Mini-retirement

31 sierpnia 2021 Maciej Filipkowski

Czy myśl o emeryturze wzbudza w Tobie niepokój, czy entuzjazm? W dzisiejszym newsletterze chciałbym omówić pojęcie zwane mini-retirement. Niestety nie ma sensownego tłumaczenia na język polski, które oddałoby w pełni charakter tej formy wypoczynku. Nie jest to bowiem ani urlop, ani wakacje, a mini emerytura jakoś mi nie wybrzmiewa za dobrze. O dokładniejszej definicji powiem w dalszej części tekstu.

Dość wcześnie w moim życiu zawodowym odkryłem czym są mini-emerytury. Zrozumiałem, że schemat, w którym przez pierwsze 25 lat się uczymy, kolejne 40 poświęcamy na pracę, a ostatnie 15 spędzamy na emeryturze, zupełnie nie pasuje do tego, jak chciałbym żyć  i pracować. Chciałem pozostać aktywny zawodowo do późnej starości. Mając 90 lat, mógłbym zainwestować w startupy, które zmieniłyby świat moich wnuków i prawnuków, inspirować młodych przedsiębiorców i zastanawiać się nad exitem ze spółek, w które zainwestowałem, mając lat 70. 

W dalszej części tego newslettera poruszam takie tematy jak:

  • Jak zaplanować mini-emeryturę?
  • Pierwsze kroki w mini-emeryturze.
  • Znajdź siebie z dziś.
  • Długofalowe korzyści wynikające z mini-emerytur.

CZYTAJ DALEJ

Powyższy tekst to wycinek z jednego z newsletterów, który co tydzień trafia do skrzynek naszych subskrybentów. Chciałbyś wiedzieć więcej na temat mini-emerytur? A może interesuje Cię budowanie networku lub temat umiejętnego delegowania?

Dołącz do grona osób, które w każdy poniedziałek otrzymują solidną dawkę praktycznych porad, moich przemyśleń i przedsiębiorczego „know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywałem przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki.

Jeżeli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się do naszego newslettera na:

www.zaprojektujswojezycie.pl/newsletter

Nasze newslettery wychodzą do subskrybentów sekwencyjnie. Oznacza to, że dostaniesz wszystkie napisane przeze mnie treści – nic Cię nie ominie!Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.