Piotr Noceń-robię rzeczy, które lubię robić-Resource Partners

14 stycznia 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Piotr Noceń to współzałożyciel i partner zarządzający Resource Partners, funduszu private equity z kapitałem 300 milionów Euro, inwestującego w spółki z sektora konsumenckiego. Nasz gość zbudował swoje życie wokół potrzeby szczęścia i osobistych zdolności. Już w liceum miał plan, który sumiennie realizował aby osiągnąć swój zawodowy cel. 

Ta rozmowa skupia się na temacie inwestowania ale nasi słuchacze i widzowie bez wątpienia docenią też Piotra renesansowe podejście do życia. 

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jak zbiegi okoliczności pomogły Piotrowi w realizacji jego planów zawodowych?
  • Resource Partners – skąd pomysł na biznes?
  • Spotkanie z Varelem Freemanem – najważniejsze spotkanie w życiu Piotra.
  • Różnice między VC a private equity.
  • Jak wygląda życie przedsiębiorcy po sprzedaży startupu?

Notatki z odcinka:

Gdy Piotr otrzymał zaproszenie do audycji, zaczął zastanawiać się nad tym, czy faktycznie projektuje swoje życie. Miał wrażenie, że raczej nie. Tak było do momenty gdy spotkał się z przyjaciółmi z czasów licealnych. Po rozmowie z jednym z nich zrozumiał, że już na początku liceum określił co chce robić w przyszłości. Nasz gość twierdzi też, że serial Capital City był tym bodźcem, który nakreślił jego dalszą ścieżkę kariery. 

Zanim został inwestorem przebył długą drogę, usianą nie tylko wyzwaniami ale też szczęśliwymi zbiegami okoliczności. Jeden z nich umożliwił Piotrowi podjęcie stażu w Morgan, Grenfell & Co.. Był jedną z pierwszych osób w Polsce, które doradzały przy transakcji w sektorze internetowym. Klientem firmy był Procom Software. 

Maciej dopytuje o moment, w którym Piotr zdecydował się “pójść na swoje”. Nasz gość od razu odpowiada, że to za niego podjęto tę decyzję. Przez około dwa lata pracował w Carlyle Group. W tym czasie doszło do upadku Lehman Brothers. Firma musiała zdecydować co dalej. Postanowiono skupić się na core business. Zamknięto inicjatywę w Polsce. Zespół był na tyle zgrany, że podjęli się wspólnego kroczenia ścieżką przedsiębiorcy. Wtedy powstało Resource Partners.

Jednym z przełomowych momentów w życiu i karierze Piotra było spotkanie z Varelem Freemanem. 

Piotr chciałby aby słuchacze i widzowie zapamiętali, że to, że dziś nie jesteś “na tapecie” nie jest powodem do zmartwień. Warto po prostu robić to co się lubi.

Książki polecane przez gościa: 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

?Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie:

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *