Marcin Hejka & Michał Rokosz – nie ma ciekawszej pracy jak ta w Venture Capital

9 lipca 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Marcin Hejka – współzałożyciel i General Partner OTB Ventures, funduszu VC o wartości 100 mln USD, inwestującego w spółki technologiczne, Michał Rokosz – partner w funduszu venture capital Inovo Venture Partners i Mac Filipkowski to wasz lineup na ten czwartkowy odcinek audycji Zaprojektuj Swoje Życie. Panowie opowiadają jak mądrze inwestować w czasach zarazy. Nie pomijają wskazówek dotyczących ogólnych zasad inwestowania, które swoje zastosowanie znajdą w bardziej stabilnych czasach. Dowiecie się też jak znaleźli się w tej branży. Zapraszamy na łatwą do przełknięcia pigułkę wiedzy o inwestowaniu.

Bio gości

Marcin Hejka – współzałożyciel i General Partner OTB Ventures, fundusz VC o wartości 100 mln USD, inwestującego w spółki technologiczne. Przed założeniem OTB, Marcin spędził 18 lat w Intel Capital (1999-2017), gdzie był wiceprezesem, członkiem Komisji Inwestycyjnej do głosowania i dyrektorem zarządzającym odpowiedzialnym za region EMEA i Indie.

Michał Rokosz – jestem partnerem w funduszu venture capital Inovo Venture Partners. Szukam wraz z całym zespołem firm na etapie serii A, które mogą zostać globalnymi liderami i które chętnie przyjmą od nas milion Euro żeby osiągnąć to szybciej

Zanim dołączyłem do Inovo, prowadziłem Foodpandę w Europie Środkowo – Wschodniej, doprowadzając do jej przejęcia w Polsce przez Pizzaportal. Następnie jako członek globalnego zespołu zarządzającego, odpowiadałem za działania marketingowe na 40 rynkach grupy Foodpanda. Firma została wtedy wyceniona na ponad 500 milionów dolarów 

Przez 2 lata pełniłem funkcję tymczasowego COO w Booksy, którego fundusz jest udziałowcem. W tym czasie firma  urosła 6-krotnie i pozyskała ponad 17 milionów dolarów finansowania.

W funduszu Inovo koncentruję się głównie na współpracy ze spółkami portfelowymi. Obszary, w których doradzam spółkom to przede wszystkim marketing i sprzedaż, w szczególności B2C i B2smallB.

Na jakie pytania odpowiadali goście i prowadzący?

  • Czy teraz jest dobry czas na inwestowanie w startupy i fundusze?
  • Czego nauczyła naszych gości kwarantanna?
  • Jak Maciej i jego goście zainwestowali by milion złotych ? 
  • Polskie unicorny – kto jest kandydatem do tego miana?

Pytania od naszych Patronów:

  • Dlaczego nasi goście wybrali karierę w funduszach VC?
  • Dlaczego Marcin Hejka nie zainwestował w Skype’a?

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *