Stefan Batory-kryzys może być początkiem czegoś dobrego-Booksy

25 czerwca 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Stefan Batory to twórca takich projektów jak iTaxi czy Booksy. Pandemia nie obeszła się łaskawie z jego biznesem. Musiał m.in. zwolnić ponad połowę zespołu Booksy. Odcinek audycji Zaprojektuj Swoje Życie o trudnościach, wyzwaniach ale też przyswojonych lekcjach – tych nowych i tych już znanych. Niezwykle interesujący i wartościowy odcinek dzięki otwartości Stefana, trafnym pytaniom Macieja i naszych Patronów. 

Bio gościa

Stefan Batory – z wykształcenia matematyk, z zawodu przedsiębiorca, a z pasji ultramaratończyk. Jeden z najbardziej doświadczonych polskich przedsiębiorców działających w sektorze nowych technologii, uznany przez magazyn „Brief” za „najbardziej kreatywnego w biznesie 2016”. Twórca takich projektów jak iTaxi i Booksy. Prywatnie mąż i ojciec dwójki nastolatków.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jak wygląda przyszłość Booksy?
  • Jakie nieoczywiste zmiany widzi Stefan w zachowaniach konsumentów w obecnej sytuacji?
  • Kryzys Stefana jako przywódcy – jak sobie z tym poradził
  • Jakie uczucia i przemyślenia towarzyszyły naszemu gościowi w procesie zwalniania ludzi w związku z kryzysem?

Notatki z odcinka:

Stefan Batory po raz drugi gości w audycji Zaprojektuj Swoje Życie. Pierwszy odcinek z nim jest jednym z najchętniej oglądanych w historii audycji. 

Obejrzycie go tu: https://youtu.be/YXm6ulwsOU8 

Pytania do Stefana od naszych Patronów:

  • W jaki sposób pojawił się pomysł na bycie aplikacją od umawiania wszystkiego? 
  • Czy mógłbyś opowiedzieć trochę o procesie integracji Google w połączeniu z koncepcją integracji z bankami?
  • Jakie nieoczywiste zmiany w zachowaniach konsumentów widzisz w bieżących danych firmy? 
  • Jakiego problemu z Twojej branży nie udało Ci się jeszcze rozwiązać?

Pierwsze pytanie Macieja do Stefana brzmi: czego nauczył go ten rok od ostatniego nagrania? Nasz gość skupia się na ostatnich trzech miesiącach w swojej odpowiedzi. Podkreśla, że było to bardziej odświeżenie wiedzy, którą już posiada, czyli, że najlepsze rzeczy robi się jak człowiek znajdzie się pod ścianą i jak zaczyna brakować pieniędzy. Pieniądze rozleniwiają. Ten kryzys przywrócił w firmie ducha kreatywności. Wzmocniły się też relacje biznesu z pracownikami, klientami i ambasadorami marki. 

Maciej wspomina o fakcie zwolnień w Booksy w czasach pandemii. Pyta, jak Stefan sobie z tym poradził. Odpowiedź chyba nikogo nie dziwi. Było to bardzo trudne doświadczenie dla naszego gościa. Musiał zwolnić prawie 50% zespołu. Zaznacza, że ten proces był najtrudniejszy nie dla niego a dla ludzi, z którymi musiał się rozstać. Mówi o przeorganizowaniu firmy, które było wyzwaniem dla ludzi, którzy w niej zostali. Szukali pozytywów i sposobu wsparcia klientów, którzy też znaleźli się w trudnej sytuacji. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wszystko wyszło lepiej niż Stefan się spodziewał. Byli w stanie nawet powrotnie zatrudnić część zwolnionych osób. 

Przy okazji powstał też projekt Booksy for Enterprise. Tworzą nowy dział, który ma zupełnie inny proces sprzedażowy i wymaga innych ludzi. Podjęli też decyzję o zrobieniu większej część marketingu z Polski. 

Maciej zadał Stefanowi dość osobiste pytanie – co się w nim zmieniło w ostatnim czasie? Nasz gość odpowiada, że bardzo odczuł brak kontaktu z innymi ludźmi. Przez to ma poczucie, że została zamknięta jedna z głównych furtek do przyswajania wiedzy. 

Obecnie Stefan określa siebie i firmę hasłem – nowa nadzieja. Dostrzega nowy potencjał nie tylko dla swojego biznesu ale też dla świata i dla siebie. Powróciła chęć do działania. 

Stefan chciałby abyście zapamiętali, że każdy kryzys może być początkiem czegoś dobrego. 

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.
Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś.Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *