Kryminalne zagadki Jacka Dubois – życie i kariera jednego z najlepszych polskich adwokatów

2 grudnia 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Jacek Dubois został skazany na salę sądową. Wyrok przyjął z uśmiechem na ustach. Po przeprowadzonej rozmowie zupełnie nas to nie dziwi. Bycie adwokatem karnistą to jego pasja, która nieustannie go fascynuje i zaskakuje. Jak wygląda praca adwokata, który ma także inne zajęcia?

Jacek zajmuje się nie tylko prawem, ale również publicystyką i literaturą. Felietony, artykuły, książki – nasz gość zaczął swoją przygodę z pisaniem, chcąc uporządkować rozbiegane myśli. Okazało się, że to nie tylko świetny sposób na relaks, ale też idealne ujście dla jego kreatywności. 


Zapraszamy na niezwykle ciekawy odcinek. Jeśli po obejrzeniu filmu Top Gun chcieliście zostać pilotem, to po tym odcinku zamarzy wam się inna kariera – praca jako adwokat karnista.  

❓Z tego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie o tym, jak wygląda praca jako adwokat w prawie karnym, dowiecie się:

  • Czy Jacek świadomie wybrał swoją ścieżkę zawodową? 
  • Co pasjonuje Jacka jako adwokata w prawie karnym?
  • Jak ważna jest sztuka oratorska w adwokaturze? 
  • Przełomowy moment w karierze Jacka – jak wyglądał debiut medialny naszego gościa?
  • Jak przygotować się do sprawy w sądzie wg Jacka Dubois – proces mistrza
  • Skąd u Jacka pasja do pisania książek?

Projektowanie życia według Jacka Dubois – stworzenie czegoś z chaosu. Jako dziecko nasz gość był bardzo uważny i już wtedy próbował planować i projektować swoją przyszłość. Na bardzo wczesnym etapie wiedział, że będzie prawnikiem. Z uśmiechem mówi o klątwie przodków – zarówno jego ojciec, jak i dziadek byli prawnikami, co pozwoliło mu dowiedzieć się, jak wygląda praca adwokata.  Tata specjalizował się w prawie karnym. Jacka zafascynował jego profesjonalizm, charyzma i miłość do tego, co robił. Wspomina, że uczył się czytać z aktów oskarżenia, które jego ojciec nosił w neseserze. 

PRZYGODA Z PRAWEM GOSPODARCZYM

Trzy lata po zdaniu na aplikację i pracy w zespole do spraw karnych, Jacek zainteresował się prawem gospodarczym. Zmiany, które wtedy zachodziły w Polsce, tchnęły też nowe życie w gospodarkę. Zaczęło przybywać przedsiębiorców, spółek i pieniędzy. Wtedy też nasz gość założył z kolegą kancelarię do obsługi podmiotów gospodarczych. Wspomina, że była to ciekawa przygoda. 

Po jakimś czasie pasja do prawa karnego upomniała się o Jacka. Chętnie jej uległ i wrócił do tego, co kochał najbardziej – pracy jako adwokat w prawie karnym

NA GŁĘBOKĄ WODĘ

Jacek bardzo entuzjastycznie wspomina początki swojej kariery. Ogrom emocji, nowych doświadczeń i wiedzy motywowały go do dalszego rozwoju. Co więcej, jego patronka od razu wrzucała go na głęboką wodę trudnych spraw. Mimo odczuwanego stresu dawał z siebie to, co najlepsze. Jego starania i talent dość szybko zyskały uznanie mediów i klientów. 

KSIĄŻKI, ARTYKUŁY, FELIETONY 

Oprócz bycia adwokatem Jacek jest też pisarzem. Początki fascynacji tworzenia pisanych treści sięgają wczesnej młodości naszego gościa, kiedy to pochłaniał kryminały i biografie ciekawych autorów. 

Jacek nie rozdziela bycia adwokatem w prawie karnym od bycia pisarzem. Przekładanie myśli na papier tchnęło w niego zupełnie nowe życie. Obie te pasje stymulują jego umysł, co pozytywnie wpływa na jego samopoczucie i pracę. Dzięki pisaniu układa sobie świat.

JACEK CHCIAŁBY, ABYŚCIE ZAPAMIĘTALI

Warto podążać za marzeniami. To my jesteśmy odpowiedzialni za to, jak wygląda nasze życie. Działania, które podejmujemy, powinny przybliżać do tego, kim chcemy być i jak chcemy żyć.

Interesują Cię tematy prawne? Posłuchaj także rozmowy z Michałem Klimowiczem.

💼ZAPISZ SIĘ DO SPOŁECZNOŚCI ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: https://zaprojektujswojbiznes.pl/spolecznosc-zsb/  

Bezczynność nie generuje sukcesu. W ZSB doskonale wiemy, że wartościowe społeczności to główny katalizator zmian. Dlatego chcemy zaprosić Cię do współtworzenia networku, którego połączone strategie, wiedza i doświadczenia, pomogą rozwinąć Twój biznes. Wspieramy się wzajemnie w osiąganiu celów, uzupełniamy swoje kompetencje, dzielimy rozwiązaniami, które działają w życiu i biznesie.

📩 NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 

Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

🎧Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

💡PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *