Marta Stefańczyk – Ciąpała-biznes szyty na miarę-Cafardini

22 kwietnia 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

W dzisiejszym odcinku gościmy Martę Stefańczyk-Ciąpała, która doskonale wie, co w modzie męskiej piszczy. Po przeprowadzeniu z sukcesem restrukturyzacji jednego z największych zakładów szyjących odzież męską w Polsce, postanowiła zbudować swoją markę – Cafardini. 

Podpytujemy Martę jak wygląda biznes szycia na miarę “od kuchni”. Dowiecie się też co jest w nim najważniejsze. Nie sposób zignorować pasji, z jaką podchodzi do swojej firmy. Często podkreśla, że prowadzenie tego przedsiębiorstwa przynosi jej wielką satysfakcję. Zapraszamy na pełen optymizmu i ciekawej perspektywy biznesowej odcinek.  

Bio gościa

Przedsiębiorca. Business Angel. Optymista z wyboru.

Od 2005 roku silnie związana z branżą odzieżową ze szczególnym uwzględnieniem odzieży wytwarzanej odpowiedzialnie w modelu miarowym. Po przeprowadzonej z sukcesem w latach 2000 restrukturyzacji jednego z największych zakładów szyjących odzież męską w Polsce, rozpoczęła budowanie marki własnej. Inwestując, także wybiera projekty biznesowe tworzone w zrównoważonym modelu. 

Cafardini to marka tworzona od podstaw z potrzeby zaoferowania klientom w Polsce produktu dopasowanego do ich bardzo indywidualnych oczekiwań. Marka hołduje ponadczasowej elegancji i wyznaje wolność wyboru, w której klient we współpracy z osobistym doradcą współtworzy ubranie dla siebie. Ubrania Cafardini szyte są w Polsce z najlepszych tkanin produkowanych na zamówienie we Włoszech i Wielkiej Brytanii. W 2018 Cafardini zostało wyróżnione przez holenderski magazyn LXRY jako jedna z kilka marek wartych uwagi, obok takich legend jak Kiton, Gieves&Hawks czy Zegna. 

W 2020 roku za działalność prowadzoną w Polsce została nagrodzona przez Forbes Diamentem Biznesu.

Miłośnik budowania silnych kultur organizacji. Członek Family Business Network. Prywatnie pasjonat podróży lotniczych.

Wykształcenie zdobywała na najlepszych uczelniach w Polsce i za granicą, ale wierzy, że naukę zdobywa się całe życie, a najlepsze wciąż przed nią. 

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Skąd u Marty pasja do klasycznej elegancji?
  • Szycie na miarę – kim jest klient Cafardini?
  • Jak Marta zdobyła swoich pierwszych klientów? 
  • Życie osobiste a praca – jak znaleźć równowagę?

Notatki z odcinka

Kiedy Maciej przywdziewa garnitur, to wiedz, że coś się dzieje. Tym razem chciał pokazać swoją stylową stronę Marcie, twórczyni marki Cafardini. Ubrania, które szyją hołdują ponadczasowej elegancji. 

Gdy nasi goście przychodzą do audycji, zawsze pytamy skąd wzięli pomysł na biznes. Moda towarzyszyła Marcie odkąd pamięta. W branży funkcjonuje już prawie 15 lat. Podkreśla, że niezwykle ważna dla niej jest praca z jakością. Da się ją dostrzec zarówno w tkaninach, które oferuje Cafardini, jak i relacjach z dostawcami i klientami. Nasza gościni docenia, jak wielkim przywilejem jest praca w takim środowisku. 

Chcąc lepiej poznać Martę, dopytujemy o jej czasy studenckie. Po tym, jak została wyrzucona z uczelni po pierwszym roku studiowania prawa, jej Tata zapisał ją do Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Pod koniec nauki, nadarzyła się okazja wyjazdu do Francji z programu Erasmus. Tam miała styczność z niezwykle doświadczoną biznesowo kadrą. Chłonęła wiedzę i nową perspektywę na biznes. 

Po studiach wyjechała na kilka miesięcy do Kijowa, gdzie pracowała w placówce dyplomatycznej. Po powrocie do Polski, wraz ze swoim obecnym mężem, zaczęli budować swoja przyszłość. 

Marta bardzo wierzy w zaklinanie swojej rzeczywistości. Polega to na tym, że układamy życie pod siebie. Dzięki temu dostrzegamy pozytywy świata, który sami tworzymy. Według naszej gościni, nasze życie odzwierciedla stan naszego umysłu. Podkreśla, że we wszystkim co robimy powinniśmy pamiętać o jakości. 

Na początku budowania marki Cafardini, Marta nie brała pod uwagę tworzenia showroomu, sieci dystrybucji czy sklepów. Jej marzeniem było obsługiwanie klientów w modelu podróżujących krawców. Sama przygoda z branżą odzieżową zaczęła się od restrukturyzacji szwalni. Była to ogromna szansa dla Marty. Co więcej, ten świat ją urzekł i postanowiła kreować swoje dalsze działania w jego obrębie. 

Mimo trudności i wyzwań, z którymi marka musiała się uporać w czasach pandemii, klienci nadal dopisują. Wynika to z więzi, którą Marcie i jej zespołowi udało się stworzyć z odbiorcami ich produktów. Serwując doskonałą jakość, wybór, dokładność i rodzinną atmosferę, zapewnili sobie ich wierność i oddanie. 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *