Smak sukcesu – jak dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i pasji Daniel Pawełek podbił rynek restauracyjny

16 grudnia 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Stworzenie i utrzymanie jednej restauracji to nie lada wyzwanie. Nasz dzisiejszy gość – Daniel Pawełek, jest właścicielem i założycielem 5 kultowych lokali w Warszawie! Butchery & Wine, Kieliszki na Próżnej, Le Braci czy Koneser Grill mogą poszczycić się rzeszą oddanych i rozsmakowanych gości. Co więcej, cztery z lokali Daniela posiadają nagrodę za stosunek jakości do ceny, czyli Bib Gourmand. 

W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o tym, jak wyjazd do Londynu w młodym wieku nakreślił przyszłe poczynania zawodowe Daniela. Nasz gość opowiada też o wyzwaniach związanych z otwieraniem i prowadzeniem restauracji, a także o niesłabnącej pasji do gastronomii.

📚Książki polecane w odcinku:

PL – https://bit.ly/3pYTJ9L 

ENG – https://amzn.to/3F92XqA 

📌Z tego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jak jeden wyjazd do Londynu zmienił całe życie Daniela?
  • Daniel i jego praca w jednej z najbardziej znanych i popularnych Londyńskich restauracji – jak do tego doszło?
  • Co skłoniło Daniela do powrotu do Polski?
  • Skąd Daniel czerpał inspirację do menu swojej pierwszej restauracji?
  • Co jest największym wyzwaniem dla restauratorów?
  • Jak restauracje Daniela poradziły sobie w pandemii? 

Notatki z odcinka

Daniel wyjechał z Polski do Londynu w wieku 22 lat. Plan był taki, że spędzi tam dwa tygodnie. Został na prawie 20 lat. Tam też zaczęła się jego przygoda z gastronomią. Pracował w hotelowych restauracjach, kultowych lokalach i z wyjątkowymi postaciami kulinarnego świata. 

POWRÓT DO POLSKI I NOWE WYZWANIA

Do Polski wrócił za namową przyjaciół – Wojtka Amaro i Jana Wejcherta. Wspólnie dużo udało im się zrobić na Polskiej scenie restauracyjnej. Owocem ich współpracy jest między innymi Amber Room. 

Butchery & Wine było debiutem założycielskim Daniela. Wszelkie koszty pokrywał z własnej kieszeni. Przystosowanie lokalu do wizji i potrzeb zajęło niezwykle mało czasu. Jednak trzy dni przed otwarciem nasz gość dał się pochłonąć wątpliwościom – nie wierzył, że to przedsięwzięcie się uda. Na szczęście już po dwóch dniach działania, Butchery & Wine okazało się niesamowitym sukcesem. Goście byli zachwyceni menu, obsługą, jakością i klimatem, który tam panował. To był murowany sukces. 

NAJLEPSZE WARSZAWSKIE RESTAURACJE

Jak Daniel stał się restauratorem posiadającym 5 kultowych lokali w Warszawie? Inspirację do swoich działań czerpał między innymi z książki Dannego Meyera – Setting The Table. Nasz gość wspomina, że już nigdy (po Butchery & Wine) otwarcie lokalu nie było tak łatwe i prędkie.

CZY BĘDZIE NOWA RESTAURACJA?

Obecnie Daniel cieszy się swoim sukcesem. Mimo przejściowych wyzwań związanych z pandemią, jego lokale nadal przyciągają klientów. Na obecną chwilę nie planuje otwarcia kolejnego, jednak przy niesłabnącej pasji do gastronomii, trudno przewidywać dalsze kroki Daniela. Jesteśmy przekonani, że goście chętnie odwiedziliby kolejne wybitne miejsce jego autorstwa na kulinarnej mapie Warszawy.

💼ZAPISZ SIĘ DO SPOŁECZNOŚCI ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: https://zaprojektujswojbiznes.pl/spolecznosc-zsb/  

Bezczynność nie generuje sukcesu. W ZSB doskonale wiemy, że wartościowe społeczności to główny katalizator zmian. Dlatego chcemy zaprosić Cię do współtworzenia networku, którego połączone strategie, wiedza i doświadczenia, pomogą rozwinąć Twój biznes. Wspieramy się wzajemnie w osiąganiu celów, uzupełniamy swoje kompetencje, dzielimy rozwiązaniami, które działają w życiu i biznesie.

📩 NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 

Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

🎧Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

💡PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *