Seryjny inwestor z awersją do nudy – Maciej Noga

9 września 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Maciej Noga to współzałożyciel Grupy Pracuj, obecnie Przewodniczący Rady Nadzorczej i Partner Zarządzający Funduszu Innowacyjnego Pracuj Ventures. Specjalista w dziedzinie HRTech. Inwestuje, zasiada w radach nadzorczych i doradczych spółek z tego sektora oraz doradza zarządom dużych korporacji. 

Jeśli mielibyśmy wymienić wszystkie projekty, w które jest zaangażowany, to ten opis byłby nieskończenie długi. Aż trudno uwierzyć, że Maciej był kiedyś niezorganizowany! W dzisiejszym odcinku mówi o sile nawyków, swojej największej porażce inwestycyjnej i osiąganiu sukcesu dzięki przemyślanym rutynom i pasji.

Książki polecane przez Macieja: 

➡ No Rules Rules: Netflix and the Culture of Reinvention – Reed Hastings, Erin Meyer – https://amzn.to/2X9oa2y 

➡ Esencjalista: Mniej, ale lepiej – Greg McKeown – https://amzn.to/3jUA0qc 

Z tego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jak przemyślane nawyki pomagają w organizacji życia Macieja?
  • Dlaczego Maciej inwestuje w biznesy, na których wie, że nie zarobi?
  • Jaka była największa porażka biznesowa Macieja i jakie wnioski z niej wyciągnął?
  • Jakie są, według Macieja, kluczowe czynniki wspierające osiąganie sukcesu?
  • Czym charakteryzuje się nowoczesny HR?

Notatki z odcinka

Maciej był kiedyś bardzo niezorganizowany. Patrząc na to, jak potoczyła się jego kariera i jakie osiągnął sukcesy, aż trudno w to uwierzyć. Swoje osiągnięcia zawdzięcza ciężkiej pracy i determinacji w kształtowaniu nawyków i rutyn. 

Nasz gość podkreśla, że jego dni bardzo się od siebie różnią, mimo iż w każdą niedzielę, wraz z żoną, dokładnie planują nadchodzący tydzień. 

STUDIA MBA

Dzięki zyskom ze sprzedaży udziałów w Grupie Pracuj, którą stworzył wraz z Przemkiem Gackiem, Maciej miał możliwość wejścia w świat inwestycji. W 2010 roku, po pierwszej prywatnej porażce biznesowej, nasz gość postanowił rozpocząć studia MBA na The University of Chicago Booth School of Business. Wspomina, że ogromną zaletą tej szkoły było doświadczenie biznesowe profesorów i praktyczne podejście do zdobywania wiedzy. 

KARIERA I INWESTYCJE

Maciej jest jednym z lepiej znanych inwestorów w Polsce. Zawsze dążył do sukcesu, do bycia najlepszym w tym, co robił. Pojęcie sukcesu jest, według Macieja, słabo zdefiniowane. W biznesie jest to wartość mierzalna, dzięki KPI. Natomiast w życiu codziennym bardziej zwraca uwagę i docenia drogę, która do tego sukcesu prowadzi. 

Zapytany czym kieruje się, przy wyborze inwestycji stwierdza, że nie zawsze jego głównym motywatorem są zarobki. Inwestując w startupy, czasem używa swojego majątku do budowania i wzmacniania przedsięwzięć, które uznaje za wartościowe. 

CZYM OBECNIE ZAJMUJE SIĘ MACIEJ

Jako osoba niezwykle ambitna i nieznosząca nudy, Maciej ciągle poszukuje nowych wyzwań biznesowych. Ma wiele projektów, w które jest zaangażowany. Z czasem zrozumiał, że dobrze odnajduje się w tej różnorodności tematów. 

Jednym z nich jest bycie czynnym inwestorem w startup Symmetrical.ai. Jego rolą jest bycie odpowiedzialnym za operacyjne działania firmy. 

Maciej tak zaprojektował swoje życie, aby nie popadać w rutynę. Swoją pasję przekłada na samorealizację i zaangażowanie w interesujące go projekty. Zauważa, że dopiero takie połączenie ułatwia mu odnoszenie sukcesów na polu zawodowym. 

MACIEJ CHCIAŁBY, ABY WIDZOWIE I SŁUCHACZE ZAPAMIĘTALI

Cel nie jest najważniejszy. Najważniejsze jest dążenie do niego. Na tej drodze warto pamiętać o kształtowaniu nawyków, które będą wsparciem przy osiąganiu zamierzonego celu. 

NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 

Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.
Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś.Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *