Bądź na bieżąco
i zapisz się
do newslettera

Subskrybuj

Marcin Hejka – o wytrwałości długodystansowca w biznesie – cz.2 – OTB Ventures

13 sierpnia 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Zapraszamy na drugą część rozmowy z Marcinem Hejką, współzałożyciel i General Partner OTB Ventures, fundusz VC o wartości 100 mln USD, inwestującego w spółki technologiczne. W pierwszej nasz gość opowiedział o swojej karierze, o tym jak szczęście pomogło mu ją budować a także jak w latach 90 działał na Polskich rynkach kapitałowych. Tym razem panowie poruszyli takie tematy jak filozofia współpracy z przedsiębiorcami czy satysfakcję, którą odczuwa Marcin z życia jakie wiedzie.

Nasz gość zdradził też czemu nie bierze pod uwagę przejścia na emeryturę.

Pierwszą część rozmowy znajdziecie tu: https://youtu.be/WKJ5120HwO0 

Bio gościa:

Marcin Hejka – współzałożyciel i General Partner OTB Ventures, fundusz VC o wartości 100 mln USD, inwestującego w spółki technologiczne. Przed założeniem OTB, Marcin spędził 18 lat w Intel Capital (1999-2017), gdzie był wiceprezesem, członkiem Komisji Inwestycyjnej do głosowania i dyrektorem zarządzającym odpowiedzialnym za region EMEA i Indie.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jaka inwestycja umknęła Marcinowi i czy żałuje straconej okazji?
  • Jaka jest różnica w podejściu i kulturze venture capital między Europą a USA?
  • Nie da się uniknąć stresu – czyli jak Marcin radzi sobie ze stresem w swojej branży
  • Jak Marcin podjął decyzję o założeniu OTB Ventures? 

Notatki z odcinka:

W modelu venture capital trzeba zakładać, że kilkadziesiąt procent kapitału zostanie zainwestowane w spółki, którym nie wyjdzie. Dlatego ważne jest jak zarządzamy portfelem. Marcin dzieli się też historią o utracie wiary w jedną z inwestycji. Founder rozumiejąc jego podejście ściął koszty, opanował sytuację i zaczął budować revenue w obszarze, który był nowy w biznesie. Koniec końców udało się zarobić na tej spółce 35 razy. Marcin wyciągnął wartościową lekcję z tej sytuacji.

Wiek emerytalny i przejście na emeryturę są konceptami abstrakcyjnymi dla naszego gościa. Planuje on pracować do końca życia. Ważny jest odpoczynek ale służy on naładowaniu baterii do dalszej owocnej pracy. Ważne jest dla Marcina by ten czas odpoczynku spędzać z rodziną. 

Marcin od trzech lat jest najszczęśliwszą wersją siebie. Uważa, że to co robią w OTB Ventures jest fantastyczne. Ma jeszcze więcej czasu na pracę z przedsiębiorcami – a to lubi najbardziej. 

Nasz gość chciałby abyście zapamiętali, że można do bardzo wielu rzeczy dojść mimo iż nie jest się pewnym dokąd się idzie. 

Nagranie 2+1 z Marcinem Hejką i Michałem Rokoszem znajdziecie tu: https://youtu.be/KqAErcnsinY 

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *