Lidia Zalewska-mogę wszystko

26 grudnia 2019 Zaprojektuj Swoje Życie

00:00
00:00

Lidia jest dowodem na to, że w życiu można mieć wszystko – trzeba to tylko dobrze zaprojektować. Zawsze niezależna, pełna energii i planująca swoją bliższą i dalszą przyszłość.

Absolwentka Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych na SGH.

Jest przedsiębiorczynią, senior managerem i doradczynią w obszarze zarządzania strategicznego i operacyjnego spółek na różnym etapie rozwoju, zarówno w Polsce jak i w regionie EMEA. Prowadziła transformacje strategiczne i optymalizacje procesowe oraz kosztowe w spółkach z sektorów TMT, IT, finansowo-ubezpieczeniowym i usług B2B.

Jako start-up deweloper została nagrodzona w konkursach pitching’owych m.in: „Start-Up Adventure” (Burda 2016) czy GeekGoesChic – GGC Meeting (Google 2016). Prelegentka konferencji zakupowych, a także spotkań inspiracyjnych w Campus Warsaw.

Obecnie, jako Interim Manager, doradza firmom i korporacją w optymalizacji strategii i kosztów oraz jako inwestor współtworzy agencję In Sound We Trust, która zajmuje się kooperacją promocji marek z rynkiem muzycznym.

Prywatnie szczęśliwa mama i żona, żyjąca na co dzień pełnią życia. Znajduje balans w rozwoju osobistym i duchowym. Zakochana we wspólnych rodzinnych podróżach, kitesurfingu oraz odkrywaniu nowych smaków i kultur.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Skąd nasza gościni czerpała najlepszy dochód pasywny w swoim życiu?
  • Jakie wartości i lekcje Lidia wyniosła z pracy w korporacji?
  • Jak Lidia wynegocjowała stawisko, do którego nie spełniała 70% wymagań
  • O najlepiej wydanych 500 USD w życiu Lidii

Notatki z odcinka

Lidia zaczęła projektować swoje życie już w wieku 13 lat. Zachwyciła się pracą swojej mamy, która była kierownikiem składu konsygnacyjnego w firmie handlu zagranicznego. Nasza gościni dowiedziała się o możliwości studiowania handlu zagranicznego – to był jej cel na przyszłość. Cel ten osiągnęła. 

Pierwszą pracą Lidii była praca w bankowości. W międzyczasie miała bardzo nietypowe źródło dochodu pasywnego – kilka sztuk jednorękich bandytów. Dzięki temu mogła bez martwienia się o finanse pracować w Citi Banku. 

Doświadczenia i wiedza zdobyte w korporacji były niezbędne do dalszych kroków w karierze Lidii. Po 2,5 roku była już w Londynie na managerskim stanowisku, robiła strategie zakupowe na 52 kraje. Miała wtedy 26 lat. 

Gdy nasza rozmówczyni zaszła w drugą ciążę, już po zmianie pracy, usłyszała, że nie ma szansy na awans. Postanowiła poświęcić się rodzinie. Zainwestowała pieniądze w udziały w firmie telekomunikacyjnej, którą prowadził jej przyjaciel. Została wspólnikiem ale bardzo obawiała się porażki w postaci utraty przyjaciela. Okazało się jednak, że w ciągu 5 lat zanotowali 400% wzrost. Dzięki temu udało jej się korzystnie sprzedać udziały i trochę “odsapnąć”. Kariera przestała być na pierwszym planie w jej życiu. Poświęciła swój czas rodzinie i rozwijaniu siebie.

To był czas, w którym Lidia zaczęła inwestować w startupy. Nabyła dzięki temu wiele doświadczeń. Popełniała błędy ale też się z nich uczyła. 

Gdy już zrealizowała wyznaczone sobie cele – kariera, dom, stabilna sytuacja finansowa, nasza rozmówczyni zadała sobie pytanie – co dalej? W odpowiedzi na nie znalazłą szkolenie Life Book https://bit.ly/376qRS3 . Zainspirował ją styl życia osób, które go stworzyły. To był moment przełomowy dla Lidii. Zweryfikowała to jak wyglądają jej relacje z rodziną, jej priorytety, plan, jak spędza czas. Zmieniła się jej świadomość tego, jak inaczej może projektować swoje życie aby było ono bogatsze. 

Na koniec rozmowy Lidia dzieli się z słuchaczami i widzami bliskim jej sercu cytatem: Na końcu wszystko będzie dobrze – ale jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec.

Książka polecana przez Lidię:

Mały Książę (po polsku) – Antoine de Saint Exupéry – https://amzn.to/3bvyzcN

Life Book:  https://bit.ly/376qRS3

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na naszej stronie: https://zaprojektujswojezycie.pl

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *