Ola i Marcin Szałek – turystyka z sercem -SLOWHOP

6 sierpnia 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

W dzisiejszym odcinku gościmy Olę i Marcina Szałek – twórców SLOWHOP. Jest to jedna z najciekawszych aplikacji do znajdywania nietypowych miejsc na urlop. Podczas rozmowy zdradzają gdzie znajdują inspirację i jak tworzą biznes po swojemu, bez zewnętrznych funduszy.

Bio gości:

Marcin – wiek senioralny, wczesna młodość w korporacjach, późna młodość w największych międzynarodowych firmach internetowych i startupach. Ostatnio wyremontował starą oborę i postanowił hodować kozę. Kozy jeszcze nie ma, a doświadczenie zawodowe i parę zawodową wykorzystuje jako szef Slowhopa – portalu umożliwiającego rezerwację nietypowych wyjazdów wakacyjnych.

Ola – wiek prawie senioralny, ale nieźle się trzyma. Z zawodu PRowiec, z zamiłowania pisarka i twórczyni tekstów do wszystkiego. Każdą wolną chwilę spędza na Mazurach, gdzie próbuje napisać kryminał. Pomysłodawczyni Slowhopa, bo nie lubi długo szukać w internecie miejsc z interesującymi gospodarzami.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie o Slowhop i nietypowych wyjazdach wakacyjnych dowiecie się:

  • Jak to jest prowadzić biznes jako para?
  • Co zainspirowała Olę i Marcina do stworzenia SLOWHOP? Rezerwacja urlopu a nietypowe pomysły
  • Jak nasi goście budują relacje z gospodarzami miejsc, które udostępniają u siebie na stronie i czemu to jest ważny element biznesu?

Notatki z odcinka o Slowhop – portalu z nietypowymi miejscami na urlop:

Ola i Marcin twierdzą, że nie projektowali swojego życia. Metodą prób i błędów szukali swojego miejsca, podświadomie dążąc do stworzenia czegoś, z czego będą dumni. 

Zanim nasi goście podjęli się wspólnego założenia biznesu dającego możliwość sprawdzenia nietypowych miejsc na urlop, gromadzili doświadczenia u różnych pracodawców. Dzięki temu zrozumieli na czym im tak naprawdę zależy. 

Ola jest tą kreatywną połową w ich związku. Można powiedzieć, że pomysł na SLOWHOP wypłynął właśnie od niej. Marcin sprowadza żonę trochę na ziemię, przedstawiając jej Excela, który jedynie delikatnie ostudza zapał Oli. Oboje są zgodni, że jest to dobre połączenie, które pomaga osiągnąć sukces. 

Pierwsze przemyślenia dotyczące idei biznesowej pojawiły się w głowie Oli gdy pracowała jeszcze w DaWandzie. Był to model, który przypadł jej do gustu – platforma sprzedawała produkty ludzi, którzy tworzyli je z sercem i zaangażowaniem. Nasza gościni chciała przełożyć to na tematykę powiązaną z podróżami i noclegami. Obecnie Ola i Marcin “pomagają dotrzeć do Gospodarzy klimatycznych noclegów i organizatorów kameralnych wypraw i przygód, dopytać o szczegóły i zarezerwować miejsce.” W propozycjach nietypowych wyjazdów wakacyjnych stawiają na oryginalność, estetykę, pasję i ludzi.

Maciej zadał Oli i Marcinowi takie samo pytanie: Z czym wiąże się dla nich prowadzenie biznesu jako para? Oboje podkreślają, żę udaje im się współpracować w oparciu o wzajemne zrozumienie, szacunek i klarowny podział obowiązków. 

Nasi goście chcieliby abyście zapamiętali, że:

  • człowiek nie ma jednego życie – należy uczyć się z kolejnych żyć aby następne były jeszcze lepsze
  • cel jest ważny ale nie najważniejszy – ważna jest też droga do niego

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Książki polecane przez gości:

Książki napisane przez Olę:

Odetchnij Od Miasta – Warmia i Mazury – https://amzn.to/3jbu9fS

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc iTunes: https://apple.co/2VXB25k

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.
Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś.Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *