Miłka Raulin-podjęłam w swoim życiu wiele dobrych decyzji-Siła Marzeń

16 lipca 2020 Maciej Filipkowski

W tym odcinku Maciej miał na sobie koszulkę z napisem “DOMATOR”. Patrząc na osiągnięcia naszej gościni – Miłki Raulin, to ostatnie słowo, które przychodzi nam do głowy. 

Rozmowa z Miłką to niezwykłe doświadczenie. Nie dość, że zaraża entuzjazmem to inspiruje do działania. Udało nam się porozmawiać o tym jak zdobyła Koronę Ziemi i jak zebrała pieniądze na to przedsięwzięcie. Podzieliła się z nami swoimi planami i nadziejami na przyszłość.

Bio gościa:

Miłka Raulin – najmłodsza Polka z Koroną Ziemi (2018). Pierwsza Gdynianka oraz pierwsza Kaszubka z Koroną Ziemi. Dziewiąta na liście przeglądu RedBull „Polscy bohaterowie 2018”. Autorka książek Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi (Nagroda Magellana za najlepszą publikację turystyczną 2019 roku) oraz Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Everest. Zwyciężczyni programu telewizyjnego „Zdobywcy” (realizacja TVP). Organizatorka I rajdu rowerowego Południe – Północ 2018 pod patronatem MSiT. Pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu „Siła Marzeń – Festiwal Przygody”. Producentka filmu „Dziewiąty”. Pilot III klasy szybowcowej, taternik, fundatorka i prezes fundacji „Wykrzyknik” przeciwdziałającej mobbingowi i dyskryminacji. Prywatnie szczęśliwa mama trzynastoletniego Jeremiego, wierząca, że gdy zostaje się rodzicem nie trzeba rezygnować ze swoich pasji. Z zamiłowania podróżniczka, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa, motocrossu.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jak znaleźć czas na realizację celów i marzeń
  • Skąd wziął się pomysł zdobycia Korony Ziemi 
  • Jak zebrała 500 000 PLN na spełnienie swojego planu
  • Najpierw Korona Ziemi a teraz…kosmos – jak wyglądają kolejne marzenia i cele naszej gościni
  • Fundacja Wykrzyknik – co pchnęło Miłkę do jej założenia

Notatki z odcinka:

Praca nad projektowaniem zaczyna się u Miłki od stworzenia katalogu na komputerze. Tam zbiera informacje, inspiracje, notatki i listy zadań. Jest fanką robienia planów. Do tej pory jednym z najbardziej przełomowych projektów było zdobycie Korony Ziemi – czyli wszystkich najwyższych szczytów na każdym z kontynentów. To przedsięwzięcie zajęło jej 7 lat. Należy wspomnieć, że nasza gościni jest mamą. Maciej dopytuje jak pogodziła te dwa aspekty, gdyż ma świadomość, że musiało to być trudne nie tylko projektowo ale też emocjonalnie. Miłka podkreśla, że daje sobie medal za umiejętne pogodzenie pracy na pełnym etacie, bycie mamą i organizację wspomnianego przedsięwzięcia od strony logistycznej, finansowej, technicznej i kondycyjnej. 

Jedną z najważniejszych cech Miłki jest jej konsekwencja. Dzięki niej z sukcesem realizuje swoje cele. 

W górach zakochała się mając 11 lat. Na koloniach zdobywali Śnieżkę. Wspomina swój gniew i niezadowolenie, które towarzyszyło jej w tej wyprawie. Wszystko zmieniło się gdy ktoś zwrócił jej uwagę na rozpościerający się widok. 

Finansowanie zdobycia Korony Ziemi było niezwykłym wyzwaniem. Potrzebne było 500 000 PLN. Miłka zdecydowała się skorzystać ze swoich oszczędności. Nie obyło się bez zbiórek crowdfundingowych, sponsorów i pożyczek. Wspomina, że musiała nauczyć się sprzedać to kim jest i swoją historię. Najważniejsze było doprowadzenie do spotkania z potencjalnymi sponsorami.

Cała realizacja projektu Siła Marzeń ma drugą stronę, o której niewiele osób wie. Nasza gościni straciła część znajomych, którzy nie do końca rozumieli jej plan. Była zmęczona, miała anemię. Nie przeszkodziło jej to jednak w osiągnięciu celu.

Dzięki swojej dziecięcej naiwności głęboko wierzy, że to co zaplanuje ma ogromny potencjał się zrealizować. Dodatkowo, niezastąpionym dopełnieniem tego jest jej konsekwencja i umiejętne planowanie. Miłce marzy się wzięcie udziału w projekcie kosmicznym. Patrząc na to jak realizuje swoje plany jesteśmy przekonani, że jest to bardzo realne. 

Miłka jest też autorką. Napisała książki Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi oraz Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Everest

Miłka chciałaby abyście zapamiętali, że nawet najbardziej szalony pomysł można zrealizować pod warunkiem, że ułoży się plan działania. Wiara, projekt i poczucie, że się uda – to przepis na osiągnięcie sukcesu. 

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

Książki wspomniane w odcinku:

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.
Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś.Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *