Katarzyna Krupa w #ZaprojektujSwojąKarierę-dobry network pomoże wyjść z najgorszych zawodowych tarapatów.

16 czerwca 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Kasia Krupa to prezenterka telewizyjna, reporterka i ekspertka od etykiety i wizerunku w biznesie. Jej różnorodne doświadczenia zawodowe, w połączeniu z życiowymi zbiegami okoliczności, doprowadziły ją do bardzo satysfakcjonującego miejsca w karierze.

Na początku była pasja. A konkretnie pasja do tańca towarzyskiego. Jednak rodzice Kasi widzieli jej przyszłość w trochę innych barwach. Patrząc z perspektywy czasu, nasza gościni jest im wdzięczna za to, że pokierowali ją na bezpieczniejszą zawodową ścieżkę. 

Studiowała dyplomację, zakwalifikowała się też na staż w Parlamencie Europejskim. Taniec powrócił do jej życia w wielkim stylu. Wzięła bowiem udział w programie Taniec z Gwiazdami. 

Po studiach została reporterką. Wspomina, że praca w studiu telewizyjnym przyniosła jej ogromną satysfakcję. Nauczyła ją też swobodnego wypowiadania się. Co więcej, różnorodność gości, z którą miała do czynienia (od aktorów, kosmetologów, lekarzy czy sportowców, po fryzjerów czy prawników) wykształciła w niej umiejętność szybkiego odnajdywania się w niemal każdym temacie. 

Kariera Kasi dokonała kolejnego piwotu, gdy jej przyjaciółka poprosiła ją o poprowadzenie szkolenia z etyki. Mimo ugruntowanej wiedzy w tym temacie, Kasia nie była pewna, czy podoła. Jej obawy okazały się zbędne. Odważyła się poprowadzić te warsztaty po swojemu. Szkolenie okazało się sukcesem. Od tamtej pory stawia na spontaniczność popartą wiedzą i doświadczeniem. Podkreśla, że warto jest robić pewne rzeczy w swoim stylu. Dodatkowo, utwierdziła się w przekonaniu, że najlepiej czuje się, gdy jej praca związana jest z jakąś formą występowania przed kamerą bądź widownią. 

Zapytana, jak pandemia wpłynęła na jej karierę, odpowiada, że początki były dość dramatyczne. Nasz gościni wspomina, że nie jest odporna na “dołki”. W sytuacji, gdzie nagle zniknęło z kalendarza większość zleceń, zaczęła wpadać w panikę. Uzyskała jednak wsparcie od przyjaciółki, która przekonała ją, że nie warto zmieniać cennika czy brać każdego zlecenia. Zrozumiała wtedy swoją wartość i wartość wiedzy, którą posiada. 

Co by Kasia poradziła osobom, które chcą zaprojektować swoją karierę, ale mają doświadczenia z różnych branż? 

Poleca, aby rozmawiać z ludźmi, budować network i przestać się bać proszenia o pomoc. Ta rada dotyczy też jej samej. Z czasem nauczyła się otwartości, uzbroiła w odwagę i zaczęła rozmawiać z otaczającymi ją osobami. To, w połączeniu z wysoką jakością usług i wiedzą, powoduje, że Kasia osiąga sukcesy w swoim życiu zawodowym. 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *