Monika Rajska – Wolińska-uwielbiam, jak ktoś mówi, że coś mi nie wyjdzie-Colliers Polska

13 maja 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

W dzisiejszym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie gościmy Monikę Rajską-Wolińską, Partner Zarządzającą Colliers w Polsce.  

Jak zrobić karierę w firmie, która jest globalnym liderem w sektorze nieruchomości i zarządzania inwestycjami? Nasza gościni dzieli się historią swoich zawodowych osiągnięć. Wspomina też, jak lata pracy na nowo ukształtowały jej definicję sukcesu. Dla Moniki niezwykle ważne jest podążanie swoją ścieżką, samoakceptacja i bycie wdzięcznym za to, co mamy. 

Zapraszamy na rozmowę pełną energii i ciekawych przemyśleń kobiety, która rozumie, czym jest leadership, patrzy z nadzieją w przyszłość i jest gotowa na kolejne życiowe wyzwania. 

Książka polecana przez naszego gościa:

➡ 100-letnie życie – Lynda Gratton & Andrew Scott – https://bit.ly/3tPEtw4 

➡ Pełnia Życia – Agnieszka Maciąg – https://amzn.to/3jHSXMi

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jak przez lata zmieniała się definicja sukcesu Moniki? 
  • Czym zajmuje się Colliers, i na czym polega doradztwo w zakresie nieruchomości komercyjnych?
  • Jak, będąc kobietą, odnieść sukces w męskim świecie biznesu?
  • Samotność lidera na szczycie – jak sobie z tym poradzić i gdzie szukać wsparcia?

Notatki z odcinka

Monika jest w grupie gości audycji, którzy nie projektowali swojego życia. Sukcesy przypisuje determinacji, zaangażowaniu, nauce i ciężkiej pracy, ze szczyptą szczęścia. 

Nasza gościni bez wątpienia ma na swoim koncie wiele zawodowych osiągnięć. Zapytana, czym jest dla niej sukces, odpowiada, że jest to równowaga między życiem zawodowym, a rodziną i planowaniem przyszłości. Jedną z ważniejszych wartości dla Moniki, jest bycie człowiekiem zadowolonym, spełnionym i dobrze czującym się ze sobą. 

Ścieżka zawodowa Moniki ma swoje początki w momencie, gdy rzuciła studia w imię…miłości. Gdy emocje opadły, nasza gościni chciała ponownie podjąć naukę. W samodzielnym osiągnięciu  tego sukcesu pomogli jej rodzice, którzy zamiast wsparcia finansowego, zaproponowali poszukanie sobie pracy. Tak trafiła do agencji nieruchomości Unikat, gdzie wykonywała obowiązki recepcjonistki. Bardzo szybko awansowała i przeniosła się do działu wynajmu powierzchni biur. 

Jej kariera rozwijała się dalej, tym razem w grupie Knight Frank, gdzie lepiej poznała rynek nieruchomości i złapała przysłowiowego bakcyla. Po 1,5 roku trafiła do Colliers. Mimo upływu lat, czuje, że to jest jej miejsce na ziemi, jeśli chodzi o aspekty zawodowe. 

Leadership jest nieodłączną częścią pracy Moniki. To, na co zwraca uwagę, to relacje, które buduje z ludźmi, z którymi współpracuje. Dzięki swojej intuicji i empatii, umiejętnie motywuje do działania i mobilizuje do kreatywności. Monika ma świadomość, że jej rolą jest stwarzanie takich warunków pracy, które umożliwiają ludziom i zespołom wzrost i rozwój. 

Niezwykle istotnym aspektem w życiu i biznesie Moniki, jest wdzięczność za to, co ma i dzielenie się z innymi wiedzą i doświadczeniami. Działa jako mentorka w Urban Land Institute, aktywnie udziela się w Fundacji Liderek Biznesu i VItal Voices. Jest orędowniczką kobiecego leadershipu i wykorzystywaniu autentyczności i empatii w kreowaniu innego rodzaju sukcesu. 

Monika chciałaby aby widzowie i słuchacze audycji zapamiętali, że warto być wdzięcznym za to, co mamy. Poświęćmy chwilę na zastanowienie się nad tym, na czym tak naprawdę nam zależy. Warto też być autentycznym i nie zakładać masek.

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *