Edukacja online: Wojciech Herra & Bartosz Rycharski

11 czerwca 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Wojtek Herra – sprzedawca, przedsiębiorca, szkoleniowiec, podcaster, Bartek Rycharski – założyciel studia CourseMakers i producent kursów online z ponad 10-letnim doświadczeniem i Mac Filipkowski to wasz lineup na ten czwartkowy odcinek audycji Zaprojektuj Swoje Życie. Dziś temat na czasie: edukacja online.

Długa rozmowa pełna ciekawych tematów, wnikliwych pytań i konkretnych odpowiedzi. 

Jeśli interesujesz się tematem przyszłości edukacji, kursów, szkoleń, konferencji czy rozwiązań technologicznych z nimi związanych to jest to odcinek dla Ciebie!

Artykuł:

Scott Galloway – The Coming Disruption – https://nymag.com/intelligencer/2020/05/scott-galloway-future-of-college.html 

Speaker wspomniany przez Wojtka:

Patrick Lencioni

Książki wspomniane w rozmowie:

Rework (po polsku) – Jason Fried – https://amzn.to/3jaNMVq

Rework (po angielsku) – Jason Fried – https://amzn.to/3Gro5cv

Atomowe Nawyki – James Clear – (po polsku) – https://amzn.to/3wSKg68

Atomowe Nawyki – James Clear – (po angielsku) – https://amzn.to/3pLCvya

Bio gości

Wojciech Herra -„Jestem przede wszystkim sprzedawcą. Jeśli jest coś co naprawdę lubię robić to sprzedaż. Uwielbiam podjąć decyzję, że „ta i ta firma będzie moim Klientem”, a następnie przeprowadzić cały proces sprzedaży od zdefiniowania osób decyzyjnych, poprzez dotarcie i umówienie spotkania z kluczowym decydentem, przeprowadzenie serii rozmów i prezentacji handlowych, aż po negocjacje i podpisanie kontraktu. Kocham adrenalinę związaną ze ściganiem się z konkurencją. 

Poza tym jestem przedsiębiorcą. Prowadzę butikową firmę szkoleniowo-doradczą oferującą swoim klientom rozwiązania ukierunkowane na zwiększenie efektywności sprzedaży. Naszymi Klientami są głównie duże firmy i międzynarodowe korporacje. W związku z czym od zawsze sprzedaję do klientów biznesowych i korporacyjnych. Przeszedłem przez wszystkie etapy rozwoju. Od młodszego konsultanta i umawiania spotkań z Klientami swoim starszym kolegom, poprzez konsultanta, senior konsultanta, aż partnera międzynarodowej firmy doradczo-szkoleniowej na Polskę. Moje motto to „Ludzie komplikują sprawy z obawy przed prostymi rozwiązaniami”. Uwielbiam dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi pokazując, że sprzedaż do Klientów biznesowych naprawdę jest prosta… tylko trzeba ją zrozumieć.”

Bartek Rycharski – założyciel studia CourseMakers i producent kursów online z ponad 10-letnim doświadczeniem. Wspólnie z zespołem od 2018 roku wyprodukował kilkadziesiąt kursów online oraz 2000 lekcji video dla wiodących firm szkoleniowych i konsultingowych w Polsce. Autor bestsellerowego kursu „LIVE Streaming Pro” dostępnego na platformie Udemy. Entuzjasta wszystkiego co związane z tym, jak będzie wyglądała edukacja zawodowa przyszłości.

Na jakie pytania odpowiadali goście i prowadzący?

  • Jak w ostatnich miesiącach zmieniły się biznesy Wojtka i Bartka?
  • Kto będzie największym beneficjentem finansowym obecnej sytuacji związanej z pandemią?
  • Jak będzie ewoluował sposób przyswajania wiedzy?
  • Jak będzie wyglądał rynek konferencyjny w najbliższych latach?
  • Co powinna zrobić firma edtechowa w Polsce aby dostać od inwestorów 2 mln PLN za 20% udziałów ?

Edukacja online, notatki z odcinka

Kryzys bardzo przyspieszył zmiany i digitalizację branży edukacyjnej. Wojtek jest doskonałym przykładem tego procesu. Od wielu lat obiecywał sobie, że przejdzie do trybu prowadzenia szkoleń online. Jedno z wydarzeń miał zaplanowane na początek kwietnia. Zbiegło się to też z 20-leciem firmy. Na dwa tygodnie przed wydarzeniem wszedł w życie lock down. Wraz z zespołem Wojtek podjął decyzję o przeniesieniu wydarzenia na online. Na pewno wpłynie to na sposób w jaki będą organizować szkolenia w przyszłości. 

Obecna sytuacja sprawiła, że speakerzy, którzy wcześniej wydawali się trudno dostępni, zaczęli udostępniać swoje treści i wiedzę wirtualnie. Dzięki temu więcej osób może skorzystać z oferowanych przez nich szkoleń, a edukacja online staje się codziennością nie tylko w szkołach.

Bartek od ponad 2 lat prowadzi studio, które zajmuje się produkcją kursów online. W obecnym czasie zauważył, że ma więcej pracy. Kursy online zyskały bardzo na popularności. 

Bardzo duże korzyści z obecnej sytuacji czerpią producenci platform technologicznych, tacy jak Zoom czy Microsoft. Odbiorcą usług mogą być między innymi szkoły i uczelnie. Według Bartka szkolnictwo jest rynkiem o ogromnym potencjale. 

Wojtek zwraca uwagę, że zmiany, które dotykają też uczelni mogą wpłynąć na przyszłość prowadzenia edukacji. Sugeruje, że wynikiem może być wolny uniwersytet. Rynek edukacyjny jest jednym z największych na świecie. Prawdopodobnie odejdziemy od monopolu uczelni – przynajmniej jeśli chodzi o edukację zawodową. 

Obecna sytuacja to nie tylko krótkofalowe zmiany. To także długofalowa tendencja zmiany myślenia, która przełoży się na to jak w przyszłości będziemy pracować, uczyć się i żyć.

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.
Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś.Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *