Joanna Czekaj-jestem swoim najsurowszym krytykiem-Sales Tube

17 września 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Joanna Czekaj przyszła na rozmowę z Maciejem w zaawansowanej ciąży. Nie mamy co prawda anegdoty o tym, jak trudne pytania prowadzącego przyspieszyły wizytę gościni na sali porodowej, ale zapewniamy, że znajdziecie w tym odcinku wiele interesujących wątków. 

Asia otwarcie mówi o swojej karierze i zakrętach, które do tej pory musiała pokonać. Jej droga do równowagi, ciepła i emanująca pozytywną energią osobowość zestawione z zamiłowaniem do rywalizacji i wygrywania tworzą bardzo ciekawą kompozycję. 

Bio gościa:

Managing Director, Sales Tube, należącej do Group One, agencji e-commerce, jedynej firmy w Europie Środkowo-Wschodniej i piątej na świecie posiadającej certyfikację ze wszystkich produktów Google Marketing Platform. W 2019 roku marki e-commerce obsługiwane przez SalesTube osiągnęły ponad 1,5 mld euro przychodów. Stanowi to 10% wartości całego rynku e-commerce w Polsce.

Na co dzień odpowiada za zarządzanie blisko 100 – osobowym zespołem ekspertów z obszarów: e-commerce development, analityki, technologii oraz mediów, a także rozwój i integrację produktów oraz poszerzanie portfolio Klientów. 

Od 2019 jest członkiem zarządu SAR. Jako jedna ze 150 osób na Świecie, certyfikowana w programie Google Engage Trainer.  Swoją wiedzą dzieliła się przy okazji: konferencji SEM Camp, Learn with Google, Internetowej Rewolucji Google, Think Analytics, czy I Love Marketing.

Ex-Googlerka. Od 2013 w roli Analytical Leada, a potem Industry Managera w Google, współpracowała z największymi Klientami, m.in. z branży FMCG, Tech-Telco i Automotive.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jaki wpływ miała przerwa na macierzyństwo na karierę Joanny?
  • Jak to jest pracować w Google?
  • Jak wygląda proces przejścia z pracy w korporacji do budowania agencji?
  • Czy według Asi jest różnica w przywództwie kobiet i mężczyzn?

Notatki z odcinka:

Asia zawsze postrzegała siebie jako kogoś, kto potrzebuje mieć dużo nowej wiedzy i bodźców do rozwoju. Marketing wydał jej się właśnie taką dziedziną – pełną ciekawych i nieodkrytych tematów. Już na studiach widziała swoją przyszłość w tej branży. 

Swoją pierwszą pracę w agencji wybrała gdyż czuła, że w tej firmie (Value Media) będzie mogła zbudować coś wartościowego. Jej energia i zaangażowanie nie pójdą na marne. Nasza gościni podkreśla, że była to decyzja podyktowana w dużej mierze emocjami. 

Decyzja o przejściu do pracy w Google nie była łatwa. Podwładna Asi poleciła jej książkę: 📚Lean In – Sheryl Sandberg. 

Dzięki tej pozycji Joanna zrobiła kolejny ważny krok w swojej karierze. 

Były szef Asi z Value Media nie dawał za wygraną i próbował przekonać ją do powrotu do rosnącej w szybkim tempie firmy. Tak nasza bohaterka trafiła do Group One. 

Magdalena Dziewguć odegrała ważną rolę w tej decyzji. Podpowiedziała Asi aby przed podjęciem decyzji zadała sobie dwa pytania:

  1. Co by zrobiła gdyby się nie bała? 
  2. Co by chciała żeby zrobiła jej córka?

Nasza gościni chciałaby abyście zapamiętali, że warto jest szukać środka. Nie zawsze musimy wybierać między korporacją a własnym biznesem. Jeśli rozejrzymy się, okaże się, że jest wiele ciekawych alternatyw, które dają różnorodne możliwości do rozwoju. 

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie:

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.