Robił AI zanim to było modne. Maciej Jarząb

18 kwietnia 2024 Maciej Filipkowski

W dzisiejszym odcinku bez wątpienia króluje temat sztucznej inteligencji, a gościem audycji jest Maciej Jarząb, który pracował nad AI, zanim to było modne.

Firma Braight Technologies,  której jest founderem i CEO, zrewolucjonizowała rynek, wprowadzając technologię scoringu behawioralnego. Jednym słowem oferuje soft do oceny ryzyka kredytowego osób na podstawie ich zachowań pozafinansowych w sieci.

Z Maciejem Jarząbem rozmawiamy między innymi o tym, jak to się stało, że po studiach ekonomicznych na SGH trafił do wielkiego świata start-upów i AI, jak wyglądała jego droga do międzynarodowego sukcesu, jak to jest sprzedać firmę funduszowi, ale wciąż w niej pracować oraz dlaczego najlepsze pieniądze pochodzą od… klientów.

Maciej opowiada także, jak AI zmienia i zmieni w niedalekiej przyszłości nasz codzienny świat. Rozmawiamy o autonomicznych autach, o samoobsługowych sklepach, o wydłużeniu życia, o wielkiej szansie dla edukacji, a także o technologii VR i tym, czym dla nas będzie.

Z tego odcinka dowiesz się również: 

  • Jak przetrwać start-upowe porażki i przejść przez Dolinę Śmierci?
  • Jak sprzedać firmę do inwestora, ale w niej pozostać?
  • Dlaczego dane do najdroższy i najbardziej pożądany element?
  • Czy warto konkurować z gigantami technologicznymi?
  • Jak mądrze wspierać start-upy i czym jest ekosystem funduszy.

Jeśli interesuje Cię świat technologii, start-upów i sztucznej inteligencji, zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Maciejem Jarząbem!

***

???? partnerzy odcinka:

◼https://www.mbridge.pl/

◼https://startupacademy.pl

◼ https://fotc.com/

◼https://bigbeans.plDodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *