Wojtek Kostrzewa-warto być przyzwoitym-Billon Cz.2

24 grudnia 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Zapraszamy na drugą część rozmowy z Wojciechem Kostrzewą, prezesem Billon Group. Jeśli jeszcze nie oglądaliście pierwszej części to oczywiście was do tego zachęcamy! Znajdziecie ją tu: https://youtu.be/LQAeIaARBzY  

Dziś startujemy wcześniej niż zwykle, ale mamy nadzieję, że nasza audycja będzie towarzyszyć wam przy ostatnich przygotowaniach świątecznych.

Przed wami kolejna solidna dawka interesujących tematów. Panowie rozmawiają o startupach, przyszłych planach Wojciecha i o Billon Group. 

?Partnerem dzisiejszego odcinka jest Motorola, producent RAZR 5G – mniej znaczy więcej.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • O korzyściach z bycia w radach nadzorczych 
  • Billon – doświadczenia Wojciecha ze świata startupów
  • Dlaczego Wojtek obecnie nie inwestuje w nowe przedsięwzięcia?

Notatki z odcinka:

Rady nadzorcze są ważną częścią tego co obecnie robi Wojtek. Ma okazję dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobył przez lata. Ta rola umożliwia mu też poszerzenie horyzontów i daje możliwość uczenia się nowych rzeczy. Nasz gość podkreśla, że dzięki temu dalej rozbudowuje też swój network. 

Maciej dopytuje po co Wojciech zaczął inwestować w startupy. W przedsiębiorcach zawsze drzemie chęć próbowania swoich sił w czymś nowym. Startupy nadal owiane są pewną tajemnicą. Mając szeroki wachlarz doświadczeń korporacyjnych trudno było się oprzeć. Billon, jego idea i technologie od razu zafascynowały Wojtka. Podjął się roli CEO w tym startupie. Motywowała go też chęć podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Mimo iż nie od razu zgodził się zaangażować w ten projekt to nie żałuje podjęcia tego wyzwania. Jest to fascynujący projekt, który uczy go wiele o technologii. 

Billon jest spółka softwareową, która przygotowuje rozwiązania oparte na blockchainie. Są to rozwiązania dla firm. Nie mają one jednak nic wspólnego z kryptowalutami. Firma zaznacza swoją obecność w systemach płatności, wykorzystujących wydajność architektury blockchainowej. Drugi obszar, na którym się koncentrują to zarządzanie wrażliwymi dokumentami. 

Książki polecane przez Wojciecha:

Nasz gość chciałby aby słuchacze i widzowie zapamiętali, że na reputację pracuje się całe życie ale stracić ją można w jednej chwili. Kolejną istotną rzeczą jest, że warto być przyzwoitym. 

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie:

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *