Michał Kulka-jestem w przełomowym momencie swojego życia…znowu!

4 marca 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Wielu z nas ma hobby. Ale ile osób zmienia pasję w dochodowy biznes? Michał Kulka, po przebyciu krętej ścieżki zawodowej, postanowił związać swoją najbliższą przyszłość z mało rozpowszechnionym rzemiosłem – lakierowaniem piór wiecznych urushi. Zaczęło się od potrzeby odreagowywania codzienności korporacyjno-biurowej. Jak dalej potoczyły się jego losy? Tego dowiecie się z dzisiejszego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie!

Bio gościa:

Absolwent SGH. Ma ponad 20 lat doświadczenia jako manager i doradca w wielu różnych strukturach – od własnych startupów po korporacje, m.in.  onet.pl, Noble Bank, merlin.pl, grono.net, PKO BP, i własne przedsięwzięcia – onePhoto.net, Lawmore, Bookkeepers, GAKKO Advisory. 

Specjalizuje się w pracy z firmami w okresie zmian – czy to związanych z kulturą organizacji czy też akwizycja lub sprzedażą firmy. 

Wprowadzał na Polski  rynek zagraniczne podmioty, pomagał polskim firmom wyjść za granicę zarówno jako manager jak i jako doradca. 

Członek rad nadzorczych i doradczych: Salesbook, CustomArt, Carsmile, Whitepress, CoffeeDesk.

Prywatnie tata, partner, artysta rzemieślnik – lakieruje pióra wieczne urushi. 

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Co motywuje Michała do częstych zmian zawodowych?
  • Pokora i arogancja – czy znalezienie złotego środka jest możliwe?
  • Jaka jest najważniejsza umiejętność jaką powinni posiadać founderzy?
  • Narodziny fascynacji piórami wiecznymi – jak to się wszystko zaczęło?

Notatki z odcinka:

Michał nie wierzy w projektowanie życia. Swoją karierę zaczął od pracy w firmie szkoleniowej. Miał “wklepywać” dane, ale jego tendencja do podwyższania status quo doprowadziła go na stanowisko kierownika działu. 

Gdy spojrzymy na przebieg kariery naszego gościa na LinedIn, zauważymy, że bardzo często zmieniał zatrudnienie. Michał twierdzi, że to wynika z jego umiejętności mówienia “pass”. To, co go napędza do działania i zmian, to fakt, że lubi się uczyć.

Onefoto.net było projektem życia naszego gościa. Serwis powstał w 1999 roku. Michał pasjonował się fotografią. Obiektywnie ocenił, że mimo fascynacji tematem, nie będzie dobrym fotografem. Skonstruował stronę, na której można było umieszczać zdjęcia i je komentować. Serwis został sprzedany dwa razy. Po raz pierwszy w 2006 roku, po czym Michał go odkupił i sprzedał po raz drugi kilka lat później. 

Zmiany mają to do siebie, że czegoś nas uczą. Michał nie jest wyjątkiem. Przez lata nabył wiele umiejętności i doświadczeń, które wykorzystuje w innych, często niespodziewanych, sytuacjach. 

Maciej płynnie przechodzi do pytań o najbardziej aktualny projekt Michała – do piór wiecznych. Towarzyszyły mu one w zasadzie od podstawówki. Był taki moment, kiedy za każdy sukces w życiu zawodowym kupował sobie prezent. Jednym z nich było pióro Graf von Faber-Castell Classic Ebony. Mimo początkowej fascynacji, trafiło ono do szuflady. Po jakimś czasie nasz gość przywrócił je do życia. Zaniedbane pióro wymagało odświeżenia. Wtedy Michał odkrył zupełnie nowy świat – internet był pełen fascynatów, porad i wiedzy na temat piór wiecznych. Przepadł w odmętach YouTube, oglądając kolejne filmy dotyczące jego nowego zainteresowania. Zaczął kolekcjonować pióra vintage. Postanowił zanurkować jeszcze głębiej i zajął się lakierowaniem piór wiecznych urushi. Obecnie na Instagramie obserwuje go ponad 3 tysiące osób. Swoją fascynację przekształcił w rzemieślniczy biznes. 

Nasz gość chciałby abyście zapamiętali, że wszystko jest możliwe.

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *