Paweł Światczyński-wygrywają ci, którzy nie przestają walczyć-Restaurant Week

20 maja 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Wraz z luzowaniem obostrzeń, powolutku wracamy do restauracji, na ogródki ulubionych knajp i barów. Nasz dzisiejszy gość doskonale zna wartość posiłków spożywanych w świetnej atmosferze, w otoczeniu bliskich nam osób.

Paweł Światczyński to pomysłodawca, współzałożyciel i CEO platformy RestaurantClub, na której znajdziecie Restaurant Week, Fine Dining Week i World Class Cocktail Festival. W tym odcinku opowiada o tym, jak stworzył swój biznes będąc jeszcze na studiach. Obecnie Restaurant Week to największe i najpopularniejsze wydarzenie kulinarne w Polsce. Paweł dzieli się swoją drogą przedsiębiorcy, mówi o wyrzeczeniach związanych z prowadzeniem własnej firmy, ale też o satysfakcji, którą daje mu tworzenie tego projektu.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Kiedy zrodził się pomysł na Restaurant Week?
  • Jak działają festiwale restauracyjne?
  • Jaki był wpływ pandemii na Restaurant Week i firmę Pawła?
  • Język marki a sukces biznesu

Książka polecana przez naszego gościa:

➡ Atomowe Nawyki – James Clear – https://bit.ly/3oxQMMg

Notatki z odcinka

Pierwszy kontakt Pawła z gastronomią była to praca w Green Coffee na stanowisku baristy. Ten świat od razu bardzo przypadł mu do gustu. Był to też czas, w którym nasz gość rozpoczął studia w Danii. Chcą się tam utrzymać, pracował na zmywaku w restauracji. Szybko awansował na managera zmiany. Kolejnym miejsce jego zatrudnienia był najlepszy duński lokal serwujący sushi. Dzięki oszczędnemu stylu życia, udało się Pawłowi uzbierać większy kapitał.

Wyjazd na studia poszerzył perspektywę naszego gościa na możliwości biznesowe, które nie były jeszcze obecne w Polsce. Jedną z nich był Copenhagen Dining Week. Festiwal, który od wielu lat cieszył się niesłabnącą popularnością, wydawał się ciekawym konceptem dla Pawła, który miał okazję poznać go od kuchni. 

Mając 21 lat, Paweł postanowił, że chce zrobić swój festiwal restauracyjny w Polsce. Miał chęć, motywację i środki aby zrealizować to marzenie. Brakowało mu jednak wiedzy o budowaniu marki i niezbędnych działaniach marketingowych. Co więcej, nie miał wiarygodności wśród restauratorów. Zrozumiał, że potrzebuje wspólnika. Wtedy poznał się z Maćkiem Żakowskim, twórcą restauracji AIOLI, ekspertem od marketingu restauracyjnego. 

Pierwsze podejście do festiwalu okazało się strzałem w dziesiątkę. Panowie wyprzedali wszystkie miejsca, zyskali zainteresowanie mediów, influencerów, gości i restauracji. 

Po tym sukcesie, Paweł musiał podjąć ważną decyzję. Czy zostaje na studiach, czy może przelewa całą energię na projekt festiwalowy. Z perspektywy czasu stwierdza, że rezygnacja ze studiów na rzecz rozwijania Restaurant Week była najlepszą decyzją jego życia. 

Celem na najbliższe lata jest wejście z Restaurant Week na scenę międzynarodową. Paweł głęboko wierzy, że taki festiwal przynosi znaczne korzyści nie tylko dla branży gastronomicznej, ale też dla gości, którzy w nim uczestniczą. 

Paweł chciałby, aby widzowie i słuchacze zapamiętali:

Warto się poddawać. Warto natomiast iść pod prąd i niezależnie od przeciwności, dążyć wytrwale do celu. Sukcesy odnoszą ci, którzy nie przestają walczyć. 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *