Maciej Kałużyński – od sprzedaży owoców na skrzyżowaniu do własnej firmy IT ze 100 milionowymi przychodami – One System

19 grudnia 2019 Zaprojektuj Swoje Życie

00:00
00:00

Maciej Kałużyński – manager, przedsiębiorca, podróżnik, miłośnik dobrej kuchni… i Mazur. Spędził kilkanaście lat jako manager sprzedaży na wielu szczeblach w wielkich korporacjach, zarządzał dużymi i bardzo dużymi organizacjami handlowymi. Biznesu nauczył się w strukturach The Coca-Cola Company, brał też aktywny udział w transformacji jednej z największych polskich firm. Tworzył od zera nowe organizacje i struktury, skutecznie je następnie rozwijając.

W wieku 40 lat zdecydował się pójść „na swoje”  i zbudował firmę One System jednego z największych partnerów DellEMC w Polsce i Europie wschodniej. 

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Czemu nasz gość nigdy nie myślała w pracy o pieniądzach
  • Jak wyglądała praca w Coca-Coli i TP SA w latach 90, w zmieniającej się Polsce
  • Czego nauczyła Macieja mała polska firma a czego korporacja
  • Co się obecnie dzieje na rynku IT

Notatki z odcinka

Nasz gość, jak wielu przed nim, nie projektował swojego życia. Zauważa, że jest z pokolenia, które w życie dorosłe wchodziło przy wielkiej zmianie w Polsce. Przyszłość była niewiadomą. Maciej preferuje podkreślać znamienitą rolę swoich doświadczeń i wyborów na to jak obecnie wygląda jego życie prywatne i zawodowe. 

Od 30 lat zajmuje się handlem. Zapytany kiedy sprzedał pierwszą rzecz, wspomina handlowanie śliwkami i gruszkami na jednym ze skrzyżowań w Łodzi. Były to czasy dzieciństwa naszego gościa. Wtedy też zaczął przyswajać pierwsze zasady przedsiębiorczości. 

Obecnie Maciej prowadzi firmę IT. Zanim jednak rozpoczął swój biznes, był, między innymi, szefem sprzedaży w warszawskiej Coca – Coli. W TP SA też piastował stanowisko szefa sprzedaży – sprzedał pierwszą jak i milionową Neostradę. 

Odchodząc z TP SA Maciej zaczął się zastanawiać czy nie pójść na swoje. Z perspektywy czasu wie, że nie był na to gotowy finansowo – nie był przygotowany na obniżenie standardu życia na parę kolejnych lat. Pierwszym biznesem była agencja multi – ubezpieczeniowa. Dzięki temu doświadczeniu utwierdził się w swojej potrzebie bycia przedsiębiorcą. 

Dwanaście lat temu powstał One System. Jest to praca, z którą jest związany, jak do tej pory, najdłużej. Na dzień dzisiejszy firma zbliża się do 100 mln PLN przychodu rocznie. Najważniejszą lekcją, którą Maciej wyniósł z pracy w korporacji, a która pozwoliłą efektywanie rozwijać jego biznes, jest jak ważni są ludzi. Bez zespołu nawet najlepszy manager nie podoła. 

Najwięcej energii nasz gość czerpie z pobytów na Mazurach. Tam chętnie spędza czas, regeneruje się, odpoczywa. Zapytany do czego dąży podkreśla, że jest prostym człowiekiem. Co nie zmienia faktu, że stara się zapewnić dobrą przyszłość swojej firmie poprzez wdrażanie przemyślanych zmian. 

Maciej chciałby aby widzowie i słuchacze zapamiętali, że nie ma “rocket science” w biznesie czy w życiu. Jest za to ciężka praca, etyka, zgrany zespół i wiara w to, że za tym wszystkim przyjdzie zasłużone uznanie, pieniądze i satysfakcja.   

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *