Michał Jaskólski-od programisty do prezesa-Morizon.pl

3 grudnia 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Dzisiejszym gościem jest Michał Jaskólski, który współzałożył Nokaut.pl i Morizon.pl. Od zawsze fascynuje się nowymi technologiami. Jest geekiem i jest z tego dumny. W tym odcinku opowie jak założył dwie spółki giełdowe i czego go to nauczyło. Przybliży słuchaczom i widzom temat bycia przedsiębiorcą i wyrzeczeń, z którymi trzeba się liczyć podejmując taką ścieżkę kariery.

Bio gościa:

W internecie obecny od 1997 roku, od 1998 roku rozwija różne projekty internetowe. Współpracował m.in. z GetResponse.com, Wirtualną Polską, Wakacje.pl, Travelplanet.pl oraz Bankier.pl. Współzałożyciel Nokaut.pl i Morizon.pl (spółki prowadzące oba te serwisy trafiły na główny parkiet GPW w Warszawie). Zafascynowany nowymi technologiami oraz startupami. Geek i early adopter. Po godzinach prowadzi fanpage „Żyjemy w przyszłości” na Facebooku.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Czy Michał jest już milionerem?
  • Jak efektywnie wycenić swoje umiejętności?
  • Jak wyglądała przemiana Michała z programisty w prezesa?
  • Czym jest dla naszego gościa muzyka?

Notatki z odcinka:

Kolejny seryjny przedsiębiorca w naszym studiu! Maciej od razu przechodzi do konkretów i pyta Michała czy jest już milionerem. Pytanie prowadzącego nawiązuje do faktu sprzedaży Morizon.pl do grupy Ringier Axel Springer. 

Michał twierdzi, że zdecydowana większość wydarzeń w jego życiu była połączeniem zbiegów okoliczności z jego zaangażowaniem w tematy, które go interesowały. Swoją karierę zaczynał między innymi od założenia małego software house’u. Od dawna jest zorientowany na nowe technologie. Z internetu aktywnie korzysta od 1997 roku. W młodości był oto jedno z jego głównych źródeł wiedzy o świecie. 

Już w podstawówce interesował się programowaniem. Dzięki swojemu Atari zaczął wnikać w proces tworzenia gier i programów. W latach 90 tych tworzył już strony internetowe i chciał poszerzać swoje umiejętności o aplikacje internetowe. Ta wiedza przełożyła się na późniejszy przebieg jego kariery. 

W 2014 roku został CEO Nokaut.pl. Wraz z Wojtkiem Czerneckim chcieli aby spółka weszła na giełdę. Cel ten osiągnęli.

Michał zaznacza, że chcąc uruchomić własny biznes należy patrzeć na to jako deklaracja poświęcenia części swojego życia i zmianie priorytetów na 10 – 12 lat. Mówi, że to są trudne wybory, z którymi sami musimy się zmierzyć. 

Morizon został zainspirowany firmami w USA, które obsługiwały rynek nieruchomości. Debiut firmy zbiegł się z kryzysem finansowym. Założyciele byli bardzo blisko podjęcia decyzji o zamknięciu biznesu. Postanowili jednak zaryzykować i spróbować przetrwać. Ryzyko się opłaciło. Firma nie tylko przetrwała ale też weszła na giełdę. Obecnie Morizon jest już po transakcji sprzedaży do Ringier Axel Springer. 

Michał jest też aniołem biznesu i mentorem. W obu rolach się spełnia. Sprawiają mu one dużo satysfakcji i dają pozytywną energię. 

Nasz gość chciałby abyście zapamiętali, że poświęcenie jest nieodłącznym elementem tworzenia własnego biznesu. Należy jednak pamiętać, że prowadzenie własnej firmy nie jest jedyną drogą do sukcesu i satysfakcjonującego życia.

?Książka polecana przez Michała: Sid Meier’s Memoir! – Sid Meier – https://amzn.to/3wUbl98

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie:

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *