Magdalena Dziewguć- work-life balance nie istnieje -Google Cloud

20 sierpnia 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy z Magdaleną Dziewguć, która zarządza biznesem cloudowym Google’a w Europie Środkowo – Wschodniej. Opowie o tym jak nie projektuje swojego życia a mimo to odnosi sukcesy. Jej kariera to zbiór doświadczeń z wielu firm. Obecnie pracuje w Google ale jest też mamą trójki dzieci. Dzieli się z naszymi słuchaczami i widzami swoją perspektywą na to jak być leaderką, mamą i kobietą spełnioną. 

Bio gościa:

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii. Studiowała prawo i psychologię, posiada tytuł Executive MBA SGH oraz GMP  Harvard Business School. Od 2014 roku pracuje dla Google . Wcześniej V­-ce Prezes Exatel SA i  członek kilku Rad Nadzorczych. Od 2000 roku współtworzyła rynek usług telekomunikacyjnych dla biznesu w sieci Orange i Plus. Założycielka Digital University oraz LiderSHE w Polsce. 

Od początku swojej kariery zajmuje się tematyką nowych technologii i ich wpływu na procesy biznesowe w organizacjach. Jako ekspert w dziedzinie innowacji, restrukturyzacji i budowania kultury zaangażowania i współpracy ma za sobą szereg transformacji cyfrowych. Na co dzień  Mama Soni, Adasia i Franka, aktywnie działa  w projektach rozwijających obecność kobiet w przestrzeni publicznej. Magda głęboko  wierzy, że dwa czynniki zmieniają świat na lepsze : nowe technologie i więcej decyzji podejmowanych przez kobiety.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Network Magdy – co dają jej relacje z ludźmi?
  • Dlaczego projektowanie życia może mieć negatywny skutek na osiąganie celów?
  • Czym kierowała się nasza gościni podejmując decyzje zawodowe?
  • Jak godzi swoją karierę zawodową z życiem prywatnym i macierzyństwem?
  • Jak wygląda praca w Google?

Notatki z odcinka:

Maciej już na początku stwierdza, że Magda jest dla niego inspiracją. Wspomina, że zaraz po pierwszym spotkaniu złożył jej ofertę pracy. 

Nasza gościni, mówiąc o pracy w systemie B2B podkreśla, że tak naprawdę liczy się “P2P” czyli people to people. Niezależnie od wielkości projektu czy kontraktu liczą się ludzie, którzy chcą go wspólnie tworzyć. Magda widzi ogromną wartość w kontaktach, które udało jej się nawiązać i podtrzymać przez lata pracy w różnych firmach. Podkreśla, że zawsze jest ciekawa ludzi. 

Magda ma imponującą karierę. Maciej, jak zwykle, zapytał jak do tej pory wyglądało projektowanie jej życia. Nasza gościni uważa, że trzeba być ostrożnym z tą chęcią projektowania. 

Swoją karierę zawodową zaczęła w sprzedaży. Handlowała systemami zarządzania przedsiębiorcami. Zmiany pracy przychodziły organicznie. Podkreśla, że nigdy nie musiała szukać pracy. Praca zawsze szukała jej. 

Pracę w Polkomtelu zaproponował jej kolega. Magda wspomina, że była to jedna z najbardziej nieprzemyślanych decyzji. Miała przejść z Orange, gdzie czekały ją dobre perspektywy na dalszy rozwój. Co więcej, właśnie urodził jej się pierwsze dziecko. 

Jedną z najważniejszych lekcji, które przerobiła w tym czasie była praca z ludźmi, którzy byli inni od niej. 

Do PGE trafiła w 2012 roku. Praca z Zarządzie była nowym doświadczeniem, z którego wiele wyciągnęła. Musiała wyjść ze swojej strefy komfortu, otworzyć się na nieznane. Takie wyzwania powodują, że Magda szuka nowych rozwiązań i metod działania, 

Warto wspomnieć, żę wraz z Jowitą Michalską założyła Digital University. Zaczęła w przestrzeni publicznej bardzo aktywnie zachęcać do budowy kompetencji cyfrowych. 

W 2014 roku do drzwi Magdy zapukał nie kto inny jak Google. Wtedy Google był znany tylko z wyszukiwarki. Rola naszej gościni miała polegać na zbudowaniu oferty dla biznesu. Czuła, że to co robi ta organizacja to jest przyszłość. I chciała być jej częścią. 

Google był pierwszym miejscem gdzie zrozumiała, że sukces może być nieosiągalny jeśli się nie otworzy i nie zdejmie tej korporacyjnej peleryny, którą tyle lat nosiła na plecach. 

Magda chciałaby aby widzowie i słuchacze zapamiętali, że nie powinni mieć poczucia winy w związku ze sposobem projektowania swojego życia. Prosi abyście pamiętali, że nie wszystko od was zależy. Czasem to co wyjdzie z nieprzewidzianego może być lepsze niż to co zaplanowane. 

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Pytania od PATRONÓW:

Jak Magda znalazła się w Radach Nadzorczych? 

Książka polecane przez Magdę:

Sto Lat Samotności (po polsku) – Gabriel Garcia Marquez – https://amzn.to/3vNems9

Sto Lat Samotności (po angielsku) – Gabriel Garcia Marquez – https://amzn.to/3vT4ETt

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *