Mikołaj Bagiński-wejdź w buty młodego przedsiębiorcy-historia przyszłego polskiego milionera-Dropsy

15 kwietnia 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Przypomnij sobie co robiłeś jak miałeś 19 lat. Jest bardzo prawdopodobne, że Twoim priorytetem nie było przedsiębiorcze podejście do życia, czy też budowanie swojego biznesu. Nasz gość, Mikołaj Bagiński, od 17 roku życia zaangażowany jest w budowanie firm. Zwróćcie uwagę na liczbę mnogą tego słowa.

W dzisiejszym odcinku podzieli się swoją historią. Ponoć wszystko zaczęło się od zakupu koszulki i czapki Supreme. Na koniec Mikołaj ma bardzo dobrą radę dla doświadczonych przedsiębiorców.To będzie rozmowa z perspektywą, której jeszcze nie było w audycji Zaprojektuj Swoje Życie.

Książka polecana przez naszego gościa: 

➡ Zaufanie czyli waluta przyszłości – Michał Szafrański – https://zaufanieczyliwaluta.pl/ 

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Skąd nasz gość brał kapitał na rozkręcenie swojego biznesu?
  • Jak Mikołaj budował swoją markę osobistą?
  • Czym jest aplikacja Dropsy i jakie dochody generuje?
  • Dlaczego Mikołaj rzucił studia?

Notatki z odcinka

Maciej od początku tej rozmowy jest pełen młodzieńczej energii. To zasługa naszego gościa, 19 letniego przedsiębiorcy, Mikołaja Bagińskiego. Ten przedstawiciel młodego pokolenia pokazuje, że jeśli masz pomysł na biznes, to twój wiek nie ma znaczenia. 

Sam proces wejścia w świat przedsiębiorczości był dla naszego gościa dość naturalnym procesem. Mikołaj określa siebie jako przedstawiciela ludzi, interesujących się szeroko pojętą modą uliczną. Jego odbiorcami są głównie osoby z generacji “Z”. Wokół marki osobistej zbudował dobrze funkcjonujące i aspirujące do miana imperium, przedsiębiorstwo. Mamy wrażenie, że spotykamy Mikołaja na początku jego drogi. Mimo niezaprzeczalnych sukcesów, deklaruje obecność realizacji kolejnych pomysłów. 

Sam pomysł na sprzedaż ubrań wziął się z rosnącej w szybkim tempie mody na ciuchy z kategorii streetwear. Nabywcy mieli apetyt na produkty limitowanych marek. Mikołaj doskonale wyczuł moment na rozpoczęcie swojego biznesu. Zaczął od sprzedaży produktów marki Supreme. 

Najważniejszą lekcję odbył, gdy zakładał pierwszą firmę. Uruchomił sklep internetowy, gdzie nabywcy mogli z łatwością kupić oferowane przez niego produkty. Wspomina, że zaczynał z kapitałem w wysokości 800 PLN.

Wraz ze wzrostem sklepu, pojawiła się potrzeba dalszego rozwoju. Wtedy Mikołaj poznał swojego wspólnika, z którym stworzyli aplikację Dropsy. Obecnie generuje ona sprzedaż na poziomie 1,5 miliona złotych miesięcznie. 

Kolejnym, jeszcze świeżym projektem, który dopiero niedawno ujrzał światło dzienne, jest marka odzieżowa Leeves. Nasz gość doskonale zna swoich odbiorców i ich potrzeby, co przekłada się na znaczącą sprzedaż.  

Mikołaj czerpie swoją wiedzę z działania. Będąc zaangażowanym w Dropsy, musiał zatrudniać pracowników, współpracować z markami i doglądać biznesu. 

Mikołaj chciałby abyście zapamiętali, że jest wielu młodych i kreatywnych ludzi, którzy mogą być ogromną wartością dla doświadczonych przedsiębiorców. Warto być otwartym na ich potencjał, gdyż powiew świeżości, który wnoszą potrafi odmienić biznes.

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *