Od CEO Allegro do przedsiębiorcy ze startupem – Przemek Budkowski – merXu – CZĘŚĆ 2

30 grudnia 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Zapraszamy na drugą część rozmowy z Przemkiem Budkowskim, założycielem i CEO merXu. Jeśli jeszcze nie widzieliście pierwszej, to możecie to zrobić tu: www.zaprojektujswojezycie.pl/139_1 

W dzisiejszym odcinku Przemek dzieli się swoimi przemyśleniami na temat Allegro i Amazona. Wprowadza nas w pełen wyzwań świat marketplaceowych startupów i dzieli się kilkoma interesującymi tytułami książek. Dowiecie się też, co robił po odejściu z Allegro i skąd wziął się pomysł na merXu. 

Przemek otwarcie mówi, że nie pała sympatią do nazwy swojej firmy i prosi was o pomoc w znalezieniu lepiej brzmiącej alternatywy. Jeśli macie jakieś sugestie nazw to koniecznie zostawcie je w komentarzu! 

Z tego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Dlaczego Przemek przestał pracować w Allegro?
  • Allegro vs. Amazon – możliwości i technologie
  • Jaka była największa porażka Przemka w Allegro?
  • Jak nasz gość zoptymalizował szansę sukcesu swojej firmy?
  • Jak Przemek pozyskał najlepsze fundusze inwestycyjne do rozwijania merXu?
  • Jaki jest koszy prowadzenia merXu?

Książki polecane przez Przemka:

ZAPISZ SIĘ DO SPOŁECZNOŚCI ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES 

Zapisz się: https://zaprojektujswojbiznes.pl/spolecznosc-zsb/  

Bezczynność nie generuje sukcesu. W ZSB doskonale wiemy, że wartościowe społeczności to główny katalizator zmian. Dlatego chcemy zaprosić Cię do współtworzenia networku, którego połączone strategie, wiedza i doświadczenia, pomogą rozwinąć Twój biznes. Wspieramy się wzajemnie w osiąganiu celów, uzupełniamy swoje kompetencje, dzielimy rozwiązaniami, które działają w życiu i biznesie.

NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 

Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

🎧Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Komentarze (1)

  • W Merxu dodałbym ubezpieczenie należności handlowych. Pozwoli to lepiej związać klientów z portalem i już w tym momencie generować dochód z tego tytułu jednocześnie dając wartość do klientów. Wiele firm zwłaszcza tych mniejszych chętnie by sprzedała swój towar, ale boi się oferować odroczony termin płatności. Kolejnym produktem może być faktoring odwrotny od klienta do dostawcy. Dostawca dostaje środki od razu pomimo zaoferowania terminu płatności. Co do nazwy jest fajny pomysł, ale jeżeli jest fajny to lepiej go w komentarzu nie pisać 🙂 Pozdrawiam

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *