Piotr Piasek – przekuć porażki w miliony

18 czerwca 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

W dzisiejszym odcinku Piotr Piasek przedstawi wam swój projekt życia składający się z wielu prób i błędów, ale też wyciągniętych wniosków, które pozwoliły mu osiągnąć niejeden sukces. Poznacie historię przedsiębiorcy, który zaczynał od punktu xero a obecnie jest Wiceprezesem i Dyrektorem Strategii w Evenea.

Bio gościa – Piotr Piasek

Piotr Piasek, Wiceprezes, Dyrektor Strategii w Evenea

Piotr spędził większość swojego czasu pracy jako przedsiębiorca. Ma ponad 12 lat doświadczenia w budowaniu i skalowaniu biznesu. Wraz z Wolves Team przejął w 2019 brand Evenea i jako Wiceprezes skupiony jest na jej rozwoju. Dotychczas wraz z zespołem stworzyli marki: Wolves Gate i Wolves Summit – konferencji, która przyciąga rocznie ponad 4000 fanów nowych technologii. W 2019 roku Wolves Summit zostało sprzedane do grupy międzynarodowych inwestorów. 

Dodatkowo, jest inwestorem i współzałożycielem brandów: See Bloggers (największy festiwal dla influencerów w Polsce) oraz Sales Gate (kursy i konsultacje ze sprzedaży i budowania biznesu). W przeszłości Piotr pracował w bankowości i finansach m.in. w banku DNB Nord zajmując się koordynacją sieci zewnętrznej sprzedaży oraz implementacją programów szkoleniowych. Studiował i ukończył psychologię społeczną na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym.  

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Czemu Piotr, zakładając swój pierwszy biznes, nie szukał inwestorów?
  • Poznaj konkurencję i benchmarki – czyli najważniejsza lekcja jaką można odrobić
  • Po co sprzedawać biznes, który przynosi miliony zysku?
  • Jaki wpływ miała pandemia na Eveneę? 

Notatki z odcinka

Pierwszym biznesem Piotra był punkt ksero w Sopocie. Będąc studentem doskonale rozumiał, że kserowanie jest nieodzowną częścią studenckiego życia. Zakupił więc sprzęt za pieniądze zarobione na wakacjach w Szkocji. Nie obyło się bez problemów finansowych i pożyczek od rodziców. Z czasem biznes został zamknięty ale Piotr zaczął angażować się w kolejny projekt. 

Wraz z bratem pośredniczyli w pozyskiwaniu kredytów dla przedsiębiorców. Dzięki zebranym kontaktom mieli łatwiejszy start przy zakładaniu firmy odszkodowawczej. Piotr godził swój biznes z pracą w banku. Tam też rozwijał skrzydła. Dzielił się swoim feedbackiem dotyczącym procesu kredytowego. Po 9 miesiącach otrzymał propozycję pracy w centrali jako osoba od współpracy z siedzibą zewnętrzną pośredników. Przeprowadził się wtedy do Warszawy. Po około 3 latach panowie sprzedali firmę odszkodowawczą za kilka milionów złotych. 

Sukces na horyzoncie

Po tej transakcji, która teoretycznie uczyniła z naszego gościa milionera przed 30-stką, zaczął zastanawiać się co mógłby robić dalej. Zrodził się pomysł biura rachunkowego. Wzrost był stabilny, ale nie do końca satysfakcjonował Piotra. To nie był jeszcze sukces, na który liczył.

Ze swoją obecną żoną Basia poznał się w 2013 roku. Był to czas, gdy przerobił już parę lekcji i implementował je w swoich biznesach. Dzięki Basi zrozumiał, że można w bardziej ustrukturyzowany sposób podejść do zarządzania biznesami, jednocześnie przyspieszając możliwość zarobienia na nich.

Bądź, jak Piotr Piasek, czyli jak się nie poddać, gdy nie wychodzi

Kolejne porażki i błędy nie zniechęciły Piotra do realizacji kolejnych pomysłów. Zrodziła się idea zorganizowania konferencji, na którą przyjeżdżali by liczący się w środowisku inwestorzy. 

Wolves Summit miał być spotkaniem, którego prawdziwym celem było uzyskanie dostępu do szerokiej puli inwestorów, którzy potencjalnie mogliby wesprzeć startup Piotra. Wiedzieli, że aby być najlepszym i osiągnąć sukces w prowadzeniu konferencji niezbędna jest skala. Postanowili zrobić imprezę na co najmniej 1000 osób. Wolves Summit świetnie się rozwinął i stał się corem ich biznesu. Mimo to, postanowili go sprzedać gdyż mieli większe ambicje. 

W 2014 roku wraz z bratem i Basią odpalili też See Bloggers – obecnie największy festiwal dla twórców internetowych w Polsce. 

W 2019 roku kupili Eveneę. To był pierwszy biznes, który Piotr kupił zamiast kreować go od zera. Było to niezwykle pouczające doświadczenie. 

Piotr chciałby abyście zapamiętali, że jeśli macie pomysł na biznes to warto go realizować – nawet jeśli na początku pewne rzeczy nie pójdą według planu. Warto korzystać z mądrości innych, bardziej doświadczonych przedsiębiorców ale także z dostępnych źródeł takich jak choćby YouTube. 

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

Książka polecana przez Piotra:

Roślinne Kłamstwo – Steven R. Gundry – https://amzn.to/3gPUZsq

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Komentarze (1)

  • Patrząc na wyniki finansowy Evena i wszyskich innych biznesów Piotra i Basi Piasek, to wszelkie opowieści o milionowych transakcjach raczej są dobrym PR;)

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *