Jak znaleźć swoje miejsce w przedsiębiorczej rzeczywistości – Amadeusz Król

21 października 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Mnogość biznesowych doświadczeń naszego dzisiejszego gościa uczyniła go wyjątkowym przedsiębiorcą. Praca w firmie rodzinnej, współpraca z siecią sklepów Biedronka, prowadzenie wydawnictwa, inwestowanie w startupy i bycie CEO firmy odzieżowej Femi Stories dały mu szansę stawić czoła niejednej próbie, ale też osiągnąć satysfakcjonujące sukcesy. 

Amadeusz Król to seryjny przedsiębiorca z ciekawością dziecka, który chętnie podejmuje biznesowe wyzwania. W dzisiejszym odcinku podzieli się nie tylko swoją życiową ścieżką, ale także wiedzą, która przyda się przedsiębiorcom stojącym na rozstaju dróg. 

Książka polecana przez Amadeusza:

Fountainhead – Ayn Rand – https://amzn.to/3b2DjWI 

Z tego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jak Amadeusz zarobił swoje pierwsze pieniądze?
  • Czym różni się praca w firmie rodzinnej od budowania konwencjonalnego przedsiębiorstwa?
  • Dlaczego dystans do siebie jest niezbędny dla przedsiębiorcy?
  • Co dała Amadeuszowi współpraca z siecią Biedronka?
  • Jak stracił 200 tysięcy złotych na biznesie restauracyjnym?
  • Jak selekcjonuje startupy, w które inwestuje?

Notatki z odcinka

Zapytany o to, jak do tej pory projektował swoje życie, Amadeusz stwierdza, że było to od przypadku do przypadku. Spotkania z różnymi ludźmi czy różne sytuacje otwierały w jego głowie ukryte szufladki i zachęcały go do próbowania nowych rzeczy.

PIERWSZE PIENIĄDZE

Na drugim czy trzecim roku studiów Amadeusz założył z kolegami firmę, która robiła strony internetowe i montowała komputery. To był biznes, który był drogą do wejścia do biznesu rodzinnego. Tata naszego gościa był wtedy redaktorem naczelnym i właścicielem Tygodnika Wprost. Amadeusz podjął się zrobienia strony dla Tygodnika. 

Kariera w biznesie rodzinnym trwała 10 lat. W tym czasie Amadeusz nauczył się, że biznesy rodzinne mogą być wspaniałe, ale niezwykle istotna jest komunikacja i jasne ustalanie zasad działania. Wspólnicy powinni patrzeć w tym samym kierunku i wspólnie realizować ustalone cele. 

BĘDĘ RESTAURATOREM 

W 2010 roku Amadeusz zrobił coś, co było największym błędem, a może największym błogosławieństwem jego życia. Otworzył restaurację. Wspomina, że to była absolutna porażka. Prowadził ten biznes przez 10 miesięcy i w tym czasie stracił ponad 200 tysięcy złotych. 

NOWE INWESTYCJE

Nasz gość obecnie skupia się na inwestowaniu w startupy i pomaganiu firmom przy wydobywaniu się z tarapatów. Niedawno wszedł w branżę modową i alkoholową. Podkreśla, że niezwykle istotne jest, aby mieć moc sprawczą w takich przedsiębiorstwach. Dlatego też w Femi Stories zaangażował się operacyjnie i pełni funkcję CEO. 

AMADEUSZ CHCIAŁBY, ABYŚCIE ZAPAMIĘTALI 

  • Nigdy nie trać dziecięcej ciekawości. Ona powoduje, że perspektywa na świat i życie ewoluuje. 
  • Dużo łatwiej jest, gdy widzimy szklankę do połowy pełną.
  • Miej dystans do siebie! 

ZAPISZ SIĘ DO SPOŁECZNOŚCI ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: https://zaprojektujswojbiznes.pl/spolecznosc-zsb/  

Bezczynność nie generuje sukcesu. W ZSB doskonale wiemy, że wartościowe społeczności to główny katalizator zmian. Dlatego chcemy zaprosić Cię do współtworzenia networku, którego połączone strategie, wiedza i doświadczenia, pomogą rozwinąć Twój biznes. Wspieramy się wzajemnie w osiąganiu celów, uzupełniamy swoje kompetencje, dzielimy rozwiązaniami, które działają w życiu i biznesie.

NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 
Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *