Rafał Han-przyszłość jest człowiekiem otwartym na świat-Silvair

3 czerwca 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Maciej na rozmowę z Rafałem Hanem przyszedł z niezbyt pozytywnym nastawieniem. Kilka lat temu zainwestował w spółkę Rafała i stracił ponad połowę pieniędzy. Zdradzimy, że odcinek wyszedł nam przedni a nastrój prowadzącego zmienił się wraz z rozpoczęciem rozmowy. 

Nasz gość to energiczny, otwarty, pełen pasji i pomysłów człowiek, który chce zapewnić ludziom komfort i bezpieczeństwo dzięki nowym technologiom. Podczas rozmowy poznajemy go nie tylko jako przedsiębiorcę, ale też zaangażowanego ojca, pasjonata motoryzacji i fana potencjału innych ludzi.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jak trafił do Doliny Krzemowej i dlaczego postanowił zostać inwestorem?
  • O startupach – Chance i Estimote.
  • Czy Rafał żałuje, że wszedł na GPW?
  • Jak Rafał stara się być dobrym rodzicem, będąc też zapracowanym przedsiębiorcą?

Bio gościa

Współzałożyciel i CEO Silvair – spółki technologicznej z obszaru Internetu Rzeczy i inteligentnego oświetlenia. Doświadczony przedsiębiorca, inwestor i mentor. Przez kilkanaście lat prowadził własne firmy działające w obszarze marketingu i reklamy. W założonych przez siebie spółkach odpowiadał m. in. za globalne strategie marketingowe oraz prowadzenie negocjacji z partnerami handlowymi w USA i w Europie. Z sukcesem współtworzył liczne start-upy (m.in. futbolowo.pl, Estimote, Duckie Deck, ciufcia.pl) w Polsce i Dolinie Krzemowej. Od ponad 7 lat zawodowo poświęcony wyłącznie Silvair. Jego misją w Silvair jest stworzenie rozwiązania, które zapewni ludziom komfort i bezpieczeństwo a tym samym będzie przyjazne dla środowiska.

Notatki z odcinka

Rafał jest bardzo otwarty na nowe. Zrozumiał to w dość wczesnym wieku. W 1992 roku miał możliwość wyjechania na wymianę do USA. Skorzystał z tej okazji. Wspomina, że był to czas, który wydobył z niego tę wcześniej wspomnianą otwartość na doświadczenia i ludzi. 

Zapytany o projektowanie życia, Rafał opowiada o rytuale, który ma miejsce w jego życiu dwa razy do roku. Polega on na dokonywaniu głębokiej analizy wartości, które są dla niego ważne. Robi spotkanie ze sobą samym i poświęca na nie cały dzień. Jest to czas, w którym zastanawia się nad swoją definicją szczęścia, relacjami, zadowoleniem i rozwojem. Ten rytuał towarzyszy mu już od ponad 20 lat. Dzięki temu jasno określa wartości, które wyznaczają ścieżkę, którą podąża. 

Nasz gość jest przedsiębiorcą. Działa w obrębie startupów od wielu lat. Jego fascynacja światem technologii rozpoczęła się jeszcze podczas bycia na wymianie w USA. Wtedy mocno interesował się teoriami fraktalnymi. Był to dla niego czas głębokich rozważań. 

Początki technologicznych fascynacji


W 1993 dostał się na MTU. Zanim zaczął studia, wrócił na chwilę do Polski. Dostał wtedy powołanie do wojska. Chcąc uniknąć tej ścieżki, musiał odłożyć studia w Ameryce i rozpocząć naukę w kraju. Na drugim roku przeniósł się z fizyki na ochronę środowiska. Zachwycił się też fotografią. Był to intensywny czas, który poniekąd kształtował przyszłość naszego gościa. 

Pierwszym projektem technologicznym Rafała i jego zespołu z agencji reklamowej była platforma dla rodziców do budowania relacji z dziećmi przy użyciu gier. Ciufcia.pl miała zmienić się w aplikację mobilną. Rafał, w poszukiwaniu inwestora, poleciał do Doliny Krzemowej. 

Relacje i doświadczenia, które zdobywał wdrażając się w świat startupów w Ameryce zaowocował potrzebą realizacji własnych wizji. Odłożył na bok wspieranie celów innych i skupił się na sobie. I tak powstał Silvair. Celem spółki, zespołów, które go tworzą, jest realizacja planu, który zakłada, że każdy budynek może być bezpieczny i zapewniać komfort swoim użytkownikom. 

Maciej dopytuje Rafała o moment, w którym Silvair wszedł na GPW. Rafał przyznaje, że dziś nie podjąłby takiej decyzji. Uważa, że w 2018 roku było za wcześnie, aby wykonać taki ruch. 

Rafał chciałby aby widzowie i słuchacze zapamiętali:

Spróbuj cyklicznie definiować swoje podstawowe wartości. Poświęć więcej czasu na ten proces, gdyż wesprze on lepsze zrozumienie czym dla Ciebie jest szczęście. 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.
Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś.Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *