Przygoda z YouTube doprowadziła ich do sukcesu biznesowego – Przygody Przedsiębiorców

7 października 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Jak zarabiać na YouTube?

Nie ma jednego właściwego sposobu na osiągnięcie sukcesu w biznesie. Doskonale wiedzą o tym Adrian Gorzycki i Bartek Kolanek, twórcy jednego z największych programów poświęconych biznesowi na polskim YouTube. 

Gdy zaczynali z Przygodami Przedsiębiorców, chyba nie byli do końca świadomi, w jakim kierunku rozwinie się ten projekt. Już jako wspólnicy, stworzyli PP Media Sp. zo.o., której działalność skupia się na wspieraniu firm w wykorzystywaniu potencjału YouTube do działań marketingowych. Nieprzerwanie tworzą kolejne ciekawe odcinki na swoim kanale, wpadają na nowe pomysły i rozwijają się biznesowo.

Książki polecane przez Adriana i Bartka:

Adrian: Nowa Psychologia Sukcesu – Karol Dweck – https://amzn.to/3ok9mcG 

Bartek: Goniąc Czarne Jednorożce – Marek Zmysłowski – https://bit.ly/39RKbWl 

Z tego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jak Adrian i Bartek się poznali?
  • Skąd wziął się pomysł na Przygody Przedsiębiorców?
  • Kim był ich pierwszy inwestor i ile zainwestował w ich projekt?
  • Na czym polega współpraca PP Media z zespołami marketingowymi ?
  • Jak wygląda proces zatrudniania nowych osób do zespołu naszych gości?
  • Charakterystyka modelu biznesowego firmy
  • Jakie mają plany na przyszłość, jeśli chodzi o rozwój biznesowy? 

Przygody Przedsiębiorców na YouTubehttps://www.youtube.com/c/przygodyprzedsiebiorcow 

PP Mediahttps://przygody.media/ 

Biznes na YouTube: notatki z odcinka

PROJEKTOWANIE ŻYCIA 

ADRIAN

Od wielu lat bardzo rzadko słucha rad osób, które nie osiągnęły tego, co on chce osiągnąć. Zawsze szuka praktyków, którzy są poziom wyżej. To od nich uczy się najwięcej. Najbardziej lubi przebywać w towarzystwie osób, którym wie, że jeszcze nie dorównuje. Są oni źródłem cennych doświadczeń i wiedzy, dzięki której może piąć się wyżej. 

BARTEK 

Dopiero ostatnie dwa lata bardziej świadomie podchodzi do projektowania życia. Obserwuje siebie, otaczającą go rzeczywistość i to jak na nią reaguje. Ciągle się uczy i wierzy, że dzięki takim działaniom będzie wzrastał zarówno biznesowo, jak i prywatnie. 

POMYSŁ NA BIZNES

Adrian był kiedyś mocno zaangażowany w fitness. Rozwijając klub, który miał ponad 500 klientów, zauważył, że przy każdym wyzwaniu lub problemie biznesowym miał do kogo zwrócić się o radę. Część członków klubu była przedsiębiorcami, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i wskazówkami z naszym gościem. Adrian zrozumiał, że relacje z takimi ludźmi potrafią być niezwykle wartościowe. Zaczął się zastanawiać, co mógłby zrobić, aby poznawać ich jeszcze więcej. 

Bartek wywodzi się z przedsiębiorczej rodziny. Dzięki obserwacji rodziców dość wcześnie zrozumiał jaki poziom życia chce osiągnąć. 

Kanał zaczęli wspólnie prowadzić w 2017 roku. Podchodzili do tego hobbystycznie, ale już wtedy dostrzegali potencjał rozwoju. Obaj nasi goście mieli w tym czasie inne źródła dochodu. Adriana zaczynało frustrować rozdrabnianie swojego czasu i energii na różne projekty. Bartek też przeszedł kilka nieprzyjemnych sytuacji zawodowych. W 2019 roku podjęli decyzję o stałej współpracy i skupieniu się na tworzeniu Przygód Przedsiębiorców i rozwijaniu potencjału biznesowego tego przedsięwzięcia. 

PRZYGODY PRZEDSIĘBIORCÓW OD KUCHNI

Obecnie Przygody Przedsiębiorców to dobrze naoliwiona machina. Powiększyli swój zespół, ustawili procesy, wydelegowali część obowiązków swoim pracownikom. Nie muszą martwic się o terminy czy jakość materiałów, gdyż uważnie dobrali ludzi, z którymi pracują.

PP MEDIA

Na pomysł oferowania swoich usług innym firmom wpadł Bartek. Nie od razu udało się go zaimplementować. Zarówno Adrian, jak i Bartek mieli wątpliwości co do słuszności takiej ścieżki rozwoju ich firmy. Adrian określił ten projekt jako trupa w szafie, który wypadał w najmniej odpowiednich momentach. Panowie wiedzieli, że nie mają odpowiednich kompetencji do tego, aby oferować usługi tworzenia kanałów na YouTube dla potencjalnych klientów. 

Od niedawna, dzięki poszerzaniu wiedzy i doświadczeń, wspierają firmy w pozyskiwaniu wartościowych leadów z wykorzystaniem platformy YouTube, która jest jednym z najlepszych i ogólne dostępnych narzędzi marketingowych. 

ADRIAN I BARTEK CHCIELIBY ABYŚCIE ZAPAMIĘTALI

ADRIAN

Nie bójcie się eksperymentować. To, że obecnie siedzicie w wygodnym fotelu, nie znaczy, że wygodniejszy nie jest w waszym zasięgu. Podczas tych eksperymentów zawsze zwracajcie uwagę na dane – gdy podejmujecie decyzje, nie kierujcie się tylko intuicją i emocjami.

BARTEK

Wiedzieć a rozumieć to nie jest to samo. Nawet jeśli macie ogromną wiedzę, ale nie wiecie, jak ją zaimplementować w praktyce, to trudno będzie w pełni wykorzystać jej potencjał. 

ZAPISZ SIĘ DO SPOŁECZNOŚCI ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: https://zaprojektujswojbiznes.pl/spolecznosc-zsb/  

Bezczynność nie generuje sukcesu. W ZSB doskonale wiemy, że wartościowe społeczności to główny katalizator zmian. Dlatego chcemy zaprosić Cię do współtworzenia networku, którego połączone strategie, wiedza i doświadczenia, pomogą rozwinąć Twój biznes. Wspieramy się wzajemnie w osiąganiu celów, uzupełniamy swoje kompetencje, dzielimy rozwiązaniami, które działają w życiu i biznesie.

NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się do naszego newslettera biznesowego!

Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Komentarze (1)

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *