PANI SWOJEGO CZASU uczy jak efektywnie zacząć realizować cele – Ola Budzyńska

9 grudnia 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy z Panią Swojego Czasu, czyli Olą Budzyńską. Z powodu różnych przeciwności losu musieliśmy czekać rok, żeby móc spotkać się w naszym studiu. Gdy nasza gościni w końcu się pojawiła, tematom nie było końca! Biznes, przedsiębiorczość, szczęście, porażki, sukcesy, wyzwania i plany na przyszłość…w tym odcinku każdy znajdzie coś interesującego i inspirującego. 

Gwarantujemy, że ta rozmowa nie będzie stratą czasu. Co więcej, po jej wysłuchaniu będziecie pełni energii i chęci do działania. 

Pani Swojego Czasu – https://www.paniswojegoczasu.pl/ 

YT Pani Swojego Czasu – https://www.youtube.com/c/PaniSwojegoCzasu_official 

📚 Książki polecane w odcinku:

Z tego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

 • Jak Ola szukała swojej życiowej drogi?
 • Gdzie nauczyła się podstaw biznesu?
 • Co sprawiło, że Ola podjęła decyzję o założeniu własnej firmy?
 • Niewypały biznesowe – Ola i jej porażki.
 • Rozwój osobisty – dlaczego warto rozmawiać samemu ze sobą?
 • Jak nasza gościni zmieniła się z osoby cichej, nieśmiałej i niepewnej w wulkan energii, który porywa innych swoją pasją?
 • Jak Ola buduje swój biznes i zespół?
 • Czy możliwe jest rozdzielenie życia prywatnego od zawodowego?
 • Czym dla naszej gościni jest bezpieczeństwo finansowe? 
 • Skąd wziął się pomysł na otwarcie Przestrzeni Pełnej Czasu?
 • Jak nie zwariować w świecie kreowanym przez social media?

Notatki z odcinka

Dla Oli najważniejsze w projektowaniu życia jest podążanie za tym, co chce robić, co ją cieszy i co daje adrenalinę. To jest jej siła napędowa. Życie jest zbyt krótkie, aby robić coś, co nie daje radości. 

Nasza gościni często zmieniała pracę. Żyła w zgodzie ze sobą, uczyła się nowych rzeczy i nabierała doświadczeń. Będąc stewardessą, odkryła, że miejsca idealizowane są, w gruncie rzeczy, zwyczajne. Tam też ludzie zmagają się z problemami, cieszą się życiem i  wstają rano do pracy.

PRACA, KTÓRA FASCYNUJE

Jedną z ważniejszych wykonywanych przez Olę prac było prowadzenie szkoleń z umiejętności miękkich. Trenowała różne zespoły w korporacjach i firmach. Wspomina, że sprawiało jej to ogromną przyjemność. Co więcej, bardzo dużo się wtedy nauczyła. Poznawała biznesy od środka, poznawała ludzi z różnych branż i stanowisk. Zaczęła dostrzegać problemy, z którymi ludzi zmagają się nie tylko w pracy, ale też w życiu prywatnym.

DLACZEGO WŁASNA FIRMA?

Myśl o własnym biznesie kiełkowała w głowie Oli, gdy jeszcze była trenerką. Po dwóch niewypałach biznesowych nie zniechęciła się, tylko planowała dalej. Najmocniejszym bodźcem do zmiany była choroba jej syna. Cukrzyca typu 1 diametralnie zmieniła życie jej i jej rodziny. Wtedy też nasza gościni wzięła dwa miesiące bezpłatnego urlopu, aby poukładać wszystko na nowo. W tym czasie narodziła się Pani Swojego Czasu. 

SZTUKA RÓWNOWAGI

Ola lubi stabilizację finansową. Początki prowadzenia własnego biznesu często nie dają możliwości szybkiego osiągnięcia takiego stanu. Chcąc nie dopuścić do takiej sytuacji, Ola nie zrezygnowała z bycia trenerką. W międzyczasie budowała swój biznes. Wraz ze wzrostem przychodów zmniejszała ilość godzin poświęcanych szkoleniom z umiejętności miękkich. Dzięki takiemu podejściu nie musiała się martwić o brak środków do życia. 

A CO Z EMERYTURĄ?

Pojęcie emerytury wydaje się nie istnieć w głowie Oli. Jej niesamowita energia i pasja do tego, co robi, pcha ją do przodu i nadaje rytm jej życiu. Jest przekonana, że będzie wykonywać jakąś formę pracy do końca swoich dni. 

OLA CHCIAŁABY, ABYŚCIE ZAPAMIĘTALI

Nie ma jednego dobrego scenariusza na biznes czy życie. Nie ma jednej uniwersalnej strategii. Każdy z nas musi znaleźć swoją.   

Zachęcamy do odsłuchania innych wywiadów z inspirującymi przedsiębiorcami! Sprawdź podcast biznesowy Zaprojektuj Swoje Życie na różnych platformach!Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *