Zamieniła boks na inspirowanie i pomaganie innym – Iwona Guzowska

28 października 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Rzadko się zdarza, aby Maciej wzruszył się podczas rozmowy z gościem audycji. Iwona Guzowska, jej otwartość, szczerość i serdeczność, rozłożyła prowadzącego na łopatki. 

Dzisiejszy odcinek będzie historią kobiety, która odrodziła się niczym Feniks z popiołów, aby realizować swoje cele i pomagać innym. Mimo życiowych wyzwań odnalazła swoją drogę i podąża nią pełnia optymizmu, ciekawości i pozytywnej energii. 

Zapraszamy serdecznie na rozmowę, która z pewnością zrobi na was ogromne wrażenie!

Książka polecana przez Iwonę:

Strach ucieleśniony – Bessel van der Kolk – https://amzn.to/3pLAp1q

Z tego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jak Iwona odkryła sport, który do niej pasował?
  • Czy kariera sportowa miała duży wpływ na to, kim jest obecnie?
  • Pierwsze działania biznesowe Iwony po zakończeniu kariery sportowej – pierwsze kroki w pomaganiu innym
  • Jak Iwona znalazła się w polityce i czego ją to nauczyło?
  • Czym obecnie zajmuje się nasza gościni?
  • Co skłoniło Iwonę do napisania książki Najważniejsza Decyzja?

Więcej informacji o działalności Iwony znajdziesz tu: https://guzowska.com/ 

Książka autorstwa Iwony – Najważniejsza Decyzja: https://bit.ly/2Zzv0zy

Notatki z odcinka

Iwona od wejścia wniosła do naszego studia dobrą energię. Od razu zaczęła mówić o tym, jak bardzo ważna w jej życiu jest nieustanna transformacja. Co więcej, każde poprzednie doświadczenie wykorzystuje do dalszego rozwoju.

Nasza gościni nigdy nie projektowała swojego życia, ale na poszczególnych jego etapach planowała. To było niezwykle istotne, szczególnie podczas przygotowań do walk o mistrzostwo świata. 

BOKS UWŁACZA KOBIECOŚCI

Iwona zaczęła swoją przygodę ze sportem w wieku 17 lat. Trenowała taekwondo w klubie bokserskim Stoczniowiec Gdańsk. Po narodzinach syna zaczęła uprawiać kick-boxing. Sukcesy przyszły szybko. Zwyciężyła m.in. w finale mistrzostw świata w Stanach Zjednoczonych w kategorii light contact.

Boks nie był oczywistą decyzją dla naszej gościni. Ze śmiechem wspomina, że podczas jednego wywiadu powiedziała, że „ten sport uwłacza kobiecości”. Minęło kilka lat, a Iwona zmieniła podejście. W 1999 roku podpisała kontrakt z promotorem i stała się pierwszą kobietą w Polsce, która rozpoczęła zawodową karierę bokserską.

Wspomina, że podczas treningów i sparingów nakładała na siebie ogromną presję. Gdyby nie to, że była dla siebie taka wymagającą (określa to mianem bycia niedobrą dla siebie), że spaliła się, a nawet przeszła depresję, to nie byłaby takim człowiekiem, jakim jest dziś. Dzięki tym trudnym doświadczeniom zbudowała siebie na nowo. Zrozumiała też, że niczego nie musi i to ona decyduje o swoim życiu. 

PIERWSZA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA

W życiu Iwony zdarzały się cuda. Miała szczęście do ludzi, którzy wspierali ją w najcięższych momentach. Wtedy też uświadomiła sobie, że czasem wystarczy się rozejrzeć, zaufać i skupić się na tym, co mamy do zrobienia w danym momencie. Prędzej czy później wszystko się ułoży. 

Bardzo dobrze pamięta moment, w którym stwierdziła, że ma dość boksu, treningów i wiecznie towarzyszącego zmęczenia. W tym czasie pojawiła się też tęsknota do poznawania i odkrywania świata. 

Gdy odeszła od kariery sportowej założyła swoją działalność. Firma docelowo miała być tym, co Iwona robi obecnie. Jednak w tamtym czasie nie była jeszcze gotowa, aby tworzyć programy szkoleniowe. Skupiła się na organizowaniu eventów. Zapraszała na nie znanych i lubianych, co przyciągało sponsorów, którzy część pieniędzy przekazywali na cele charytatywne. Iwona mogła pokryć koszty, zarobić i zrobić coś dobrego dla innych.

CO DALEJ?

Ku zaskoczeniu Iwony, uzyskała mandat poselski. Musiała wtedy zamknąć działalność i skupić się na polityce. Poszła w to, gdyż chciała oddać światu za dobro, które spotkało ją w życiu. 

Po polityce przyszedł czas na kolejną transformację. Iwona skończyła pracę w parlamencie i założyła firmę, którą rozwija do dziś. W swojej działalności kładzie ogromny nacisk na to, aby ludzie, z którymi pracuje, bez względu na ich historię, pochodzenie czy stan posiadania, zrozumieli, że są wartościowi. Ta praca daje jej ogromną satysfakcję. Ciągle uczy się czegoś nowego. 

IWONA CHCIAŁABY, ABY SŁUCHACZE I WIDZOWIE ZAPAMIĘTALI

Jesteś najwspanialszym człowiekiem, jakiego w życiu spotkałeś. Nie ma nikogo lepszego od Ciebie.

ZAPISZ SIĘ DO SPOŁECZNOŚCI ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES 

Zapisz się: https://zaprojektujswojbiznes.pl/spolecznosc-zsb/  

Bezczynność nie generuje sukcesu. W ZSB doskonale wiemy, że wartościowe społeczności to główny katalizator zmian. Dlatego chcemy zaprosić Cię do współtworzenia networku, którego połączone strategie, wiedza i doświadczenia, pomogą rozwinąć Twój biznes. Wspieramy się wzajemnie w osiąganiu celów, uzupe

NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 

Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *