Małe kroki prowadzą do dużych sukcesów w biznesie i satysfakcji z życia – Zofia Dzik

11 listopada 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Z Zofią Dzik można porozmawiać na każdy temat. Jako doświadczony C-Level menadżer, członkini wielu rad nadzorczych, pionierka rynku fintech i inwestorka, doskonale wie, co w biznesie piszczy. Będąc mentorką, fundatorką Instytutu Humanites, ambasadorką rozwoju potencjału ludzkiego – zarówno duchowego, jak i mentalnego, wspiera rozwój kapitału społecznego oraz jego transformację w obliczu globalnych trendów. 

Książka polecana przez Zofię:

Człowiek w poszukiwaniu sensu – Viktor E. Frankl – https://amzn.to/3HdpnYP

Z tego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jaki wpływ miała rodzina na ukształtowanie Zofii?
  • Jak dostała pracę jako prezes Link4?
  • Jak zaimplementować work-life integration?
  • Czy każdy z nas może planować zgodnie z priorytetami? Jak to zrobić?
  • Wyprawy na pustynię – jaki mają wpływ na rozwój duchowy Zofii?
  • Co skłoniło Zofię do przejścia z ról zarządczych do ról doradczych?

Więcej informacji o Instytucie Humanites znajdziesz tu: https://www.humanites.pl/ 

Notatki z odcinka

Zofia od małego była zachęcana przez rodziców do eksplorowania i patrzenia na świat z otwartością i ciekawością. Zawsze zachęcali ją do poszerzania horyzontów. 

Nasza gościni marzyła o podróżowaniu po świecie. W 1989 roku zaczęła studia na Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) w Krakowie na handlu zagranicznym. Okazało się, że uczelnia nie ma za bardzo pomysłu na siebie ani na program dla studentów. Świat się zmieniał, a uczelnia pozostawała w tyle. 

Chcąc wykorzystać czas studiów możliwie najlepiej, Zofia podjęła decyzję, że poleci do USA. Jej aplikacja została przyjęta na University of Illinois, gdzie mogła uczyć się angielskiego i poszerzać swoją wiedzę. Aby zapewnić sobie utrzymanie, pracowała w restauracji jako kasjerka. 

Ze Stanów Zofia pojechała na studia do Londynu. Kształciła się tam z przedmiotów ekonomicznych. Do Polski wróciła z dwóch powodów: z odpowiedzialności za kraj i z miłości do przyszłego męża.

PRACA W ARTHUR ANDERSEN

Zofia przyjechała do Warszawy w poszukiwaniu pracy. Przez 9 lat pracowała w Arthur Andersen, przechodząc przez kolejne stanowiska. Rynek ubezpieczeń nie miał przed nią tajemnic, jednak brakowało jej możliwości sprawdzenia, jak to jest być po drugiej stronie consultingu. 

Nasza gościni była świadkiem rewolucji na rynku ubezpieczeń. Właściciele, którzy zakładali Link4, byli w trakcie kompletowania zarządu i zaproponowali Zofii pracę. Zbiegło się to w czasie z ciążą Zofii. Chcąc zachować transparentną i uczciwą postawę podzieliła się z rekruterami tą informacją. Wspólnie stwierdzili, że to faktycznie nie jest dobry moment na podjęcie takiego wyzwania. Nie zmienia to faktu, że rok później właściciele wrócili do Zofii z kolejną propozycją – tym razem objęcia stanowiska Wiceprezesa Zarządu. 

Zofia odeszła z firmy dopiero w 2016 roku. W międzyczasie zaczęła już planować swoje przejście z ról zarządczych do ról doradczych.   

NOWE WYZWANIA – OSOBISTE I BIZNESOWE

To, co zainspirowało ją do zmian to wnikliwe obserwowanie przemian społecznych. Coraz część zadawała sobie trudne pytania. Zastanawiała się nad kierunkiem, w którym podążamy jako ludzie, co stało się z wartościami, którymi się kierujemy.

Interesowało ją, jak postępująca automatyzacja i robotyzacja mają się do systemu edukacji, rozwoju kompetencji i rozwoju społecznego. Wynikiem tych przemyśleń było założenie w 2010 roku Instytuty Humanites. Co więcej, cegiełkę do tego kroku dołożyła też sytuacja osobista naszej gościni. 

Misją Instytutu Humanites jest świadomy, szczęśliwy, otwarty poznawczo, proaktywny i wrażliwy społecznie człowiek. Wspierając rozwój jednostki i liderów wartości, wspierają rozwój społeczeństwa i kapitału społecznego oraz jego transformację w obliczu globalnych trendów, a w szczególności skutków Rewolucji Technologicznej. Ten projekt był naturalnym krokiem na drodze Zofii. 

ZOFIA CHCIAŁABY, ABYŚCIE ZAPAMIĘTALI

Warto żyć w zgodzie ze sobą. Człowiek to coś więcej niż tylko rozum, instynkt, algorytm i konsumpcja. Miejcie odwagę i cierpliwość do małych kroków, bo warto poczekać na rezultaty, do których prowadzą. 

ZAPISZ SIĘ DO SPOŁECZNOŚCI ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: https://zaprojektujswojbiznes.pl/spolecznosc-zsb/  

Bezczynność nie generuje sukcesu. W ZSB doskonale wiemy, że wartościowe społeczności to główny katalizator zmian. Dlatego chcemy zaprosić Cię do współtworzenia networku, którego połączone strategie, wiedza i doświadczenia, pomogą rozwinąć Twój biznes. Wspieramy się wzajemnie w osiąganiu celów, uzupełniamy swoje kompetencje, dzielimy rozwiązaniami, które działają w życiu i biznesie.

NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 

Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.