Magda Rosła w #ZaprojektujSwójBiznes-polska marka podbija rynki wegańskimi kosmetykami-KRAYNA

12 lipca 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

W dzisiejszym odcinku Zaprojektuj Swój Biznes, Maciej rozmawia z Magdą Rosłą, która wraz z mężem Damianem, stworzyła markę Krayna, w ramach której produkują wegańskie kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Bez wątpienia wkładają całe serce w swoje produkty, rozwój firmy i promocję regionu, z którego pochodzą, a który był inspiracją do powstania biznesu.  

Co więcej, w zeszłym roku KRAYNA wygrała organizowane przez mBank Cyfrowe Rewolucje! 

Z tego odcinka dowiecie się:

  • Skąd wziął się pomysł na ten biznes?
  • Jak wygląda finansowanie firmy?
  • Czy pandemia zmieniła sposób, w jaki funkcjonuje marka?
  • Jak wygrana w Cyfrowych Rewolucjach wpłynęła na biznes?

Magda podpowiada też, co warto wziąć pod uwagę biorąc udział w Cyfrowych Rewolucjach. 

Jeśli jesteś właścicielem mikro, małej lub średniej firmy i szukasz wsparcia w rozwoju biznesu w internecie, to zapraszam serdecznie do zapoznania się z treściami dostępnymi na stronie Cyfrowych Rewolucji – www.cyfrowerewolucje.pl . Może to być początek nowego rozdziału dla Twojego biznesu.

?Zgłoszenia przyjmowane są do 21 lipca na stronie www.cyfrowerewolucje.pl 

Bez wątpienia cieszy nas widok coraz większej ilości polskich marek, które tworzą produkty z zaangażowaniem, sercem i ogromnym profesjonalizmem. Jedną z takich marek jest Krayna, założona przez Magdę i Damiana Rosły. Mieliśmy przyjemność porozmawiać z Magdą o biznesie, przyszłości i wygranej w Cyfrowych Rewolucjach. 

POMYSŁ NA BIZNES – KOSMETYKI WEGAŃSKIE

Magda i Damian postanowili założyć biznes, aby oderwać się od szybkiego tempa dotychczasowej pracy i poczucia wypalenia. Szczególnie dotyczyło to naszej gościni, która przez wiele lat zajmowała się organizacją eventów i konferencji dla klientów. Była to praca niezwykle intensywna i wymagająca. Do tego stopnia, że Magda zaczęła bać się o swoje zdrowie. Stwierdziła, że nie chce już tak żyć. 

Pomysł założenia biznesu, który koncentrował się na kosmetykach naturalnych, wyszedł od męża Magdy. Od początku wiedzieli, że ich firma musi być związana z miejscem, w którym się oboje wychowali – z Krajną. Jest to miejsce bogate w naturalne surowce, które wykorzystują w swoich wegańskich produktach. 

Gdy zastanawiali się nad tym, jakie mają być ich produkty, wiedzieli, że muszą być autentyczne i nieskomplikowane. To świetnie rezonowało ze świadomą klientelą, którą od nich kupowała. 

FINANSOWANIE BIZNESU

Magda podkreśla, że biznes sfinansowali ze środków własnych. Była to ogromna inwestycja, ale postanowili z mężem postawić wszystko na jedną kartę. Okazało się to być dobrą decyzją. Magda i Damian bardzo wierzą w swoje produkty i dostrzegają ich potencjał rynkowy. 

WPŁYW PANDEMII NA FIRMĘ

Firma powstała dwa alta temu. Gdy zaczęła się pandemia, byli w trakcie domykania wielu projektów wejściowych do sklepów w Polsce i zagranicą. Cały ten proces został mocno opóźniony przez zaistniałą sytuację. Spowodowało to skierowanie uwagi na możliwość dystrybucji on-line. 

CYFROWE REWOLUCJE mBanku

Magda posiada konto w mBanku. Któregoś dnia wpadła jej w oko akcja Cyfrowe Rewolucje. Z racji sytuacji, w której firma znalazła się z powodu pandemii, bardzo interesowała się działaniami e-commerce i ich wpływem na sprzedaż i rozwój firmy. Dlatego postanowili zgłosić się do konkursu, który być organizowany w ramach akcji Cyfrowych Rewolucji. 

Ich marka zyskała uznanie kapituły i Krayna wygrała konkurs. Przyznano im 100 tys. PLN, które przeznaczyli głównie na działania wokół sieci. Stworzyli komunikację z klientami, rozpoczęli promować markę przy pomocy płatnych reklam. Magda niezwykle korzystnie ocenia też szkolenie, które odbyli ze specjalistą w temacie e-commerce. Nie należy też zapomnieć o promocji, którą uzyskali, dzięki pokazaniu marki przez mBank. 

Wygrana w Cyfrowych Rewolucjach uświadomiła Magdzie, że obecność w siebie jest w tej chwili kluczowa. Aby w pełni wykorzystać jej potencjał, należy mieć wiedzę i narzędzia, które pomogą osiągnąć sukces. 

WZROST I ROZWÓJ FIRMY

Krayna to w zasadzie jeszcze startup. Nadal nie jest zyskowna, ale Magda potwierdza, że to niedługo się zmieni. Bardzo intensywnie inwestują w rozwój, planują dystrybucję zagraniczną, między innymi w Japonii, Korei czy Australii. 

Mimo bycia mikroprzedsiębiorstwem, działania w firmie są wielkoformatowe. Głównie polegają na outsourcingu. Dzięki temu mogą skupić się na działaniach, które przełożą się na nowe zamówienia i ekspansję

PORADY

Czasy dla przedsiębiorców są dość trudne. Warto się nie poddawać i ciężko pracować nad tym, co chcemy osiągnąć. 

 NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 

Zapisując się do tego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.
Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś.Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *