Życie to podróż, na własnych zasadach. Tomasz Ciąpała

14 marca 2024 Maciej Filipkowski

„Życie to podróż. Na własnych zasadach” – to hasło marki Lancerto, która w Łańcucie szyje odzież i garnitury na miarę dla zamożnych (i nie tylko) Europejczyków. Ale tymi słowami można również podsumować przedsiębiorcze decyzje Tomasza Ciąpały, właściciela marek Lancerto i Próchnik 1948.

Tomek w liceum wyjechał z podkarpackiego miasteczka do niewiele większego miasta w Pensylwanii w USA, gdzie spędził dwa lata. Łatwo nie było, ale zdał tam maturę, a co więcej – został królem balu. Po powrocie studiował na WSB w Nowym Sączu. Do Stanów wrócił, by pomóc swojemu ojcu w negocjacjach przy sprzedaży rodzinnej spółki – Damianeksu.

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o tym, jak Tomek trafił do branży odzieżowej i jak to jest sprzedawać garnitury przez internet. Jak przekonał inwestorów, by zwrócili uwagę właśnie na niego? Jak firma radziła sobie z małym kapitałem i wiecznym brakiem pieniędzy? Dlaczego Tomek, mając już własne zakłady, szwalnie i renomę na rynku, zdecydował się na zakup marki Próchnik?

Poza odkrywaniem tajników branży odzieżowej poruszamy również kwestie inwestowania – w start-upy, w firmy prywatne, a także w… siebie.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, biznesmenem lub początkującym inwestorem – koniecznie obejrzyj ten odcinek. Czeka na Ciebie dużo wiedzy, wskazówek i inspiracji.

Partnerzy odcinka:

◼https://mbridge.pl

◼https://startupacademy.pl

◼ https://fotc.com/

◼https://bigbeans.pl

Zacznij inwestować z głową: https://zaprojektujswojbiznes.pl/sklep/kursy/kurs-inwestorski-macieja-filipkowskiego/Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *