Kasia Godlewska-mam nadzieję, że zawsze będę pracować-Kiwi Jobs

26 listopada 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Kasia Godlewska to seryjny przedsiębiorca. Ostatnie 10 lat spędziła budując dwie firmy: Grupę Absolvent i Kiwi Jobs. Na pewno jesteście ciekawi skąd bierze pomysły na kolejne przedsięwzięcia i jak wygląda jej proces realizacji celów. 

W tym odcinku poruszymy też temat przyszłość HR-Tech a także jak budować zespoły wokół wartości, które napędzają je do spójnego i kreatywnego działania.

Bio gościa:

Seryjny przedsiębiorca i doświadczony menadżer. Ostatnie 10 lat spędziła budując 2 firmy (Absolvent.pl i Absolvent Consulting, Kiwi Jobs). Zatrudniła 200+ osób, przeprowadziła 3 rundy inwestycyjne – 2 z funduszami VC (SpeedUp Group oraz Nomad Management Gmbh) i jedną z inwestorem branżowym (Grupa OLX, Naspers). Ma na koncie jeden udany exit – Kiwi Jobs do Grupy OLX, Naspers.

Posiada solidny background finansowy, płynnie porusza się w świecie technologii i internetu.

Skończyła Warwick University (UK) – BSc in Management oraz Warsaw School of Economics – MA in International Business i MA in Investor Relations. 

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Co dały Kasi praktyki w różnych firmach?
  • W jakim kierunku idzie HR-Tech?
  • Jak zbudować zespół skazany na sukces?
  • Po co Kasia sprzedała Kiwi Jobs?

Notatki z odcinka:

Kasia, jak wielu wcześniejszych gości audycji, stwierdza, że raczej nie planowała tego co zadziało się w jej życiu. Zawsze lubiła pracować, była ambitna i to ją motywowało do podejmowania wyzwań. 

Po ukończeniu studiów licencjackich w Anglii, rozpoczęła studia magisterskie w Polsce. Nie spełniły one jej oczekiwań. Miała poczucie, że traci cenny czas. 

Absolvent to był projekt, w który Kasia z chęcią się zaangażowała. Na początku była to internetowa platforma, która ułatwiała znalezienie pracy studentom i absolwentom. Z czasem doszło też organizowanie targów pracy. Obecnie Absolvent to też usługi consultingowe w obszarze rekrutacji. 

Kolejnym biznesowym “dzieckiem” Kasi jest Kiwi Jobs, spin off z Grupy Absolvent. Nasza gościni definiuje ten biznes jako SaaS Enabled Marketplace. 

Kiedy w głowach Kasi i Dominika zakiełkował pomysł na Kiwi Jobs to nie było jeszcze takiej usługi na polskim rynku. Firma obecnie jest częścią segmentu HR-Tech. Według Kasi ten obszar idzie w kierunku wertykalizacji. Skupia się na konkretnej potrzebie klientów i użytkowników. 

Kasia niedawno sprzedała Kiwi Jobs Grupie OLX. Mimo to nadal tam pracuje. Czuje się mocno związana z zespołem. 

Kasia chciałaby abyście zapamiętali, że warto szukać przypadków. Można mieć plan ale warto skorzystać z nadarzających się okazji. 

Książki polecane przez Kasię:

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie:

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Komentarze (1)

  • Joanna Tonkowicz 17 lipca 2021

    Super Kasia! Mądrość i podejście do biznesu masz w genach – doskonałych zresztą! Świetny wywiad, odważna kobieta – trzymam kciuki za dalsze biznesy!

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *