PRZEGLĄD LIPCA W ZAPROJEKTUJ SWOJE ŻYCIE

4 sierpnia 2021 Maciej Filipkowski

Lipiec minął nam pod znakiem wnikliwych rozmów. Nasi goście dzielili się przedsiębiorczymi radami, rozterkami, pomysłami na życie i swoimi historiami. 

Dowiedzieliśmy się czym jest holakracja, lepiej zrozumieliśmy wartość produktów robionych w Polsce, zaczęliśmy zastanawiać się jak można zwiększyć poczucie bezpieczeństwa finansowego

Mamy nadzieję, że poniższe zestawienie ułatwi wam dostęp do ulubionych treści, ale także pomoże odkryć nowe, jeszcze nieodsłuchane odcinki. 

Zaprojektuj Swoje Życie

Ewa Wysocka to założycielka trzech biznesów: Tribe47, PortalYogi i Talent47. Nasza gościni specjalizuje się w opracowywaniu i wdrażaniu strategii marketingowej i sprzedaży online dla biznesów subskrypcyjnych, akademii internetowych i firm eCommerce. 

Zanim jednak weszła na przedsiębiorczą ścieżkę, Ewa przez 6 lat mieszkała i pracowała w Malezji. Piastowała stanowisko Senior Partner w Mindvalley, światowego lidera w tematyce rozwoju osobistego. Dużo podróżowała, uczyła się siebie. 

Zapraszamy na odcinek, który z pewnością zainteresuje zarówno początkujących jak i doświadczonych przedsiębiorców. 

Anna Zarudzka to co-CEO w Boldare, holakratycznej firmie, która od 16 lat buduje produkty cyfrowe we wszystkich fazach rozwoju. W dzisiejszym odcinku nasza gościni opowie jakie doświadczenia kształtowały jej nieokiełznanego przedsiębiorczego ducha i jak robi biznes w zgodzie ze sobą. 

Dowiecie się też czym jest holakracja, dlaczego warto podejmować wyzwania, jak edukować przyszłe pokolenia i jak Anna robi z rzeczy walor. 

To chyba pierwsza niedokończona rozmowa w trzyletniej historii audycji! Szczerze mówiąc, nie spodziewaliśmy się, że życiorys naszego gościa będzie obfitował w taką ilość anegdot, wybitnych osobowości, przełomowych momentów i wartościowych cytatów. Cezary Stypułkowski  pokazał nam, jak jego decyzje, ludzie, których spotykał po drodze i otwartość na nowe, pozwoliły osiągnąć sukces.

Z niecierpliwością czekamy na możliwość nagrania drugiej części !

Piotr Smoleń to współzałożyciel i Prezes Zarządu Symmetrical.ai. Firma rewolucjonizuje payroll poprzez umożliwienie pracodawcy wypłacenie pracownikowi pieniędzy w dowolnym momencie. Dzięki dedykowanej infrastrukturze technologicznej i nowoczesnemu podejściu, Symmetrical.ai przywraca poczucie bezpieczeństwa finansowego. 


W dzisiejszym odcinku Piotr mówi o tym, jak pobyt w Dolinie Krzemowej i kurs na Stanford zmieniły jego pogląd na przedsiębiorczość. Otwarcie omawia swoje porażki i udziela kilku wartościowych lekcji, na które powinni zwrócić uwagę przyszli i obecni właściciele biznesów. 

Adam Sobczak stał kiedyś przed wyborem bycia naukowcem lub przedsiębiorcą. Ku radości deweloperów i nabywców mieszkań, postanowił związać swoją przyszłość z biznesem. Jego firma, Cenatorium, oferuje usługi oraz wielowymiarowe badania w zakresie dynamiki poziomu cen nieruchomości. Nasz gość jest też autorem serwisu Urban.one, który dostarcza wiarygodne informacje o wartości dowolnego mieszkania w 27 największych miastach w Polsce. 

W dzisiejszym odcinku Adam mówi o roli edukacji w sukcesie, a także o dostrzeganiu szans, które daje nam życie. Opowiada o tym jak tworzył i rozwijał swoje biznesy, co się sprawdziło i w jakim kierunku chce podążać w przyszłości. 

Zaprojektuj Swój Biznes

W dzisiejszym odcinku Zaprojektuj Swój Biznes, Maciej rozmawia z liderem rodzinnego biznesu Mokate. Adam Mokrysz reprezentuje czwarte pokolenie, które kreuje kolejne sukcesy marki na rynkach lokalnych i międzynarodowych,

Jeśli jesteście ciekawi jak:

 • Wygląda zarządzanie biznesem rodzinnym i praca z bliskimi
 • Rodzina definiuje swoje przedsiębiorcze DNA
 • Zachować obiektywizm biznesowy w prowadzeniu firmy
 • Sformalizować wartości i reguły panujące w biznesie rodzinnym
 • Zaplanować sukcesję

To zapraszamy na odcinek!

W dzisiejszym odcinku Zaprojektuj Swój Biznes, Maciej rozmawia z Magdą Rosłą, która wraz z mężem Damianem, stworzyła markę Krayna, w ramach której produkują wegańskie kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Bez wątpienia wkładają całe serce w swoje produkty, rozwój firmy i promocję regionu, z którego pochodzą, a który był inspiracją do powstania biznesu.  

Co więcej, w zeszłym roku KRAYNA wygrała organizowane przez mBank Cyfrowe Rewolucje! 

Z tego odcinka dowiecie się:

 • Skąd wziął się pomysł na ten biznes?
 • Jak wygląda finansowanie firmy?
 • Czy pandemia zmieniła sposób, w jaki funkcjonuje marka?
 • Jak wygrana w Cyfrowych Rewolucjach wpłynęła na biznes?

Nasz dzisiejszy gość, Maciej Lubiak, założyciel Maczfit, zdradza swój przepis na odniesienie sukcesu w branży cateringów dietetycznych. Mówi o tym, jak wielką wagę przywiązuje do wizerunku firmy, jakości, którą sobą reprezentuje i usług, które oferuje. Takie podejście towarzyszyło mu od pierwszego dnia działania firmy. 

Po wielu latach zaangażowania i determinacji włożonych w budowanie biznesu, zbiera owoce swoich działań. Z tej rozmowy dowiecie się jak jego firma osiąga wielomilionowe dochody i jakie działania sprawdziły się najlepiej w branży cateringów dietetycznych. 

Jeśli jesteście ciekawi jak:

 • Jak Maciej dobierał zespół do firmy?
 • Bycie pionierem na rynku wymaga odważnych decyzji i struktury – jak Maczfit zbudował swoją pozycję lidera?
 • Jak sprostać oczekiwaniom klientów?
 • Dlaczego warto obserwować i uczyć się od konkurencji?
 • Model subskrypcyjny – czy ma szansę sprawdzić się w branży cateringów dietetycznych?

To zapraszamy na odcinek!

NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 

Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *