Łukasz Końpa – najważniejsza jest cierpliwość w dążeniu do celu – KONO

23 lipca 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Łukasz Końpa jest Prezesem Zarządu firmy KONO, zajmującej się sprowadzaniem pracowników ze wschodu do Polski. Zanim osiągnął obecny sukces musiał poradzić sobie z niejedną porażką. Z tej rozmowy wynika przede wszystkim jak ważna jest cierpliwość w realizacji celów. Łukasz podkreśla też istotę otaczania się odpowiednimi ludźmi, znalezieniu czasu dla siebie i wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń.

Bio gościa:

Łukasz Końpa jest Prezes lub Wiceprezes kilku spółek działających od zaledwie 5 lat, między innymi: Kono Sp. z o.o., Kono Wood, Kono Stal Service. Jest też właściciel kilku nieruchomości o łącznej wartości około 6 mln zł. Z branżą związany od ponad 20 lat. Pierwsze kroki stawiał w branży budowlanej gdzie niestety zaliczył porażkę.

Wolny czas uwielbia spędzać w górach, gdyż przynoszą mu ukojenie i tam się relaksuje. 

Łukasz uważa, że biznes tworzą ludzie a konkretnie zespół i właśnie na to kładzie bardzo duży nacisk. Z całym zespołem łączą go przyjacielskie relacje.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Dlaczego Łukasz został przedsiębiorcą?
  • Jak wiele porażek poniósł zanim osiągnął sukces?
  • Proces sprowadzania pracowników ze wschodu do Polski – jak wygląda
  • Sport – najlepszy nauczyciel cierpliwego dążenia do celu
  • Jak Łukasz dobrał sobie wspólnika?
  • Jak zmienił się rynek pracy z powodu COVID-19?

Notatki z odcinka:

Łukasz projektował swoje życie poprzez marzenia. Przeistacza je w cele, do których potem dąży. Obecnie naszemu gościowi zależy aby wyjść na prostą z kryzysu. Według niego jest to dobry test na leadera. Podkreśla, że od jakiegoś czasu przygotowywał firmę do takiej sytuacji. Poprzednie doświadczenia Łukasza i baczne obserwowanie rynku sprawiły, że obecna wymagająca dla przedsiębiorców sytuacja nie była dla niego aż takim zaskoczeniem.

KONO – firma Łukasza, zajmuje się sprowadzaniem pracowników ze wschodu do Polski. Legalizuje ich pobyt i pracę. Nie jest to pierwszy biznes naszego gościa. 

Przedsiębiorcą został z przypadku. Wcześniej zajmował się sprzedażą stali. Gdy stracił tę pracę dostał propozycję założenia swojej działalności gospodarczej, która zajmowałaby się montażem stali na budowach. To przedsięwzięcie okazało się nie lada wyzwaniem. Z handlowca musiał stać się budowlańcem. Podkreśla, że zanim przyszła wiedza, był upadek. Stracił pieniądze, miał poczucie porażki. 

Z nowymi doświadczeniami za pasem, postanowił wycofać się z branży budowlanej. Zakupił udziały w istniejącej spółce, która zajmowała się delegacją Polskich pracowników do Niemiec. Łukasz poczuł się wygodnie i pewnie. Sielanka trwała rok. Po tym czasie wspólnik naszego gościa stwierdził, że już go nie potrzebuje. Łukasz, mając na koncie jeszcze trochę oszczędności, postanowił zrobić sobie roczną przerwę. W tym czasie czytał, uczył się i uprawiał triathlon. Sport uświadomił mu, że cele osiąga się krok po kroku. Zrozumiał też, że musi zacząć od siebie a następnie zbudować zespół z wartościowych ludzi. 

Zaobserwował, że rynek jest otwarty na pracowników ze wschodu i postanowił iść w tym kierunku. Założył spółkę, zatrudnił ludzi i rozszerzył swoje usługi na różne branże. 

Celem Łukasza jest pozostawienie po sobie czegoś trwałego i wartościowego. Tym “czymś” jest firma, którą tworzy się z pasją, której fundamentem jest zgrany zespół. 

Łukasz chciałby aby widzowie i słuchacze zapamiętali aby się nie poddawać. Czasem trzeba wiele prób, błędów i lekcji aby osiągnąć wyznaczony sobie cel. 

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

Książka wspomniane w odcinku:

Wszystko za Everest – Jon Krakauer – https://amzn.to/3jb55py

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *