Marek Wikiera-staram się być iskrą, która roznieci ogień zmian

15 października 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Gościem dzisiejszego odcinka jest Marek Wikiera, który oprócz bycia przedsiębiorcą jest też mentorem, mówcą inspiracyjnym i trenerem mentalnym. Tym, co niezwykle nas zachwyciło w Marku to fakt, że przebiegł 4 maratony na 4 pustyniach. Opowiada o swoich doświadczeniach, jak udało mu się osiągnąć coś tak niesamowitego i czy miał momenty zwątpienia. Dowiecie się też jak stawiane sobie wyzwania wpłynęły na jego życie i biznes.

Bio gościa:

Jestem przedsiębiorcą. Od ponad 20 lat, tworzę projekty biznesowe. Zasiadam w zarządach spółek z branży usługowej i nieruchomości.

Jestem mentorem, trenerem mentalnym i mówcą inspiracyjnym. Pomagam właścicielom firm, menedżerom, liderom przekraczać granice i szybciej osiągać cele w biznesie, karierze, życiu osobistym. Dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Inspiruję, motywuję i zarażam energią do działania. A czasem tylko słucham. Jeżeli znajdziesz się w mojej strefie rażenia, nie pozwolę Ci odpuścić!

Jestem pasjonatem ekstremalnych ultramaratonów i triathlonów. W 2014 roku, jako jedna z 47 osób na świecie, ukończyłem w ciągu jednego roku – 4 Deserts – morderczy cykl 4 ultramaratonów, rozgrywany na 4 największych pustyniach świata – Sahara, Gobi, Atakama i Antarktyda – umieszczony przez magazyn THE TIME na 6 miejscu w TOP10 najtrudniejszych wyzwań wytrzymałościowych człowieka.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Skąd wziął się pomysł, żeby pobiec na pustyni?
  • Czym jest maraton ekstremalny?
  • Jak Marek przygotowywał się do swojego pierwszego 250km biegu i jakie błędy popełnił?
  • Co motywuje go do podejmowania ekstremalnych wyzwań?
  • Czym jest trening mentalny ?

Notatki z odcinka:

Marek szybko przechodzi do konkretów. Mówi o sobie, że pracuje z mentalem – zarówno w sporcie jak i biznesie. Trenuje mentalnie osoby, które są w trudnej sytuacji. Towarzyszy im w zmianie. 

Zapytany o to, jak i czy projektował swoje życie, odpowiada, że przez długi czas tego nie robił. Mając 45 lat po raz pierwszy pobiegł na pustyni, I to zmieniło jego postrzeganie życia. Ten pierwszy bieg w ogóle nie był zaplanowany. Marek po prostu zapisał się, zapłacił….i wtedy zaczął się bać. Czekało go 250 km biegu po Saharze.

Nasz gość prowadzi dwie firmy. Jedna z nich zajmuje się ochroną obiektów. Pomysł na założenie tego biznesu powstał organicznie. Takie usługi były poszukiwane a Marek szukał pomysłu na firmę. Jedna z zasad, której jest wierny to poznanie biznesu od podszewki – w tym wypadku była to praca na stanowisku ochroniarza. 

Trener mentalny – tak określa siebie Marek. Na czym polega jego rola? Pomaga ludziom przełamywać granice. Widzi jak dzięki temu zmienia się ich życie. Ma ogromną satysfakcję z tego, jak się rozwijają. 

Marek chciałby abyście zapamiętali, że granice są tylko w głowie. 

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie:

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *