Rola inwestora w firmie

9 sierpnia 2021 Maciej Filipkowski

Nieskromnie powiem, że jestem mistrzem w układaniu puzzli. Doprecyzuję, żę nie chodzi o składanie krajobrazów z tryliona tekturowych kawałków (z których zawsze kilka się gubi). Moją ulubioną układanką są firmy. Dzięki dużemu doświadczeniu z korporacji, bardzo świadomie podchodzę do procesów, organizacji, tworzenia i ulepszania struktury, delegowania w biznesach. W tym newsletterze chciałbym się z Tobą podzielić procesem który implementuję jako inwestor po wejściu do przedsiębiorstwa.

Temat wyboru firm, w które inwestuję nie tylko pieniądze, ale też czas, swoje umiejętności i zaangażowanie, omówię w jednym z kolejnych newsletterów. 

Gdy opadnie już kurz, wzniecony do lotu podczas podpisywania wszystkich prawnych dokumentów i umów, to w końcu mogę zasiąść do układania. Zaczynam od przekręcania wszystkich kawałków puzzli, czyli od rozmawiania z ludźmi, którzy tworzą firmę. Nie koncentruję się tylko na właścicielach czy founderach. Moim zainteresowanie obejmuje wszystkich pracowników. Tu polecam Ci świetną książkę, która doskonale opisuje przygotowywanie się do zmian w pozycji lub karierze. Chodzi o The First 90 Days – Michael Watkins. Metodologia w niej zawarta mocno do mnie przemawia. 

W dalszej części tego newslettera poruszam takie tematy jak:

  • Jak wybrać firmę, w którą warto zainwestować?
  • Najefektywniejszy sposób na połączenie wizji firmy z celami inwestora.
  • Twoja rola jako inwestor – jakie działania podjąć, aby osiągnąć sukces?

CZYTAJ DALEJ

Powyższy tekst to wycinek z jednego z newsletterów, który co tydzień trafia do skrzynek naszych subskrybentów. Chciałbyś wiedzieć więcej na temat roli inwestora w firmie? A może szukasz sprawdzonych wskazówek jak przygotować się do exitu?

Dołącz do grona osób, które w każdy poniedziałek otrzymują solidną dawkę praktycznych porad, moich przemyśleń i przedsiębiorczego „know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywałem przez ponad 30 lat pracy w biznesie są na wyciągnięcie ręki.

Jeżeli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się do naszego newslettera na:

www.zaprojektujswojezycie.pl/newsletter

Nasze newslettery wychodzą do subskrybentów sekwencyjnie. Oznacza to, że dostaniesz wszystkie napisane przeze mnie treści – nic Cię nie ominie!Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *