Tomasz Józefacki – ciekawość to pierwszy stopień do sukcesu – Nais

27 lutego 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Już dziś, Tomasz Józefacki, Co-founder Nais, opowie wam swoją historię. Nie bał się podejmować ryzyka, pozwalał sobie na ciekawość i otwartość, uczył się od lepszych. Dzięki zaangażowaniu i odwadze osiągnął sukces.

Oglądajcie i słuchajcie bo warto! Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach jak podobał się wam ten odcinek.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • co daje Tomaszowi pytanie “dlaczego”?
  • czemu porzucił lukratywną pracę w New York Times na rzecz powrotu do Polski?
  • jak nadążyć za zmianami rynku pracy i potrzebami pracowników?
  • do czego aspiruje Tomek?

Książka polecane przez Tomka:

Everybody Lies – Seth Stephens – Davidowitz – https://bit.ly/2vjBDai 

Notatki z odcinka

Dlaczego? – tego pytania Tomasz używa aby ustalić wektory, według których będzie podążał w swoim życiu. Dzięki niemu, już od wczesnych lat 20 tych mógł świadomie zacząć określał ścieżkę odpowiednią dla niego . Umożliwiło mu ono poznanie ciekawych i interesujących ludzi, co wpłynęło na jego dalsze losy.

Będąc nastolatkiem wyjechał z rodziną do USA. Przeżył tam gigantyczną zmianę – nie tylko kulturową. Zaczął kolejny etap życia w szkole średniej w Nowym Jorku. Gdy do niej dołączył miał przed sobą dwa lata nauki. Zadał sobie pytanie: dlaczego by nie skończyć tej szkoły w rok? Nauczyciele byli dla niego ogromnym wsparciem i pomogli osiągnąć wyznaczony cel.

Kolejnym krokiem było przystąpienie do marines. Był to sposób Tomka na usamodzielnienie się, znalezienie swojej drogi. Nauczył się tam pracy i oddania dla zespołu. To nie była jednak ścieżka, na której pragnął pozostać. Postanowił podjąć pracę w reklamie. Był ciekaw tego tematu, podjął więc wyzwanie i nauczył się marketingu. Nasz gość rozwijał się w nowej pracy, podnosił kwalifikacje, jednocześnie kończąc studia.

I wtedy pojawiła się możliwość pracy w New York Times Interactive . Był to nowy projekt marketingowy, który zajmował się rozwijaniem marki nytimes.com. Przepracował tam 6 lat. W 2004 roku wrócił do Polski, aby podjąć pracę w Agorze. Kolejne lata przyniosły możliwość inwestowania w startupy, a także bycia przedsiębiorcą. Obecnie jest co-founderem firmy Nais – wielozadaniowej platformy, dzięki której można zbudować w firmie unikatowy system doceniania pracowników.

Tomek chciałby abyście zapamiętali, że warto jest zadawać pytania i być ciekawym.  

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *