Piotr Pągowski-wieloletnia kariera w IT przyszłego magnata kosmetycznego

11 lutego 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Maciej przez rok zabiegał o to, aby Piotr Pągowski został gościem audycji Zaprojektuj Swoje Życie. Przed wami rozmowa wyczekiwana i niezwykle interesująca. W 2015 roku Piotr zostawił karierę korporacyjną aby zostać przedsiębiorcą. Wcześniej pracował między innymi dla Microsoft czy HP Polska. 

Nasz gość opowiada o zmianach w życiu zawodowym, pracy z żoną i podpowiada dlaczego warto podejmować trudne wyzwania. 

?Mamy dla was kod rabatowy! 10% zniżki na kosmetyki naturalne firmy Piotra i jego żony – BIOUP.

Wystarczy odwiedzić stronę: https://bioup.pl/ i przed dokonaniem płatności wpisać kod zsz10.

Kod jest ważny do 30 czerwca 2021.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jakie błędy Piotr popełniał jako początkujący manager?
  • Dlaczego postanowił odejść z korporacji i zostać przedsiębiorcą?
  • Co daje Piotrowi współtworzenie marki kosmetyków naturalnych?
  • Jakie przemyślenia towarzyszą naszemu gościowi po tylu zmianach na jego ścieżce kariery?

Notatki z odcinka:

Kiedy Piotr pracował w swojej pierwszej korporacji – Intel, starał się zaplanować swoje dalsze życiowe kroki. Koncentrował się wtedy na wspinaniu po szczeblach kariery. Życie miał trochę inny plan dla naszego gościa. Nie zmienia to faktu, że lata spędzone w Intelu były niezwykle ciekawe. Piotr dołączył do firmy w czasach, gdy rynek IT dopiero raczkował w Polsce. 

Jedną z kluczowych rzeczy w procesie podejmowania decyzji dotyczących kariery przez naszego gościa, była autonomia. Zawsze zależało mu na niezależności działania. Podkreśla, że starał się otaczać ludźmi, którzy bylo lepsi od niego. 

Po 11 latach w Intelu Piotr trafił do Microsoft. Jednym z fajniejszych momentów w czasie pracy w tej firmie było zajmowanie się premierą Xbox 360 w Polsce. 

Praca w Microsoft nauczyła Piotra funkcjonowania na rynku konsumenckim w sensie retailu. Docenił też wartość rozbudowującej się siatki kontaktów. 

Kolejnym krokiem na ścieżce zawodowej było dołączenie do HP. Nasz gość przyznaje, żę pociągają go sytuacje kryzysowe. Lubi podejmować wyzwania. W nowej firmie miał ich pod dostatkiem. 

W 2015 roku postanowił spróbować sił jako przedsiębiorca. Miał poczucie, żę w końcu może robić multum innych rzecz a czas jest z gumy. Oczywiście było to bardzo zwodnicze uczucie i z czasem musiał nauczyć się zawężać krąg możliwości. 

Obecnie Piotr jest w zarządzie firmy Solwit. Odpowiada za sprzedaż i dzieli się swoim know-how. Firma przechodzi ciekawą transformację. 

Gdyby nowych wyzwań było za mało, nasz gość prowadzi jeszcze firmę wraz ze swoją żoną. Od dwóch lat budują markę kosmetyków naturalnych – BIOUP. Wspomina, że na pierwszych targach kosmetycznych stał za ladą i sprzedawał ich produkty. 

Piotr chciałby aby widzowie i słuchacze zapamiętali, że nie warto bać się wyzwań ale też porażek. Warto natomiast brać odpowiedzialność nie tylko za sukcesy ale też za błędy, które każdemu z nas zdarza się popełniać. 

Książki polecana przez gościa:

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie:

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *