Nie daj się skusić zawodowej strefie komfortu! Maciej Wiśniewski

30 września 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

W dzisiejszym odcinku gościmy Macieja Wiśniewskiego, który przeszedł od kariery korporacyjnej do bycia specjalistą w zakresie przywództwa i zarządzania. Jest też coachem, mentorem oraz wykładowcą na Akademii Psychologii Przywództwa. 

Jeśli jesteście ciekawi, jakie wydarzenia i decyzje towarzyszyły temu procesowi przemian, to serdecznie zapraszamy na dzisiejszy odcinek.

Książka polecana przez Macieja:

Przywództwo Złote Zasady – John Maxwell – https://amzn.to/2XVCtIJ 

Z tego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jak informatyk trafił do pracy w konsultingu?
  • Czy warto podziękować za niektóre relacje, aby móc zrobić kolejny życiowy krok?
  • Co dały Maciejowi lata w konsultingu?
  • Jak spotkanie z Jackiem Santorskim przyczyniło się do diametralnych zmian w życiu naszego gościa?
  • Kim, według Macieja, jest przywódca?
  • Jaki błąd popełnił Maciej przy zmianie pracy? 
  • Jak poradzić sobie z pokusą powrotu do zawodowej strefy komfortu?
  • Ewolucja przywództwa – na jakie zmiany należy się przygotować? 

Więcej o Macieju Wiśniewskim – www.maciej-wisniewski.com 

Więcej o Akademii Psychologii Przywództwa – https://app.santorski.pl/

Notatki z odcinka

Dzisiejszym interesującym gościem jest Maciej Wiśniewski, specjalista w zakresie przywództwa i zarządzania, coach oraz mentor. Wykładowca Akademii Psychologii Przywództwa, prezes zarządu Inspire Leadership. 

Do 2010 roku życie naszego gościa działo się w trybie „by default”. Ostatnie 11 lat projektowanie na stałe zagościło w jego codzienności i określa je mianem „by design”. Podkreśla, że niezależnie od tej zmiany, jego największą pasją była, i nadal jest, informatyka. Już w liceum wiedział, co chce robić w życiu. 

KARIERA ZAWODOWA

Maciej zawsze miał przyjemność z uczenia innych. Gdy szukał pracy, doszedł do wniosku, że konsulting to nic innego niż właśnie edukowanie klientów. Pod koniec studiów złożył aplikację do Andersen Consulting. Okazało się, że jego pierwotne wyobrażenie o  tej pracy było dalekie od prawdy. Wspomina, że bycie między informatyką a biznesem umożliwiło mu zarobienie dobrych pieniędzy. 

Po niezaprzeczalnych sukcesach zawodowych w konsultingu Maciej postanowił podjąć pracę w firmie IT. Naszego gościa zawsze ciekawiło, jak funkcjonuje taki biznes. Wtedy też trafił do S&T. Następnie pracował w Fujitsu Technology Solutions, gdzie piastował stanowisko Prezesa Zarządu. 

SPOTKANIE Z JACKIEM SANTORSKIM

Chcąc dalej się rozwijać, ale też podbudować swoje ego, Maciej zrobił MBA w Chicago. Niedługo po powrocie z zagranicy zgłosił się do Jacka Santorskiego. Ich spotkanie było początkiem istotnych zmian w życiu naszego gościa. Dzięki tej relacji, opierającej się na coachingu, Maciej zrozumiał, że istnieje coś takiego jak przywództwo. Co więcej, pojął, że to nie jest ono równoznaczne z zarządzaniem. 

Maciej przechodził znaczną życiową i mentalną przemianę, gdy Jacek poinformował go o pomyśle uruchomienia studiów podyplomowych – Akademii Psychologii Przywództwa. Zaprosił go też do bycia słuchaczem w pierwszym roku działania APP. Nasz gość nie zdawał sobie sprawy, że ta decyzja będzie początkiem nowego rozdziału w jego życiu. 

Od 2011 roku Maciej jest wykładowcą Akademii Psychologii Przywództwa. Przejście z korporacyjnego ładu do APP było dla niego ogromną zmianą. Wymagało też zweryfikowania perspektywy na siebie, swoje życie i wartości. Wielokrotnie walczył z pokusą powrotu do zawodowej strefy komfortu. To, co trzyma go przy obecnej ścieżce, jest niesamowita satysfakcja z tego, co robi. Udało mu się też odbudować tożsamość. 

MACIEJ CHCIAŁBY, ABY WIDZOWIE I SŁUCHACZE ZAPAMIĘTALI

Nie uciekajcie od czegoś, tylko biegnijcie dokądś. To miejsce, do którego zmierzacie, powinno być warte kosztów, które będziecie musieli ponieść po drodze. W każdej takiej wędrówce będą bramki, gdzie trzeba uiścić opłatę. Zazwyczaj coś, co nie pociąga za sobą żadnych kosztów, nie jest aż tak wartościowe. 

Pamiętajcie też, że co jakiś czas pojawia się na waszej drodze bariera strachu. Nie jest ona sygnałem do zawrócenia. Wtedy warto przeanalizować, w jaki sposób się z tym strachem zmierzyć. 

ZAPISZ SIĘ DO SPOŁECZNOŚCI ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES 

Zapisz się: https://zaprojektujswojbiznes.pl/spolecznosc-zsb/  

Bezczynność nie generuje sukcesu. W ZSB doskonale wiemy, że wartościowe społeczności to główny katalizator zmian. Dlatego chcemy zaprosić Cię do współtworzenia networku, którego połączone strategie, wiedza i doświadczenia, pomogą rozwinąć Twój biznes. Wspieramy się wzajemnie w osiąganiu celów, uzupełniamy swoje kompetencje, dzielimy rozwiązaniami, które działają w życiu i biznesie.

NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 

Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *