Przemek Skokowski-poznaj siebie, zanim zaczniesz rozwijać karierę-Dietly.pl

18 marca 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Jak z podróżnika zmienić się w przedsiębiorcę? Skąd brać pieniądze na rozpoczęcie swojego biznesu? Jak radzić sobie, gdy firma przechodzi kryzys? Mieliśmy multum pytań do naszego dzisiejszego gościa – Przemka Skokowskiego. Jego odpowiedzi to źródło ogromnej wiedzy i inspiracji, z którego powinno się czerpać garściami.

Książka polecana przez naszego gościa: 

➡ The Hard Thing about Hard Things – Ben Horowitz – https://amzn.to/3xVdGRr

Bio gościa

30-latek urodzony w Gdańsku, gdzie ukończył studia na wydziale ekonomicznym UG i zachłysnął się podróżami. W wieku 19 lat rozpoczął podróże autostopem po Europie i prowadzenie bloga Autostopem przez życie. Stopniowo podróżował coraz dalej, coraz dłużej i tworzył coraz to nowe projekty podróżnicze. Za projekt “Miłość, szczęście i marzenia” oraz “Pocztówki z Europy” był dwukrotnie nominowany do Kolosów – najważniejszej nagrody podróżniczej w Polsce. W 2013 roku został nagrodzony na Blog Forum Gdańsk nagrodą czytelników. Autor dwóch książek podróżniczych, które sprzedały się w nakładzie 20 tys. egzemplarzy. W 2014 roku przepłynął jachtostopem Atlantyk, zebrał 70 tys. dla gdańskiego hospicjum ks. Dutkiewicza, a swoją roczną podróż po Ameryce Południowej zakończył w Singapurze, gdzie rozpoczął kolejny etap życia – pracę w korporacji. W IBM projektował aplikacje mobilne w ramach partnerstwa z Apple zbierając doświadczenie przy prowadzeniu projektów w kilku strefach czasowych. Po trzech latach pracy poznał swojego wspólnika i rozpoczął pracę nad własną firmą, która obecnie rewolucjonizuje rynek cateringów dietetycznych – Dietly.pl

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jak Przemek odkrywał w sobie pasję do prowadzenia pierwszych biznesów?
  • Skąd wziął się pomysł na Dietly.pl i jak działa SaaS enable marketplace?
  • Jak wygląda bootstraping firmy i dlaczego klienci, którzy płacą najszybciej weryfikują model biznesowy.
  • Jak wyglądają kryzysy w prowadzeniu firmy kiedy po prostu nie ma nawet siły wstać?

Notatki z odcinka

Przemek Skokowski jeszcze przed  trzydziestką zdążył zwiedzić ponad 60 krajów autostopem, napisać dwie książki podróżnicze, pracować przy projektowaniu aplikacji mobilnych z Apple i IBM, ale też założyć firmę rosnącą 2,5-krotnie rok do roku i generującą ponad milion przychodu miesięcznie. Przemek jest przykładem osoby, która zaprojektowała swoje życie stawiając w pierwszej kolejności na poznanie siebie i świata, a dopiero później na rozwój kariery i własnego biznesu. Posłuchajcie, jak pozytywne nastawienie do świata, pasja, rodzina i wspólnicy pomagają przechodzić przez trudności związane z realizowaniem marzeń.

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.
Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś.Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.