Michał Szafrański-wszystko co robię, robię z lenistwa-Jak Oszczędzać Pieniądze

18 lutego 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Przed wami setny odcinek audycji Zaprojektuj Swoje Życie! Z tej okazji udało się spełnić jedno z marzeń Macieja – jego rozmówcą jest Michał Szafrański. Nasz gość prowadzi bloga – Jak Oszczędzać Pieniądze https://jakoszczedzacpieniadze.pl/ , którego czyta ponad ćwierć miliona osób. Udowodnił też, że samodzielne wydanie książki to zadanie wykonalne, trudne ale też opłacalne. Jego bestseller – “Finansowy Ninja” przyniósł mu prawie 4 miliony czystego zysku! 

Zapraszamy was na 2,5 (!) godziny pełne ciekawych historii z życia Michała, nieukrywanych momentów ekscytacji Macieja i wartościowych wskazówek dotyczących przedsiębiorczości. 

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

 • Co skłoniło Michała do założenia swojej firmy?
 • Czemu warto filtrować szanse, które daje nam życie?
 • Skąd brał pieniądze na rozwinięcie swojej działalności blogowej?
 • Czym jest Klan Finansowego Ninja i jak działa?

Notatki z odcinka:

Maciej zaczyna rozmowę od wychwalania książek napisanych przez Michała:

Michał przytacza książkę, która wpłynęła na jego pierwszy biznes internetowy:

Sądził, że niemożliwe jest rozpoczęcie własnej działalności przy tak małej kwocie. Zawsze uważał, że potrzebny jest dużo większy budżet. 

Nasz gość zaczął pracować bardzo wcześnie. Już w podstawówce zajmował się drobnym handlem. Była to jedna z ważniejszych lekcji pokory w jego życiu. Następnie pracował w redakcji gdzie pisał teksty i odpowiadał na listy.

Po wielu innych doświadczeniach postanowił założyć własną firmę. Wspomina, że było to odważna ale ryzykowna decyzja. Podkreśla, że nie projektuje ale reaguje. Potrafi umiejętnie budować w oparciu o doświadczenia i intuicję. Jest skłonny podejmować ryzyko nie znając rezultatu, gdyż potrafi się dostosowywać do sytuacji. 

Mając 22 lata Michał napisał książkę “Windows 95”. Musiała minąć ponad dekada, aby zrozumiał, że pisanie jest tym celem, do którego dąży. W międzyczasie podupadł na zdrowiu. Był to moment, w którym zaczął zastanawiać się nad realnym działaniem prowadzącym do finansowego zabezpieczenia siebie i rodziny. 

Blog powstał w 2012 roku. Michał dał sobie pół roku aby sprawdzić, czy ten pomysł wypali. O finansach zaczął pisać bo się na tym znał. W sierpniu 2013 przeszedł na swoje. To był stresujący czas, gdyż blog wymagał pewnych inwestycji a poduszka finansowa był względnie niewielka. W połowie 2014 roku Michał wypuścił kurs “Budżet domowy w tydzień”. To był jego pierwszy produkt, który do tej pory systematycznie zapewnia mu dochód. 

Obecnie nasz gość daje sobie więcej luzu jeśli chodzi o bloga. Intensywniej angażuje się w Klan Finansowego Ninja. Ma na tyle komfortową sytuację życiową, że stara się robić te rzeczy, które sprawiają mu frajdę. Krytycznym momentem dla bloga była publikacja książki “Finansowy Ninja”. Michał ustawił wysoko poprzeczkę i trudno było mu wrócić do pisania postów, które mogłyby nie sprostać wysokim oczekiwaniom wygenerowanym przez książkę.  

Panowie poruszają temat świadomego wchodzenia na ścieżkę przedsiębiorcy. Michał podpowiada jak ważna jest odpowiednio duża poduszka finansowa i sugeruje przeczytanie jednego z wpisów na jego blogu:

Finanse osobiste i własna firma – jak je pogodzić – https://bit.ly/3px4Kg8 

Michał chciałby abyście zapamiętali:

 • Strach to oznaka tego, że mierzymy się z czymś, co jest wyzwaniem i jest dla nas ważne.
 • Trzeba stwarzać sobie w życiu okazje do budowania pewności siebie.
 • Pamiętajcie o intuicji. To jest mechanizm, który budujemy w oparciu o osobiste doświadczenia. Dlatego warto z niego korzystać.

Książki polecana przez gościa:

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie:

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Komentarze (1)

 • Świetny podcast podobnie jak wczorajszy wpis Michała dotyczący inwestowaniu przy pomocy Finax. Twórczość Michała bardzo inspirująca, na tyle, że zabrałem się do pisania poradnika dla przyszłych przedsiębiorców, w którym opisuję wybór odpowiedniej formy prowadzenia działalności oraz wszystkie działania biznesowe.
  Zapraszam serdecznie!
  https://pomocprawnika.com/blog/forma-prawna-naszej-firmy-co-wybrac/

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.