Smak sukcesu – jak dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i pasji Daniel Pawełek podbił rynek restauracyjny

16 grudnia 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Stworzenie i utrzymanie jednej restauracji to nie lada wyzwanie. Nasz dzisiejszy gość – Daniel Pawełek, jest właścicielem i założycielem 5 kultowych lokali w Warszawie! Butchery & Wine, Kieliszki na Próżnej, Le Braci czy Koneser Grill mogą poszczycić się rzeszą oddanych i rozsmakowanych gości. Co więcej, cztery z lokali Daniela posiadają wyróżnienie za stosunek jakości do ceny, czyli nagrodę Bib Gourmand

W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o tym, jak wyjazd do Londynu w młodym wieku nakreślił przyszłe poczynania zawodowe Daniela i otworzył go na rynek restauracyjny. Nasz gość opowiada też o wyzwaniach związanych z otwieraniem i prowadzeniem restauracji, a także o niesłabnącej pasji do gastronomii.

📚Książki polecane w odcinku:

PL – https://bit.ly/3pYTJ9L 

ENG – https://amzn.to/3F92XqA 

  • Całkiem zwyczajny kraj Historia Polski bez martyrologii – Brian Porter – Szucs – https://amzn.to/3IY0QIb 

📌Z tego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie o rynku restauracyjnym dowiecie się:

  • Jak jeden wyjazd do Londynu zmienił całe życie Daniela?
  • Daniel i jego praca w jednej z najbardziej znanych i popularnych Londyńskich restauracji – jak do tego doszło?
  • Co skłoniło Daniela do powrotu do Polski?
  • Skąd Daniel czerpał inspirację do menu swojej pierwszej restauracji?
  • Jak zostać restauratorem i co jest największym wyzwaniem w tym biznesie?
  • Jak restauracje Daniela poradziły sobie na rynku gastronomicznym w dobie pandemii? 

Notatki z odcinka – jak zostać restauratorem? Od pracy w restauracji do własnych biznesów z nagrodą Bib Gourmand

Daniel wyjechał z Polski do Londynu w wieku 22 lat. Plan był taki, że spędzi tam dwa tygodnie. Został na prawie 20 lat. Tam też zaczęła się jego przygoda z rynkiem gastronomicznym. Pracował w hotelowych restauracjach, kultowych lokalach i z wyjątkowymi postaciami kulinarnego świata. 

POWRÓT DO POLSKI I NOWE WYZWANIA

Do Polski wrócił za namową przyjaciół – Wojtka Amaro i Jana Wejcherta. Wspólnie dużo udało im się zrobić na Polskiej scenie restauracyjnej. Owocem ich współpracy jest między innymi Amber Room. 

Butchery & Wine było debiutem założycielskim Daniela – pierwszym sprawdzianem tego, jak zostać restauratorem. Wszelkie koszty pokrywał z własnej kieszeni. Przystosowanie lokalu do wizji i potrzeb zajęło niezwykle mało czasu. Jednak trzy dni przed otwarciem nasz gość dał się pochłonąć wątpliwościom – nie wierzył, że to przedsięwzięcie się uda. Na szczęście już po dwóch dniach działania, Butchery & Wine okazało się niesamowitym sukcesem. Goście byli zachwyceni menu, obsługą, jakością i klimatem, który tam panował. To był murowany sukces. 

NAJLEPSZE WARSZAWSKIE RESTAURACJE

Jak Daniel stał się restauratorem posiadającym 5 kultowych lokali w Warszawie, wyróżnionych nagrodą Bib Gourmand? Inspirację do swoich działań czerpał między innymi z książki Dannego Meyera – Setting The Table. Nasz gość wspomina, że już nigdy (po Butchery & Wine) otwarcie lokalu nie było tak łatwe i prędkie.

CZY BĘDZIE NOWA RESTAURACJA?

Obecnie Daniel cieszy się swoim sukcesem. Mimo przejściowych wyzwań związanych z pandemią, jego lokale nadal przyciągają klientów. Na obecną chwilę nie planuje otwarcia kolejnego, jednak przy niesłabnącej pasji do gastronomii i rynku restauracyjnego, trudno przewidywać dalsze kroki Daniela. Jesteśmy przekonani, że goście chętnie odwiedziliby kolejne wybitne miejsce jego autorstwa na kulinarnej mapie Warszawy.

Pasjonują Cię gastronomiczne tematy? Sprawdź także rozmowę z założycielem restauracji Nuta – Andrea Camastra.

💼ZAPISZ SIĘ DO SPOŁECZNOŚCI ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: https://zaprojektujswojbiznes.pl/spolecznosc-zsb/  

Bezczynność nie generuje sukcesu. W ZSB doskonale wiemy, że wartościowe społeczności to główny katalizator zmian. Dlatego chcemy zaprosić Cię do współtworzenia networku, którego połączone strategie, wiedza i doświadczenia, pomogą rozwinąć Twój biznes. Wspieramy się wzajemnie w osiąganiu celów, uzupełniamy swoje kompetencje, dzielimy rozwiązaniami, które działają w życiu i biznesie.

📩 NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 

Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

🎧Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

💡PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *