Sławek Muturi-bardzo lubię swoje towarzystwo-MZURI

10 września 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

W dzisiejszym odcinku ponownie witamy się ze Sławkiem Muturi. Otrzymaliśmy wiele pytań od Patronów do naszego gościa. Dzięki nim w rozmowie poruszyliśmy sporo interesujących wątków. 
Pierwszy odcinek ze Sławkiem znajdziecie tu: https://youtu.be/lIpfvPUl3tI

Bio gościa:

55-latek urodzony w Łodzi. Studiował w Warszawie oraz w Londynie. Przez 2 lata pracował w ONZ w Genewie, a potem 17 lat w największych firmach doradczych – Arthur Andersen i Deloitte, awansując od stanowiska asystenta (w 1992 roku) aż po partnera (w 2000 roku). Jednocześnie kupował kolejne mieszkania na wynajem, co pozwoliło mu osiągnąć pełną wolność finansową – comiesięczne pasywne przychody z najmu przekroczyły (z nadwyżką) koszty utrzymania standardu życia, do którego się przyzwyczaił  z rodziną. Zrezygnował definitywnie z pracy i w maju 2009 roku, w wieku 43,5 roku został rentierem.  

Od tego czasu żyje pełnią życia. Co roku uczy się nowego języka i włada już 12-oma. Misją Sławka stało się wspieranie wolności finansowej Polek i Polaków. Robi to na 5 różnych sposobów – dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem (jest autorem 7 książek, od 10 lat prowadzi bloga fridomia.pl, udzielił setek wywiadów, zrobił setki prezentacji); cywilizuje polski rynek najmu mieszkań skutecznie wprowadzając nań nowe praktyki rynkowe; założył firmę Mzuri, która zarządza mieszkaniami (już ponad 5600 jednostek) w 35 miastach Polski; firma Mzuri Investments pomogła inwestorom kupić i wyremontować ponad 1300 mieszkań; platforma grupowego inwestowania w najem w formule crowd fund investing (Mzuri CFI) pozwala inwestować w najem kwoty już od PLN 10 tysięcy. Założono już 10 celowych spółek inwestycyjnych, które zebrały łącznie ponad 50 mln kapitału.

Ale prawdziwą pasją Sławka są podróże. Prawdopodobnie jako pierwszy człowiek na świecie odwiedził każde ze 195 państw – członków ONZ – co najmniej dwa razy. W 2021 planuje ponownie odwiedzić wszystkie 195 państw świata w ciągu 365 dni. Sławek zamierza wykorzystać potencjał medialny tej podróży do zebrania co najmniej kilku milionów złotych od sponsorów na zakup mieszkań dla dorosłych absolwentów domów dziecka.   

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jakie zmiany Sławek zauważa w branży najmu mieszkań w związku z pandemią?
  • Dlaczego Sławek przestał podróżować?
  • Wolność finansowa a bogactwo – przemyślenia Sławka
  • Co napędza naszego gościa do działania

Notatki z odcinka:

Panowie rozpoczynają rozmowę od podsumowania co zmieniło się od ich ostatniej rozmowy. Wtedy nasz gość przygotowywał się do kolejnej podróży dookoła świata. Po dojechaniu do Sydney musiał ją przerwać z powodu pandemii. Do Polski udało mu się wrócić w ostatniej chwili przed zamknięciem granic. 

Nasz gość i jego firma działają w branży najmu mieszkań. Sławek podkreśla, że mieszkaniówka jest mniej podatna na cykle koniunkturalne niż komercja. Dlatego spowolnienie gospodarcze mniej odbiło się na tym segmencie biznesowym. Szczególnie jeśli chodzi o najem długoterminowy. 

Sławek opisuje zmiany, które miały miejsce w jego branży i wspomina o 3P – podaży, popycie i psychice, które oddziaływały na rynek najmu. Zaszło też parę zmian technologicznych w sposobie oglądania nieruchomości. Popularność zyskały wirtualne spacery po mieszkaniach. COVID przyspieszył w jego firmie decyzję o inwestowaniu większych pieniędzy w budowanie marki MZURI wśród najemców. 

Maciej zaznacza, że Sławek, znany z miłości do wolności, niezależności i podróży musiał wrócić do firmy z powodu zmian ale też z potrzeby bycia bardziej widocznym i aktywnym leaderem. Obecnie jest na pełen etat w MZURI.

Sławek tak zarządził swoim życiem aby mieć wolność finansową. Obecnie jego firma bardzo szybko rośnie i przynosi coraz większe zyski. Padło pytanie czy nasz gość dąży do bogactwa. Zapewnia, że nie jest to jego cel. Wolność finansową można sobie zaplanować i zrealizować. Jest to indywidualna inicjatywa i wybór. Bogactwo jest to posiadanie wielu dóbr. Rodzi się pytanie – wiele znaczy ile? Człowiek zaczyna się porównywać bo punktem odniesienia są inni ludzi. Sławek podkreśla, że wolność ma swoją cenę. Jest nią odpowiedzialność. Odpowiedzialność za swoje życie i swoje szczęście. 

To co napędza Sławka do działania to sprawczość. Możliwość tworzenia, inicjowania zmiany jest tym co daje mu energię. 

Sławek chciałby aby widzowie i słuchacze zapamiętali, że umiejętność pogodzenia się ze sobą, lubienia siebie i bycia sobą są niezwykle przydatne w życiu. 

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie:

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *