Radosław Drzewiecki-Zniweluj patologie biznesowe w swojej firmie dzięki strategii Lean!

12 sierpnia 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o wszystkim – od przedsiębiorczości i milionowych obrotach, po lęki, ego i rozwój osobisty – dla Radka Drzewieckiego tematy tabu chyba nie istnieją! 

Książka polecana przez Radka:

Od Dobrego do Wielkiego – Jim Collins – https://amzn.to/2VGXt4V

Z tego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Czym jest strategia Lean i jakie są atuty zastosowania tej strategii w firmie?
  • Jak wyglądała droga Radka z korporacji do własnego biznesu?
  • Kim, według naszego gościa, jest dobry lider?
  • 5 patologii w biznesie i jak sobie z nimi poradzić?
  • Czym jest platforma Leanovatica?
  • Jak wygląda osobista wewnętrzna transformacja Radka?

Notatki z odcinka

Do pewnego momentu, w życiu Radka królował przypadek. Większość życia uważał, że wie wszystko, miał duże ego. Czerpał poczucie spełnienia z niewielu rzeczy. Dopiero po 40 urodzinach zaczął patrzeć na siebie i otaczający go świat z większą dozą pokory. Podkreśla, że jest to trwający proces zmian, który uczynił go szczęśliwy.

Wspomina, że do 40 działał spontanicznie. W tej spontaniczności była duża siła. Prawie nigdy nic nie planował, żył tym co będzie, nie koncentrując się na chwili obecnej. Podkreśla, że ten czas i poniesione porażki wiele go nauczyły. 

POCZĄTKI KARIERY I STRATEGIA LEAN 

Radek zaczynał swoją karierę w korporacji. Zaczął od niemieckiej firmy w Jeleniej Górze. Tam też zaczęła w nim wzrastać ciekawość i pasja do Lean. Nauczył się, że cala zmiana wydarza się przy i wokół pracujących ludzi. Nasz gość definiuje Lean jako zaangażowanie pracowników do identyfikacji i eliminacji marnotrawstwa. Co więcej, jest to też zaangażowanie pracownika w firmę i doskonalenie. 

Od 2003 roku Radek miał okazję pracować dla General Electric. W tym czasie zrozumiał czym różni się kwestionowanie status quo od zmiany. 

Zanim nasz gość podjął decyzję o własnym biznesie, pracował na etacie w 4 firmach. W każdej z nich nauczył się czegoś wartościowego. 

LEANPASSION I LEANOVATICA

Obecnie grupa Radka liczy 70 osób. Na 2021 rok jako cel wyznaczyli sobie obroty na poziomie 12 milionów złotych. Ich klienci doceniają Leanpassion za wymierne rezultaty w czterech perspektywach strategicznych: wzrost biznesu, zwinność, satysfakcja i zaangażowanie, wzrost produktywności.  

Jednym z najnowszych biznesów Radka jest Leanovatica. Jest to platforma szkoleniowa, która aspiruje do bycia Netflixem dla biznesu. Projektu ruszył w trudnym dla wszystkich czasie, jakim były początki pandemii. W najbliższym czasie serwis zmieni nazwę, aby lepiej oddawała jego prawdziwy potencjał.

RADEK CHCIAŁBY ABY WIDZOWIE I SŁUCHACZE ZAPAMIĘTALI

  1. Warto być wdzięcznym za to jak jest w chwili obecnej. Nawet wtedy, gdy nie wszystko idzie po naszej myśli. Nic nie dzieje się przez przypadek. Warto spojrzeć na wydarzenia jako bazę do refleksji.
  1. W biznesie koncentracja jest kluczowa. Jeśli masz pomysł to nie bój się go zrealizować.Oczywiście nie kosztem rodziny czy krzywdy innych. 

NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się do naszego newslettera biznesowego!  

Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *