Przemysław Żebrowski-dobrze jest nie przeceniać swoich umiejętności-Antymateria

3 września 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Zapraszamy na odcinek z Przemkiem Żebrowskim, przedsiębiorcą i inwestorem, współzałożycielem grupy K2. Nasz gość jest też dumnym właścicielem warszawskiej manufaktury rowerowej Antymateria. Słuchając tej rozmowy przekonacie się jak wielkim entuzjazmem darzy właśnie rowery. W zasadzie to był temat, na który najbardziej chciał porozmawiać.

Bio gościa:

Przedsiębiorca i inwestor. Współzałożyciel grupy K2. Właściciel warszawskiej manufaktury rowerowej Antymateria.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Czego nauczyła Przemka praca w Ministerstwie Finansów?
  • Co motywuje go do działania?
  • Jak powstało K2?
  • Dlaczego po karierze w korporacji postanowił stworzyć warszawską manufakturę rowerową Antymateria?

Notatki z odcinka:

Przemek przed rozmową z Maciejem obejrzał między innymi odcinek z Jakubem Benke i pomyślał, że chyba nie będzie potrafił tak dobrze opowiadać o swoim życiu i karierze.

Zapytany o to, jak projektuje swoje życie, odpowiada, że przywiązywanie dużej wagi do projektowania chyba nie jest do końca sensowne. Nie zmienia to faktu, że z wiekiem i doświadczeniami przyswajamy sobie pewne lekcje. Jedną z nich jest to, że warto mieć kierunek, w którym podążamy. Należy jednak być otwartym na zakręty, które mogą się pojawić na tej naszej drodze. 

Swój czas spędzony w Ministerstwie Finansów określa jako bardzo pracowity. Był to moment zmian, które wymagały dużego zaangażowania od pracowników. 

Kolejnym krokiem w jego karierze była praca w bankowości inwestycyjnej. Tam okradziono go z czasu ale obdarowano dużą ilością pieniędzy. 

Przemek uważam że nikt nigdy do końca nie wie, dlaczego coś robi. Czynników jest zbyt wiele aby przypisywać jednemu z nich całą siłę sprawczą. Nie stoi to w sprzeczności z faktem, że każdy z nas ma ma jakieś bardziej lub mniej sensowne wytłumaczenie dlaczego w dany sposób postępuje. 

W 2000 roku dołączył do przyjaciela, założyciela K2, jako wspólnik. Przemek otwarcie mówi, że główną motywacją do zrobienia tego kroku był jakiś rodzaj zarozumiałości. Życie ma to do siebie, że lubi weryfikować to, kim wydaje nam się, że jesteśmy. Zamiast stąpać po wodzie, nasz gość skąpał się wręcz teatralnie. Wszelkie mocne, w jego mniemaniu, kompetencje, okazały się niewiele warte. Praca w K2 nauczyła go, że dobrze jest nie przeceniać swoich umiejętności.

Po odejściu z K2 przez rok nie robił nic “pracowego”. Trochę pisał wiersze, zaczął też medytować. Po 12 miesiącach wjechały w jego życie rowery. Pomysł urodził się trochę z medytacji. Zamarzył sobie, że będzie robił coś namacalnego, coś co ma konkretną formę. Ważna jest dla Przemka możliwość zmiany krajobrazu miasta na bardziej przyjazny. Chciałby aby rowery zmodyfikowały nie tylko sposób w jaki się przemieszczamy ale też nasze samopoczucie. 

Przemek chciałby aby widzowie i słuchacze bardziej przychylnie spojrzeli na rowery. Ten banalny przedmiot daje dużo dobra. Zależy Przemkowi abyśmy zadawali sobie trudne pytania ale też podchodzili do potencjalnych odpowiedzi z przymrużeniem oka. 

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Książka polecana przez Przemysława:

Saga Neapolitańska – Elena Ferrante – https://bit.ly/32OoDWN

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.
Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś.

#PROMOCJA

W Zaprojektuj Swoje Życie prowadzimy rozmowy z ludźmi, którzy dzięki swojej wytrwałości, chęci do rozwoju, dobrej komunikacji i otwartości na zmiany osiągają sukces. 

Marcin Józefowicz to twórca i właściciel marki Sense-Making, systemu zwiększającego skuteczność komunikacji. 

Jego doświadczenie w roli trenera i moderatora, a także wiedza zdobyta na stanowiskach menadżerskich, w radach nadzorczych i jako członka zarządów umożliwiają głębokie zrozumienie szeroko pojętej komunikacji. 

Dla wszystkich naszych widzów i słuchaczy, którym zależy na:

  • skróceniu czasu u zwiększeniu skuteczności działań
  • skutecznej komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej
  • niwelowaniu sytuacji konfliktowych
  • tworzeniu i realizacji priorytetów 

mamy 10% zniżkę na Warsztat Sense-Making Online. Krok po kroku nauczycie się jak mówić, żeby inni słuchali. Jeśli jesteś zainteresowany warsztatami, wejdź na stronę https://warsztat.sensemaking.pl  i rozpocznij swój projekt lepszej komunikacji! Wystarczy, że klikniesz “kup teraz”, wybierzesz opcję, która Cię interesuje i wpiszesz kod ZSZ10.Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *