Kasia Gola-chcę zhakować kapitalizm-GeekGoesChic

2 lipca 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Bio gościa:

Kasia Gola – researcherka, analityczna oraz strateżka użycia nowych technologii w biznesie i marketingu w branży modowej. Absolwentka socjologii na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Teen Vogue Fashion University w Nowym Jorku. Współzałożycielka Flowbox.io (języka programowania Luna i software’u efektów specjalnych w filmie – Flowbox), założycielka i twórczyni nominowanego do WGSN Global Fashion Awards – GeekGoesChic, w ramach którego łączy świat technologiczny z modowym. Współzałożycielka kursów GeekGoesChic University. Nominowana do nagrody Kobiety Roku Glamour, w kategorii Online. Inicjatorka i organizatorka spotkań modowo-technologicznych GGC Fash&Tech oraz hackathonu modowego GGC LAB. Wykładowca na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uczelni Łazarskiego. Globalna ambasadorka Converse’a w 2019 roku. Nad swoimi autorskimi projektami pracowała z takimi markami jak Microsoft, Google, Allegro, Allani, PayPal czy MasterCard.  Fanka amerykańskiego Vogue’a i klasycznych trampek.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Na czym zarabia Kasia?
  • Według jakich kryteriów dobiera swoich współpracowników?
  • Jakie w nadchodzącym czasie będą modele biznesowe promowane w branżach technologicznych i modowych?
  • Co dała Kasi praca w agencji K2?

Notatki z odcinka:

Kasia twierdzi, że nigdy nie projektowała swojego życia. Podkreśla jednak, że ważne jest poświęcanie czasu na retrospekcję. Dzięki temu uczy się o sobie. Łatwiej jej kreować sposób w jaki podejmuje decyzje. Dzięki takim autoretrospekcjom wie, że nie odnajduje się zbyt dobrze w systemach. Zawsze próbuje znaleźć coś swojego, swój sposób na działanie. Obecnie jej sposób na życie to bycie startupem. Według Kasi codziennie powinniśmy się uczyć i oduczać. Nowy dzień to nowy start. 

Nasza gościni zawsze miała wrażenie bycia między dwoma światami – tym technologicznym i światem biznesu modowego. Chcąc je połączyć stworzyła GeekGoesChic. Wizja świata Kasi związana jest mocno z biznesem. Zwraca uwagę, że mamy koncentrację kapitału w rękach kilku firm technologicznych i modowych. Obie te branże reprezentowane są przez kilka biznesów, które dzierżą większość przychodu. Istotne jest dać możliwość łączenia małych biznesów z korporacjami. Dzięki temu łatwiej będzie zachować równowagę.

Projekt GeekGoesChic University jest to edukacja dla branży modowej “on demand”. Kasia dostrzegła, że branża modowa ma pewne braki jeśli chodzi o robienie biznesu. Jest to nisza, w którą postanowiła zainwestować swój czas i pieniądze. 

Maciej zapytał Kasię czego nauczyło ją próbowanie swoich sił jako przedsiębiorca. Podkreśla, że nadal dużo nie wie ale ten proces dał jej lepsze zrozumienie samej siebie. 

W GeekGoesChic analizując technologię, biznes i trendy jest w stanie przewidzieć jak będzie wyglądał świat w przyszłości. 

Podczas rozmowy nawiązaliśmy też do tematu sytuacji marki Veclaim Jessiki Mercedes. Chcieliśmy dowiedzieć się, jak według Kasi, marka może wrócić do działania po takim kryzysie. Branża modowa powinna skupić się na tym, w jaki sposób marki mogą być bardziej transparentne i jak edukować konsumenta. 

Kasia chciałaby aby widzowie i słuchacze zapamiętali, żę warto robić rzeczy na pograniczu – im dziwniej tym lepiej. Różnorodność projektów, w które się angażujemy napędza naszą kreatywność i wspiera tolerancyjność. 

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

Książki wspomniane w odcinku:

Wpisy na blogu wspomniane przez Macieja:

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *