Urodzinowe Solo-Maciej opuszcza Polskę?!

26 sierpnia 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Edit: Proszę nie regulować odbiorników, nic nam się nie pomyliło. 😆 Dziś są urodziny Macieja i publikujemy odcinek wraz z pianiem koguta, abyście od rana mogli zasypywać go życzeniami…oczywiście dopiero po obejrzeniu urodzinowego solo! 🎉

Jak co roku przedstawiamy wam urodzinowe solo Macieja. W tym odcinku opowiada o tym, jak ważne jest miejsce w procesie projektowania życia. Jego dotychczasowa ścieżka prowadziła go przez Trójmiasto, Nowy Jork i Warszawę. Od przeszklonych biur w korporacyjnych wieżowcach do 12-metrowego studia, gdzie do tej pory nagrywaliśmy audycję. Maciej dzieli się, jak te wszystkie miejsca wpłynęły na jego karierę i ukształtowały osobowość. 

Książka polecana przez Macieja:

Atomic Habits – James Clear – https://amzn.to/3ykYLQ6 

Notatki z odcinka

W tym odcinku Maciej opowiada, jak ważne jest miejsce w projektowaniu życia. Od mikro miejsc – takich jak biurko, do tych marko – jak miasto czy kraj. 

Maciej wspomina, że właśnie zmieniamy studio. Jest to jeden z kroków do diametralnej zmiany w sposobie, w jaki będziemy robić audycję. Jakiś czas temu pojawił się u nas nowy format – Zaprojektuj Swój Biznes. Eksperymentujemy też z cyklem Zaprojektuj Swoją Karierę. Niedługo rusza nasza społeczność. To wszystko pozwoli nam rozszerzać to, czym jest pierwotny pomysł Macieja, czyli podcast Zaprojektuj Swoje Życie. Aby to osiągnąć, potrzebowaliśmy nowego, większego miejsca.

Maciej opowiada o miejscach, które są dla niego ważne i jak wpłynęły na jego życie. Jednym z takich miejsc jest Powiśle, gdzie mieszka od 11 lat. Jak Maciej trafił do Warszawy? W 1998 roku w kawiarni w Soho w Nowym Jorku Maciej powiedział koledze o planach powrotu do Polski. Kolega od razy zasugerował zamieszkanie w Warszawie – centrum biznesowym Polski. Według niego tam miał największe szanse na zrobienie kariery. 

NOWE STUDIO

Pomysł na nowe studio pojawił się podczas rozmowy z Bartkiem Puckiem. Panowie omawiali wtedy książkę Atomowe Nawyki autorstwa Jamesa Clear. Ta lektura zainspirowała Macieja do rozmyślań nad kolejny etapem projektowania życia.

Atomowe nawyki to te, które mimo swojej mikro skali, niesamowicie zmieniają nasze życie. Dają Ci władzę nad codziennością, nad sobą i przyszłością. Umożliwiają dokonywanie realnych zmian. 

Czas jest najlepszym sprzymierzeńcem dla tych, którzy mają dobre nawyki, a największym wrogiem dla tych, którzy mają złe.

James Clear

Procent składany tych mikro zmian jest niesamowicie ważną i potężną rzeczą. Jak mawiał Albert Einstein:

Procent składany jest prawdopodobnie największą siłą we wszechświecie.

Zmiana miejsca może być najsilniejszym bodźcem do wprowadzenia zmian w naszej codzienności. Pozwala zmieniać nawyki, dodawać nowe, eliminować stare. 

MIKRO MIEJSCA I NAWYKI

Czasem zmiana miejsca może odbyć się na poziomie mikro i nadal mieć znaczący i pozostający skutek. Wyniesienie telefonu z sypialni, przeniesienie biurka w lepiej oświetlone miejsce – takie działania pomagają w tworzeniu nawyków, które poprawiają komfort i jakość naszego życia i pracy. 

Projektując życie, zwróćcie uwagę na te mikro nawyki. Używajcie zmiany miejsca do tego, aby je ulepszać lub eliminować.

NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 

Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *