Jakub Szalaty-biznes kołem się toczy-Tribe47

29 października 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Dzisiejszym gościem jest Jakub Szalaty, współzałożyciel i członek zarządu Entrepreneurs’ Organisation (EO Poland). Jest też współzałożycielem agencji Tribe47. Jakub od niedawna świadomie projektuje swoje życie. I choć wydarzenia podyktowane przypadkiem były dla niego dość korzystne to postanowił podjąć wyzwanie i przejąć ster. A raczej kierownicę. Dokładniej kierownicę roweru – bo o rowerach mówi bardzo dużo. W zasadzie na ten jeden odcinek moglibyśmy zmienić nazwę audycji na Zaprojektuj Swoje Życie z Rowerem.

Bio gościa:

Współzałożyciel i członek zarządu Entrepreneurs Organisation Poland (EO Poland), współzałożyciel Tribe47. Ma 20 letnie doświadczenie we wdrażaniu projektów technologicznych.

Ukończył ultramaraton rowerowy Wisła1200, w trzyosobowym zespole przepłynął katamaranem przez Atlantyk, w wieku 14 lat wszedł na Kilimanjaro, pracował jako wolontariusz dla Rządu Tybetańskiego na uchodźctwie. Pasjonat gór, długich wypraw rowerowych i wypraw w odległe kraje.

Wicedyrektor konkursu Droga na Harvard, który w tym roku obchodzi 10 lecie istnienia. W Center for Leadership (prowadzącym programy LAP i ALP) odpowiada za strategię w obszarze technologii i partnerstw. Mentor w Fundacji Humanities.

Razem z przyjaciółmi kilka razy w roku organizuje Pętelkę Tatrzańską, romantyczny przejazd rowerem dookoła Tatr.

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego (Wydział Nauk Społecznych), Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej (APP), Harvard Business School (PLD) oraz Center for Leadership (Advanced Leadership Program).

Wierzy, że ważniejsza jest droga niż cel i woli skupić się na tym z kim niż gdzie.

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jak wygląda kariera Jakuba?
  • Czym jest Entrepreneurs’ Organisation i jaką wartość wniosła w życie naszego gościa?
  • Co dał Jakubowi kurs na Harvardzie?
  • Wolontariat – to z niego nasz gość czerpie pozytywną energię.

Notatki z odcinka:

Jakub pojawił się u nas w studiu z rowerem. I ani chwili nie wahał się aby wprowadzić go na plan. Bo dla Jakub “rower to jest świat”. Chce oswajać innych z obecnością rowerów w codziennym życiu. 

Nasz gość wspomina, że od października 2019 roku coraz bardziej świadomie projektuje swoje życie. Do tej pory pozwalał aby prąd życia niósł go w bliżej nieokreślonym kierunku. Jak się okazuje, takie podejście nie było wcale takie niekorzystne. Jakub twierdzi, że to był “fantastyczny prąd”. Podkreśla, że ogromny wpływ na jego postrzeganie świata i rzeczywistość miał jego dom rodzinny.

W 1997 roku zaczął pracę zawodową. Przez kilka lat pracował w Orange, po czym poleciał do Doliny Krzemowej. W swojej karierze opierał się głównie o tematy technologiczne i telekomunikacyjne. Pomysł na agencję marketingową był wynikiem obserwacji tego co się działo na rynku. Inicjatorem była jego ówczesna partnerka. Zaczęło się od serii szkoleń w Google Campus w temacie traffic and conversion.

Zapytany o wolontariat nasz gość powiedział, że czerpie energię z relacji z ludźmi i z robienia czegoś z nimi. 

?Entrepreneurs’ Organisation to organizacja stworzona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Od ponad 25 lat pomaga swoim członkom rozwijać się, osiągać cele, uczyć się i czerpać z doświadczeń innych. Więcej o EO przeczytacie tu: https://www.eonetwork.org

Jakub pomagał w sprowadzeniu tej organizacji do Polski. Wraz z kilkoma kolegami założyli polski oddział EO. Jeśli jesteście zainteresowani dołączeniem to napiszcie bezpośrednio do Jakuba na jakub@szalaty.com.

We wrześniu 2019 roku nasz gość wycofał się operacyjnie z Tribe47. Od października zaczął projektować swoje życie bardziej świadomie. Zaczął zastanawiać się co tak naprawdę chciałby robić. 

Jakub chciałby abyście zastanowili się nad tym czy wszędzie trzeba jechać samochodem. Może warto zamiast tego wybrać się na dłuższą wycieczkę rowerową?

Książka polecana przez gościa:

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.
Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś.Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *