Radosław Drzewiecki-Zniweluj patologie biznesowe w swojej firmie dzięki strategii Lean!

12 sierpnia 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o wszystkim – od przedsiębiorczości i milionowych obrotach, po lęki, ego i rozwój osobisty – dla Radka Drzewieckiego tematy tabu chyba nie istnieją! 

Książka polecana przez Radka:

Od Dobrego do Wielkiego – Jim Collins – https://amzn.to/2VGXt4V

Z tego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Czym jest Lean i jakie są atuty zastosowania tej strategii w firmie?
  • Jak wyglądała droga Radka z korporacji do własnego biznesu?
  • Kim, według naszego gościa, jest dobry lider?
  • 5 patologii w biznesie i jak sobie z nimi poradzić?
  • Czym jest platforma Leanovatica?
  • Jak wygląda osobista wewnętrzna transformacja Radka?

Notatki z odcinka

Do pewnego momentu, w życiu Radka królował przypadek. Większość życia uważał, że wie wszystko, miał duże ego. Czerpał poczucie spełnienia z niewielu rzeczy. Dopiero po 40 urodzinach zaczął patrzeć na siebie i otaczający go świat z większą dozą pokory. Podkreśla, że jest to trwający proces zmian, który uczynił go szczęśliwy.

Wspomina, że do 40 działał spontanicznie. W tej spontaniczności była duża siła. Prawie nigdy nic nie planował, żył tym co będzie, nie koncentrując się na chwili obecnej. Podkreśla, że ten czas i poniesione porażki wiele go nauczyły. 

POCZĄTKI KARIERY I STRATEGIA LEAN 

Radek zaczynał swoją karierę w korporacji. Zaczął od niemieckiej firmy w Jeleniej Górze. Tam też zaczęła w nim wzrastać ciekawość i pasja do Lean. Nauczył się, że cala zmiana wydarza się przy i wokół pracujących ludzi. Nasz gość definiuje Lean jako zaangażowanie pracowników do identyfikacji i eliminacji marnotrawstwa. Co więcej, jest to też zaangażowanie pracownika w firmę i doskonalenie. 

Od 2003 roku Radek miał okazję pracować dla General Electric. W tym czasie zrozumiał czym różni się kwestionowanie status quo od zmiany. 

Zanim nasz gość podjął decyzję o własnym biznesie, pracował na etacie w 4 firmach. W każdej z nich nauczył się czegoś wartościowego. 

LEANPASSION I LEANOVATICA

Obecnie grupa Radka liczy 70 osób. Na 2021 rok jako cel wyznaczyli sobie obroty na poziomie 12 milionów złotych. Ich klienci doceniają Leanpassion za wymierne rezultaty w czterech perspektywach strategicznych: wzrost biznesu, zwinność, satysfakcja i zaangażowanie, wzrost produktywności.  

Jednym z najnowszych biznesów Radka jest Leanovatica. Jest to platforma szkoleniowa, która aspiruje do bycia Netflixem dla biznesu. Projektu ruszył w trudnym dla wszystkich czasie, jakim były początki pandemii. W najbliższym czasie serwis zmieni nazwę, aby lepiej oddawała jego prawdziwy potencjał.

RADEK CHCIAŁBY ABY WIDZOWIE I SŁUCHACZE ZAPAMIĘTALI

  1. Warto być wdzięcznym za to jak jest w chwili obecnej. Nawet wtedy, gdy nie wszystko idzie po naszej myśli. Nic nie dzieje się przez przypadek. Warto spojrzeć na wydarzenia jako bazę do refleksji.
  1. W biznesie koncentracja jest kluczowa. Jeśli masz pomysł to nie bój się go zrealizować.Oczywiście nie kosztem rodziny czy krzywdy innych. 

NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 

Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.